Skocz do zawartości

Kody bledow do Astry G


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Sprawdź i przeczyść czujnik przy pedale hamulcowym może pomoże (0703), 1220 popatrz wyżej, 0725 prawdopodobnie walnięty jest czujnik położenia wału (usterka termiczna) po rozgrzaniu zaczyna świrować, 1345 to usterka pompy (czujnik hala). Podjedź do dobrego elektryka niech zrobi diagnozę na pracującym silniku, być może czujnik położenia wału generuje 725 a w skutek złego sygnału z tego czujnika pompa generuje swój błąd (czujnika hala). Mam nadzieje że tak jest bo inaczej czeka cię naprawa pompy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 131
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Gość mario-wasz

czyli diagnoza mechanika się potwierdziła, zaczniemy od wymiany czujnika położenia wału i zobaczymy...

 

[ Dodano: Wto Lut 23, 2010 19:24 ]

Jednak chyba będzie trzeba robić pompę. I stąd moje pytania:

 

1. Czujnik hala jest w środku pompy? Żeby go wymienić trzeba zdemontować pompę z auta?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Gość Anonymous

mam pytanie odczytałem sobie kody błędów dzisiaj ale nie mogę znaleźć co one oznaczają

39- przy testowaniu modułu chłodzenia

164- przy testowaniu licznika

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie nie trzeba zdejmować .

Wyjmujesz tylko sterownik i wykręcasz czujnik - jest połączony ze sterownikiem.

Jak chcesz to wkleje Ci foty jak to wykonać -jeśli rzeczywiście będziesz demontował.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość andrzej_m55

MBquart, Jeśli masz fotki to manual chętnie widziany

 

finalcell, zobacz profil wyżej czy niżej tam nie ma problemu i wiemy co mają za auto i jaki silnik.

Zobacz tu jest jeden z tematów z tabelą błędów

http://opel24.com/porady/tigra/317-odczyt-bdow.html

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Zczytałem w sowoje astrze błędy metodą gaz/hamulec.

Pojawiają się trzy:

p1120

p0380 bądź p0370 (tak to szybko miga :beer: )

p0381

 

Dwa ostatnie wydaje mi się że powinny ustąpić po wymianie świec.

Nie wiem natomiast co oznacza błąd 1120 wię, że coś z pedałem gazu ale jak to interpretować co może być uszkodzone, jak to naprawić/ wyeliminować.

 

ja byłem tydzień temu na kompie to wyświetlił mi się jeszcze błąd

0115 czyli o czujnik temperatury ciecz nadmienie ze nie działa mi wskaźni temperatury w liczniku, no a ten błąd teraz się nie pojawił co to może oznaczać.

 

dodam również, że jak dziś jechałem do pracy to po odpaleniu chcek się świecił natomiast po przejechaniu ok 4km check zgasł wię co tu się dzieje ??

 

proszę o pomoc

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

P1120

-? Za wysokie napiecie na 1 czujniku pozycji pedalu gazu

-? Za niskie napiecie na 1 czujniku pozycji pedalu gazu

-? Korelacja czujników 1-2 pozycji pedalu gazu

 

P0115

-? Za wysokie napięcie temperatura środka chłodniczego

-? Za niskie napięcie temperatura środka chłodniczego

 

P0380

-? Za wysokie napiecie w Urzadzeniu nagrzewania wstepnego

-? Za niskie napiecie Urzadzenia nagrzewania wstepnego

-? Błąd ogólny urządzenia nagrzewania wstępnego

P0381

-? Za wysokie napiecie obwodu kontrolki czasu nagrzewania wstepnego

-? Za niskie napiecie obwodu kontrolki czasu nagrzewania wstepnego

 

 

lepiej żeby to nie był błąd 0370 bo to oznacza pompę.

 

Wymień/wyczyść czujnik pedału przyspieszenia, czujnik tempaeratury przy termostacie, sprawdź świece zaczynając od 4 cylindra. Poszukaj po forum bo wszystkie te błędy już kiedyś były opisywane.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę powiedz mi gdzie jest ten czujnik pedału gazu ? czy gdzieś pod samym pedałem czy gdzieś przy silniku?

 

Mówiąc o przeczyszczeniu czujnika temperatury mówisz o stykach przy podłączeniu czo o wykręceniu go w wyczyszczeniu tych elementów wewnątrz?

 

Czy wymiana świec żarowych to skomplikowana sprawa tzn. czy trzeba by to zrobił mechanik czy jak w przypadku benzyniaka wystarczy odpowiedni klucz i świece i samemu da się rade?

 

P0370 pompę ? wody czy jaką? //na to pytanie już znalazłem odpowiedź.

 

A jak rozumieć to że po tym jak się trochę rozgrzał to check zgasł?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już pisałem problemy z czujnikiem gazu był już poruszany więc opis jak sie do niego dostac ew wyczyścić na pewno jest na forum, co do czujnika temperatury to można w nim raczej wyczyścić tylko styki ale pewnie skończy się na wymianie. Jeśli check gaśnie jak auto się rozgrzeje to na pewno jest problem ze świeca albo modułem świec - o tym też jest sporo napisane. Szukaj.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Postanowiłem ten post przenieść do ten post do tego tematu z forum zafiry dotyczącego świec, bo wydaje mi się że jest właściwszy.

 

Po zczytaniu błędów występują trzy:

P1120

-? Za wysokie napiecie na 1 czujniku pozycji pedalu gazu

-? Za niskie napiecie na 1 czujniku pozycji pedalu gazu

-? Korelacja czujników 1-2 pozycji pedalu gazu

P0380

-? Za wysokie napiecie w Urzadzeniu nagrzewania wstepnego

-? Za niskie napiecie Urzadzenia nagrzewania wstepnego

-? Błąd ogólny urządzenia nagrzewania wstępnego

P0381

-? Za wysokie napiecie obwodu kontrolki czasu nagrzewania wstepnego

-? Za niskie napiecie obwodu kontrolki czasu nagrzewania wstępnego

 

Zaznaczam, że check zaświeca się tylko jak silnik jest zimny jak się rozgrzeje po ok 4km to check gaśnie(kolega w innym temacie napisam żebym poszukał innych wątków o świecach no i dlatego tu pisze) po powyższych postach w tym temacie ten objaw i 0380, 0381 wskazywały by na świece.

Oczywiście sprawdzę je w najbliższym możliwym czasie ale nasuwa mi się pytanie dlaczego jak się silnik nagrzeje to ten check gaśnie? i jaki ma to związek ze świecami? przecież świece po podgrzaniu i odpaleni są rozłączane i nie grzeją już ?więc skąd tak się dzieje.

 

Drugie pytanie które mi się nasuwa to odnośnie błędu z czujnikiem pedału gazu. Czy ta usterka powoduje zapalanie się checka? jeżeli nie to ok, a jeżeli tak to dlaczego po rozgrzani silnika chcek gaśnie i miało by to związek ze świecami, bo przecież gdyby ta usterka z czujnikiem pedału gazu również zaświecała check to po rozgrzaniu silnika by nie zgasł??

 

ps. Nadmienię, że nie działa mi wskaźnik temperatury na liczniku i jak podłączałem tydzień temu pod techa to dodatkowo wyskoczył jeszcze błąd uszkodzenia czujnkia temp. cieczy po usunięci tych błędów wtedy, dziś już występują tylko te trzy wymienione wyżej. Wiadomo że czujnik muszę wymienić no bo ten wskaźnik w liczniku nie działa ale pytanie czy ten czujnik może mieć wpływ na te trzy błędy które występują teraz?

 

troche chaotycznie napisane ale mam nadzieję, że koledzy pomożecie :wesoly:

 

ps. Czy jak wymienie świece to te błędy odnośnie świec da rade skasować ściągnięciem klemy czy trzeba podjechać i podpiąć do komputera??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności