Skocz do zawartości

Op-com - funkcje, możliwości, obsługa, porady


Gość zdenek2007

Rekomendowane odpowiedzi

A widzisz tego nie pisałeś.

Może sterowniki od Opcoma nie weszły jak należy?

Ćwicz Opca do oporu aż zacznie działać jak ty chcesz.

Zmieniaj mu w ustawieniach wersje od A-D

Kombinuj .

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

U mnie niestety przypadek nadzwyczajny. U drahe interfejs działa, u mnie nie działa, interfejs pożyczony od kolegi forumowego GrzECHO (dzięki bardzo jeszcze raz) działa. Zamienialiśmy się nawet przewodami USB i nic to nie dało. Więc problem z komputerem raczej nie wchodzi w grę. Ale zamieniłem sprzęt na leciwego lapka z C2D i USB 2.0, poszło ale od strony wyboru modelu, rocznika i pojazdu, odczytu obecności modułów i dopiero przez tę listę udało się wejść do ECU. Bezpośrednio po automatycznej identyfikacji, lub przez model, rocznik, silnik, wchodzi, odczytuje trochę danych i zamyka połączenie. Jest to jakiś postęp, ale po takich operacjach generują mi się błędy połączenia z CAN w sterowniku ECU i niektórych modułach chyba również korzystających z HS-CAN. Pozostaje mi jeszcze instalacja Windows 7 na HDD i próba na nim.

Mam jeszcze problem z błędem B1016 - Nie zaprogramowany Numer Identyfikacyjny Pojazdu. Sęk w tym, że w każdym module VIN mam wpisany. Błąd nie daje się skasować. Na innym forum poradzili w podobnym problemie nie przejmować się nim, no ale... To nie rozwiązanie :/ Może kiedyś mi się uda tę Astrę doprowadzić do porządku.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według Tisa wychodzi na to że jeżeli jest zapisany Vin wszędzie to zostaje usterka ECU

Pisze że trzeba sprawdzić 

ABS , CDC , CIM , DIS ,ECC , ECM , EHS , HTC , IPC , EHU , PEPS , REC , UEC , UHP

Jeżeli wszędzie tam Vin wpisany to trzeba załadować przez SPS ,Techem  nowe software

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam ponownie, no w 50% rozwiązałem swój problem, wystarczyło zrobić reinstal windy 7 , po podłączeniu op-coma winda sama znalazła stery, więc są tylko takie, test interfejsu w op-com china clone PL przechodzi od A do D bez problemu, tylko teraz chcę zapytać czy mam zostawić 1.39 czy flash do 1.7 jak było zakupiono. Jak coś to auto to Viki C 2002r. 1.8 122KM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności