Skocz do zawartości

Op-com - funkcje, możliwości, obsługa, porady


Gość zdenek2007

Rekomendowane odpowiedzi

Przecież pisał już Grzecho na temat Opcoma wystarczająco dużo.

Poczytaj ten temat.

Ważne jest by był New Opcom lub V5 

W nich to sam potem możesz sobie zmieniać wersje

Kupisz 1.99 z płytką New ... to sam możesz zejść na 1.45 i odwrotnie.

Kupisz 1.70 to sam możesz sobie wejść wyżej.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy wersja firmware wpływa na ilość odczytywanych wartości w blokach pomiarowych czy po prostu z16xe1 jest ubogi i nie odczytam wartości z czujnika położenia wałka rozrządu?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie znalazłem parametru samego czujnika wałka.

W żadnym silniku

 

Jedyne co to można znaleźć dwie prędkości obrotowe.

Wałek jeden obrót a wał dwa.

Jest jedna prędkość mniejsza i druga dwa razy większa

Więc można przyjąć że jedna to praca wałka druga to wału.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym silniku nic takiego nie znalazłem. W z19dth, z19dtl znalazłem bez problemu. Sprawdzę jeszcze za pomocą vauxcoma. W Delphi również nie znalazłem odczytów z tych czujników.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Ktoś podpowie jak zrobić w opcomie

-ryglowanie drzwi po ruszeniu ?

-światła dzienne zrobiłem na 0 się zapalają po odpaleniu ale nie pali mi się podświetlanie zegarów, jak zrobię na pozycyjne to zapalają się zegary a gasną światła dzienne :/

-chciałem jeszcze sprawdzić licznik wchodzę w eeprom i odczyt ecu i nic się nie dzieje nie mogę odczytać :/

 

sprawdzane na 1.45 i dwuch ver programu na win10. Ktoś podpowie ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 6.01.2019 o 20:39, simon napisał:

-światła dzienne zrobiłem na 0 się zapalają po odpaleniu ale nie pali mi się podświetlanie zegarów

Tak ma być.

 

W dniu 6.01.2019 o 20:39, simon napisał:

jak zrobię na pozycyjne to zapalają się zegary a gasną światła dzienne :/

Tak ma być. Jak przełączysz na światła mijania, to będą świeciły i światła, i podświetlenie licznika i całej deski rozdzielczej.

 

 

Też już mam op coma, właśnie kupiłem z lenistwa :]. Nie chciało mi się wyciągać i mierzyć czujnika temperatury cieczy... Chyba wersja 1.95, do tego jakieś sterowniki, ale jakie to się dopiero dowiem przy instalacji...

Tylko mam problem taki, jak kolega wcześniej - win 7 mam na 17" lapie, na małym jest dziesiątka, ale stery mam tylko do win7. Może jakieś znajdę do W10, bo strasznie mi się chce wypróbować to urządzenie :-D

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Czy dowolny op-com z Chin poradzi sobie z modułem wspomagania w corsie D? Chodzi mi o taką po roku 2009. Mam starego op-coma ktore swietnie sobie radził z autami do 2009 ale teraz chcialem sie polaczyc z Corsą D z 2010 i nie łączy sie ani z EPS ani z silnikiem ani z poduszkami. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności