Skocz do zawartości

Op-com - funkcje, możliwości, obsługa, porady


Gość zdenek2007

Rekomendowane odpowiedzi

nie, ja kupowałem wszystkie na aliexpress... ale na forum Insigni skorzystałem z usług Rosjanina i zaktualizowałem interfejs do nowszej (niedostępnej u Chinioli) wersji programu (150406b),

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opisz jeszcze jak to aktualizowałeś..

Czy to tylko dostępne u tego Rosjaninia  czy też można gdzieś indziej dostać.

Jednym słowem wszystkie szczegóły mile widziane

Możesz też dopisać jako następny post w tym temacie.

 

 

Będzie to takie skrótowe podsumowanie twojej i matiego zabawy z Opcomem dla tych co nie lubią czytać 50 stron.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, bogoes napisał:

nie, ja kupowałem wszystkie na aliexpress... ale na forum Insigni skorzystałem z usług Rosjanina i zaktualizowałem interfejs do nowszej (niedostępnej u Chinioli) wersji programu (150406b),

Masz sprawdzonych sprzedawców na alli? 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@adam1954, oki jak wrócę wieczorkiem (bo za kilka minut wyjeżdżam do mechanika) to opiszę najlepiej ja umię...:ok:

@Grzechu87 ciężko o sprawdzonych sprzedawców, trochę trzeba mieć szczęścia.... poprzeglądaj jak długo działa sprzedawca, ile i jakie ma opinie, ile zamówień, czyli podobnie jak u na alledrogo, lepiej unikać początkujących;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co sadzicie  o tym sprzecie? Jaka wersje polecacie? Op com V1.65 V1.78 V1.99 z PIC18F458 FTDI op-com OBD2 Auto narzędzie diagnostyczne dla Opel OPCOM CAN BUS v1.7 może być flash aktualizacji

https://s.click.aliexpress.com/e/bcZXFfnF

Albo to  | 2018 OPCOM 1.65 1.70 V1.78 1.95 1.99 Do Opel Skaner Diagnostyczny OP COM V1.59 CANBUS OP-COM OBD2 super skaner darmowa wysyłka
https://s.click.aliexpress.com/e/A2OgO0D

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chińskie klony można zaktualizować u Rosjanina (Krenkela) dostępnego na forum Insigni, kontakt najlepiej przez kolegę Yerro z forum Insigni (https://www.insignia-club.pl), ja dostałem bezpośredni nr telefonu do Krenkela od kol. Czapeczka50... i skorzystałem w bezpośrednich kontaktach z Krenkelem za pomocą komunikatora WhatsApp (obaj mieliśmy ten komunikator)... oczywiście Rosjanin nie pisze po polsku, ani ja po rusku, także jego wiadomości tłumaczył mi wujek google, a ja też za pomocą wujka G. tłumaczyłem na jego języ i wysyłałem.
Cała aktualizacja trwa kilka minut i przebiega mniej więcej tak:

1. Najpierw kontakt i krótkie porozumienie z Rosjaninem- naprowadza jak trzeba się przygotować. Po tej krótkiej instrukcji umówił się ze mną za ok. godzinę. Trzeba mieć fejsa z oryginalnym PICiem, ja wysłałem mu fotki płytek moich dwóch fejsów. Trzeba mieć firmware 1.64 lub wyżej.

2. Trzeba ściągnąć program TeamViewer10, za pomocą którego Rosjanin wchodzi na nasz pulpit (trzeba wyrazić zgodę na jego operowanie na naszym kompie) i całą operację przeprowadza on, najczęściej trzeba wyłączyć na czas operacji antywirusa.

3. Wygląda to mniej więcej tak: odczytuje indywidualny numer z naszego interfejsu i dokładnie pod niego przygotowuje plik aktywacyjny... czyli program w wersji 150406b EN będzie działał tylko z tym jednym interfejsem, ale można go instalować na wielu komputerach.

Na koniec sprawdza działanie i przygotowuje kopię zapasową (archiwum bezpieczeństwa), żeby w razie np. wywalenia programu przez aktualizację Wina można było przywrócić, warto dodać folder z programem do wyjątków do antywirusa, żeby nie usuwał pliku aktywacyjnego.

4. Na koniec na pytanie o sposób zapłaty wskaże jak i ile i komu (ok. 100zł.), ja musiałem skontaktować się z kol. Yerro z forum Insigni i uregulować... 
5. I z grubsza ETO WSJO. U mnie działa na laptopie Win7 (64bit) i na tablecie z Win10 (64bit).

Z tego co widziałem na stronie ukraińskiej: http://autodiag.in.ua/po-quotop-com-professional-150406b-rusquot-versiya-za-2015-god/p176  też można zaktualizować chińskie fejsy, ale nie wiem w  jaki sposób oni to robią... 

 

@adam1954, jak chcesz, to wyedytuj te moje wypociny i ewentualnie przenieś je tam gdzie uważasz powinny być... (:spam::hmm:)

@Grzechu87 poczytaj jeszcze raz przed kupnem wszystko z tej strony (przetłumacz w przeglądarce) http://autodiag.in.ua/vidyi-adapterov-op-com-a-takzhe-ih-otlichiya/n3 tam bardzo dużo o podróbkach i jak Chiniole wykorzystują poszukujących głównie V5... kup porządnego OpCom New, bez D5 i C22 i powinno być oki. Nie patrz na firmware, bo te sobie możesz sam zmienić, a są dostępne bez problemu 1.39... do 1.70.

Edytowane przez bogoes

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, bogoes napisał:

Chińskie klony można zaktualizować u Rosjanina (Krenkela) dostępnego na forum Insigni, kontakt najlepiej przez kolegę Yerro z forum Insigni (https://www.insignia-club.pl), ja dostałem bezpośredni nr telefonu do Krenkela od kol. Czapeczka50... i skorzystałem w bezpośrednich kontaktach z Krenkelem za pomocą komunikatora WhatsApp (obaj mieliśmy ten komunikator)... oczywiście Rosjanin nie pisze po polsku, ani ja po rusku, także jego wiadomości tłumaczył mi wujek google, a ja też za pomocą wujka G. tłumaczyłem na jego języ i wysyłałem.
Cała aktualizacja trwa kilka minut i przebiega mniej więcej tak:

1. Najpierw kontakt i krótkie porozumienie z Rosjaninem- naprowadza jak trzeba się przygotować. Po tej krótkiej instrukcji umówił się ze mną z aok. godzinę. Trzeba mieć fejsa z oryginalnym PICiem, ja wysłałem mu fotki płytek moich dwóch fejsów. Trzeba mieć firmware 1.64 lub wyżej.

2. Trzeba ściągnąć program TeamWiever10, za pomocą którego Rosjanin wchodzi na nasz pulpit (trzeba wyrazić zgodę na jego operowanie na naszym kompie) i całą operację przeprowadza on, najczęściej trzeba wyłączyć na czas operacji antywirusa.

3. Wygląda to mniej więcej tak: odczytuje indywidualny numer z naszego interfejsu i dokładnie pod niego przygotowuje plik aktywacyjny... czyli program w wersji 150406b EN będzie działał tylko z tym jednym interfejsem, ale można go instalować na wielu komputerach.

Na koniec sprawdza działanie i przygotowuje kopię zapasową (archiwum bezpieczeństwa), żeby w razie np. wywalenia programu przez aktualizację Wina można było przywrócić, warto dodać folder z programem do wyjątków do antywirusa, żeby nie usuwał pliku aktywacyjnego.

4. Na koniec na pytanie o sposób zapłaty wskaże jak i ile i komu (ok. 100zł.), ja musiałem skontaktować się z kol. Yerro z forum Insigni i uregulować... 
5. I z grubsza ETO WSJO. U mnie działa na laptopie Win7 (64bit) i na tablecie z Win10 (64bit).

Z tego co widziałem na stronie ukraińskiej też można zaktualizować chińskie fejsy, ale nie wiem jak oni to robią... 

 

@adam1954, jak chcesz, to wyedytuj te moje wypociny i ewentualnie przenieś je tam gdzie uważasz powinny być... (:spam::hmm:)

@Grzechu87 poczytaj jeszcze raz przed kupnem wszystko z tej strony (przetłumacz w przeglądarce) http://autodiag.in.ua/vidyi-adapterov-op-com-a-takzhe-ih-otlichiya/n3 tam bardzo dużo o podróbkach i jak Chiniole wykorzystują poszukujących głównie V5... kup porządnego OpCom New, bez D5 i C22 i powinno być oki. Nie patrz na firmware, bo te sobie możesz sam zmienić, a są dostępne bez problemu 1.39... do 1.70.

Masz jakiś konkretny na mysli opcom? Moze ten co adam polecil z 2linka?

2 godziny temu, adam1954 napisał:

Ktorego z nich adamie bys mi polecil? Chciałbym wkoncu polaczyc sie z moja mery z 2008roku.jak tu jest z upgradem w nich? Chyba raczej nie dasie tak jakw v5? 

Edytowane przez Grzechu87

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam. Kupilem opca1. 7wersja. Nie polaczy mi z can. Laczy i wywala blad ze nie mozna polaczyc. Zrobilem upgrade do1. 39 i teraz jsk daje test interface to blad ze nie test failed. Comoze byc zle? Podobno 1.7 mozna robic upgrade. A takiego kupiłem

 

.68,69 zł  19%OFF | 2019 OP COM dla Opel V1.70 OBD2 OP-COM samochodów skaner diagnostyczny prawdziwe PIC18f458 OPCOM dla Opel narzędzie diagnostyczne samochodów Flash Firmware
https://s.click.aliexpress.com/e/byMuMsaG

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności