Skocz do zawartości

Op-com - funkcje, możliwości, obsługa, porady


Gość zdenek2007

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć! przestudiowałem cały temat, ale ile ludzi, tyle opinii. Mam astre g w dieslu z silnikiem isuzu 1.7. Potrzebuje czegoś, czym będę mógł diagnozować swoje autko.

Znalazłem cuś takiego https://pl.aliexpress.com/item/32848349199.html?src=google&albslr=230147534&albch=shopping&acnt=494-037-6276&isdl=y&slnk=&plac=&mtctp=&albbt=Google_7_shopping&aff_platform=google&aff_short_key=UneMJZVf&albagn=888888&albcp=1724738622&albag=69339556204&trgt=743612850954&crea=pl32848349199&netw=g&device=c&gclid=Cj0KCQjwrdjnBRDXARIsAEcE5YleNkcfCJFm277DjC7CXF-B9-NNNlx_W1wWJTJcq3J-6Meu9h-HvPAaAtSgEALw_wcB&gclsrc=aw.ds?

 

Jaka będzie opinia według osób, które ten wątek przerabiały już wielokrotnie?

 

Dzięki :)

 

 

 

Edytowane przez Kuba142

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Panowie - Meriva - B silnik A14NEL rocznik 2013 model na 2014 - Jakiego  Opcoma kupić żeby to obsłużyło.

Mam v1.45 próbowałem opcom 08/2010 i Vauxcom 120309 - nie rusza.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Można jakoś zmniejszyć częstotliwość zapisu live data w Opcomie? W tej chwili zapis 15 minut to ponad 50 MB, a 0,01 sek. jest rozmieszczona czasem w 10 wierszach, mimo że nie widać między wierszami żadnych różnic. Co prawda przeglądarka wbudowana w Opcom Adako ogarnia te dane, ale Excel 2013 mocno się poci a nowsze nawet nie chcą tego obrabiać i zamiast osi z czasem do wykresu bierze numerację wiersza. Po za tym w przeglądarce Opcoma nie mogę zapisać takiego wykresu, więc czasem Excel jest niezbędny. Przydałoby się, żeby opcom zapisywał dane co 0,01 na jeden wiersz danych.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Szanowni Państwo,

 

Opel Corsa D (rocznik 2014) moich rodziców cierpi z powodu błędów TPMS. Wczoraj trafił w moje ręce OP-COM i mam nadzieję na co najmniej zdiagnozowanie jak nie wyłączenie tego dziadostwa. 

Mam VAUX-COM 120309a, który widzi OP-COM'a. 

Gdy wchodzę w Diagnostics, odnajduję Corsę D 2014, i otrzymuję listę opcji (niezbyt bogatą niestety). 

Proszę o info (jest to moja pierwsza styczność z OP-COM'em, czego nie ukrywam - proszę o wyrozumiałość, jeżeli pytam o rzeczy oczywiste dla Was) - gdzie mogę sprawdzić usterki TPMS'a i czy istnieje możliwość deaktywacji tego systemu (jak to zrobić, w co wejść)... Nie chcę czegoś spieprzyć.

 

Dodam, że nie jestem osobą żyjącą na bakier z techniką, potrzebuję tylko info od osób z doświadczeniem w temacie.

 

Zakładam, że VEHICLE -> Quick / Detailed Vehicle DTC Information to odpowiedź na pierwsze z pytań (tylko czy pokazuje szczegóły TPMS'a?)

Z drugim pytaniem (jak wyłaczyć) czuję się bezradny.

Edytowane przez a_jablon
uzupełnienie informacji i pytania

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@a_jablon zacznij od sprawdzenia czy w corsie masz odpowiednie ciśnienia w oponach w stosunku do trybu do którego są skonfigurowane czujniki, bo w corsach można pompować opony w zależności od ekonomi spalania, komfortu jazdy i sposobu załadowania (w sumie może być od 1,8 do 3,2 bara), więc trzeba pilnować ciśnienia w oponach do wybranego stylu, lub zmienić styl w stosunku do wybranego ciśnienia w oponach. Znalazłem fajny artykuł, wszystko o TPMS na przykładzie opla adama ... pewnie w corsie jest podobnie, może to Ci pomoże, bo ja nie mam tego wynalazku:grin::ok:

http://www.aklasapl.com/opel_adam-1233/uk_322_ad_monitorowania_ci_347_nienia_w_oponach-1446.html 

pozdro

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@a_jablon... Dziś podpiąłem opcoma do swojej corsy i jest możliwość wyłączenia systemu kontroli ciśnień. Trzeba wejść w "Body"/"BCM"/z okna połączonego sterownika wybrać "Programming"/"Variant configuration" (uwaga, potrzebny carpass) i po odczytaniu bieżącej konfiguracji szukasz podstrony (u mnie druga) i tam masz możliwość włączenia i wyłączenia sterownika TPMS, choć pamiętaj, że niektórych zmian nie można przywrócić... Poniżej screen z oknem TPMS. I jeszcze jedna uwaga, ja mam wersję oprogramowania opcoma 150406b z 2015r., a Twoja bazuje na oprogramowaniu z 2012r., więc nie daję gwarancji, że u Ciebie ta funkcja będzie... a jak zdobyć oprogramowanie z 2015r. jest opisane na forum.

pozdrawiam

1061361632_1282019-08-1219_23.thumb.png.566fe637026b6a42e165830ef2623e62.png

Edytowane przez bogoes

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy jakaś wersja opcom z alli da rade z Insignią 2016r. silnik B20DTH. Chinole.twierdza ze wersja 1.99 da rade. chodzi o sprawdzenie i skasowanie ewentualnych błędów.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności