Skocz do zawartości

Op-com - funkcje, możliwości, obsługa, porady


Gość zdenek2007

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...

Witam. 

Poszukuje jakiegoś interfejsu diagnostycznego do Signum. 

Głównie zależy mi na dopisaniu kluczyka, oraz np zabawy z pompą wtryskowa. 

Bo do błędów, to używam Delphi ds150e

 

Czy np tech2 taki na allegro za niecałe 2stowy poradzi sobie? 

Może coś innego budżetowego? 

Pozdro Pany. :)

 

Przeniosłem twój temat, jest tu sporo opisów co do interfejsów. Opcom zaprogramuje kluczyk, a co chcesz robić z pompą wtryskową?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowinka z aliexpres... Na ali pojawiły się interfejsy (opcom) z obsługą softu 170832_EN... Cena ok. 225pln. Wg sprzedających działa bezproblemowo także z Win10.
Przykładowy link:  Opcom2018 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowsza wersja klona była już dostępna jako "euro clone". O ile mnie pamięć nie myli dostępny na ebay, ale uważam że lepiej dopłacić 200zł i zakupić vxdiag'a za 400zł, z wysyłką z Europy. Dostajemy emulacje Tech2 na win oraz GDS 2

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Pytanie czy ten VXdiag to nie przerost formy nad treścią dla takiego posiadacza Opla. Czytam, że nie obsługuje Win 10 tylko 7 i 8. Czy gdzieś ktoś zakupił ten interfejs, przetestował go i może coś na jego temat napisać? Niedawno znajomy kupił opcoma euro clone właśnie ten droższy i niestety uszkodzony, testował u siebie i u mnie. Nie chciał się połączyć z autem. Oczywiście jakakolwiek postać pomocy technicznej nie istnieje. Brak kontaktu, kupione zapłacone, dziękujemy wal się.

Obecnie mój stary opcom postanowił znów zastrajkować i przestał się komunikować z HSCAN.

Obejrzałem wszystkie bezpieczniki, wszystkie całe. ScanMyOpelCAN bez problemu się komunikuje z ECU CIM i ABS. A jeszcze z dwa miesiące temu bez problemu się połączyłem na tym samym kompie na zasilaczu samochodowym. Dziś wziąłem do garażu zasilacz sieciowy. Niedawno pisałem o problemie pracy opcoma na baterii. Fajnie by było mieć jakiś pewny interfejs na Win 10 najlepiej bezprzewodowy. Mógłbym wykorzystać tablet z Win 10 do tej roboty.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie podłącza się laptopa diagnozującego do ładowarki samochodowej po zapalniczce. Robi się zapętlenie i dość często siada interfejs. 

Przetwornica step up robi z 12 v z Aku auta napięcie np 19 v i zasila laptop. Ten natomiast ma przetwornice step down i zasila gniazdo USB 5 v i nasz interfejs. Interfejs jest na wtyczce obd połączony z autem na 12 v. Niestety nie separacji galwanicznej między tymi przetwornicami itp.  Innymi słowy dotknij kablem minusowym z wyjścia przetwornicy na masę auta to tu jeszcze nic się nie stanie bo to wspólna masa. Natomiast plusowy na wyjściu z przetwornicy 19 V z plusem akumulatora +12 V i masz pach po przetwornicy. Przetwornica step up to generator częstotliwości 180 kHz (180 tys hertzow) kluczujacy prąd na cewce ferytowej. Podbija napięcie. Dalej to już tylko stabilizacja, wygładzenie napięcia żądanego czyli 19 V. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kilka lat tak robiłem . 

Tak u siebie jaki i znajomych .

Padnięta bateria.

Opcom jak działał tak działa.

Czyżby to szczęście?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak kupa szczęścia. Zapewne cis się grzało albo w fejsie albo w lapku. Czasem siada zasilanie USB w łapku, czasem fejs. Nigdy raczej nie siada przetwornica. Powie ci to każdy obeznany z elektroniką lub jakiś fachura np z elektrody.pl

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój od zakupu był upośledzony i miał problemy z HSCANem. W zasadzie ten opcom prawidłowo działał tylko na zasilaczu z zapalniczki. Na stacjonarnym nie odpalałem. Jedyne co się zagrzało to zapalniczka, bo tam jak zwykle styk jest taki, że nic tam normalnie nie działa, nawet ładowarka samochodowa w zależności jak się wtyk ustawi. A zasilacz do laptopa nigdy mi się nie grzał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności