Skocz do zawartości

Op-com - funkcje, możliwości, obsługa, porady


Gość zdenek2007

Rekomendowane odpowiedzi

https://diag.ecwid.com/?fbclid=IwAR1vAC6r8uWpXvjT91ya-qxJqGIilM7nSl92gTehvQQNTHxTD6F_fwr5cOc#!/Opel-USB-Diagnostics-Professional/p/29434336/category=6816763

 

Kupował ktoś takiego Op-coma? Wersja Professional - bułgarska. To clone czy oryginał bułgarski - jak to traktować? Do roczników 2016-2017... czy nawet młodszych.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To tzw. HQ clone, albo euro clone (nie china clone)... dostaniesz u nich interfejs z działającymi programami do najnowszych softów (181022a_EN, 160115a_PL), a także kilka starszych wersji angielskojęzycznych, z tym że najnowsze wersje oprogramowania (angielskie 170823c i 181022a) wymagają dodatkowego klucza (przypisanego do interfejsu i komputera), także po otrzymaniu interfejsu musisz im wysłać wygenerowany klucz na komputerze, na którym będziesz używał, a oni odeślą aktywację, można wysłać im wygenerowane kilka kluczy (z kilku kompów). Duży plus- nie ma żadnych problemów na windows10.

Co potrafi z młodszymi autami, nie wiem, mam starsze;)

Edytowane przez bogoes
dodanie tekstu

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam.

Ktoś może ma pomysł, jak ustawić profil zasilania w Windows 7, żeby opcom china prawidłowo działał z laptopem na zasilaniu bateryjnym? Nie wiem czemu, ale mój laptop Asusa, taki trochę przedpotopowy, działa z opcomem tylko przy podłączonym zasilaniu. Niestety mój zasilacz samochodowy do laptopa ostatnio zaczął się bardzo grzać, na tyle że bezpiecznik wmontowany w końcówkę przetopił sobie plastik, na którym się opierał i trzpień na sprężynce wchodzący w gniazdo zapalniczki zapadł się do środka obudowy. Przy okazji spowodował zwarcie i wywalił bezpiecznik. Oczywiście w tym momencie interfejs przestał działać. Na szczęście w trakcie skanowania wszystkich błędów, które się pojawiły przy nieudanym podłączeniu na baterii. No chyba, że faktycznie na zasilaniu bateryjnym w laptopie  opcom china nie zadziała. Na szybko naprawiłem wtyk zasilający na tyle by wykasować wszystkie zaistniałe przez to błędy. Być może to też jest powodem, że mój tablet z Windowsem 10 na i5 serii 5xxx również nie działa prawidłowo będąc na zasilaniu bateryjnym.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest taka opcja, że na pracy baterii porty USB są ustawione na oszczędzanie energii. Wystarczy to wyłączyć w Menadżerze Urządzeń i powinno śmigać. Kolejno każdy port trzeba odhaczyć od oszczędzania energii, nawet jeśli jest taka opcja po podłączeniu Opcoma i wejdzie się we właściwości i będzie taka opcja to też. Jeśli to nie pomoże to zainstalować jeszcze raz instalkę albo sterowniki.

menager.jpg

menager 1.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie wszystko ustawione jak powinno być, czyli bez żadnego oszczędzania, wyłączania USB itp. Jak tylko wyłączy się zewnętrzne zasilanie, opcom przestaje się komunikować z autem. Może to być wina kabla USB? Mój ma jakieś 1,5 m ale wygląda dość solidnie. Główny koncentrator podaje dla opcoma zapotrzebowanie max. 90mA. Jeszcze zaznaczę, że mam myszkę bezprzewodową, która co ciekawe ma zapotrzebowanie 100 mA. Zastanawiałem się, czy nie podać dodatkowego prądu z drugiego USB obok. Mam taki przewód do zasilania dysku 2,5" z podwójnym USB. Z tym, że tam do dysku idzie inna wtyczka niż ta drukarkowa. Najwyżej pożyczę od informatyków jakiś lepszy kabel i przetestuję. Albo pogrzebię w zasobach szuflady w biurze. Trochę tych przewodów tam miałem. Te opcomy żółte to jednak loteria...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbowałbym tych opcji jeszcze, tak na szybkości w Paintcie zrobiłem. Można próbować uruchomić jako Administrator po odłączeniu zasilania. Albo jest tryb oszczędzania baterii albo gdzieś jest zblokowany w systemie i trzeba odblokować. Ale nie wiem jak to odblokować. 

Stronka z pomocą: https://support.microsoft.com/pl-pl/help/953367/how-to-troubleshoot-usb-device-problems-that-may-occur-after-a-pc-that

 

zasilanie.jpg

zasilanie2.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też robione z tego nawet linku. Pierwsze co zacząłem robić. Okazuje się, że wszystko mam ustawione jak trzeba. Kupię chyba sobie miernik poboru prądu USB z alledrogo, zobaczę czy pokaże jakieś spadki. Tylko nie wiem co te mierniki za kilka złotych są warte. W tym momencie laptop na baterii jest bezużyteczny. A kupiłem specjalnie nową, żeby dłużej trzymała. Na ogniwach Samsunga o nieco wyższym napięciu 11,1 V vs 10,8 V oryginał. Więc prądu mu na baterii nie brakuje raczej.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety to się nie przekłada tak jak w przypadku elektryki, to już jest elektronika układy scalone/procesory i tu nie ma znaczenia różnica 0.3V bo i tak jest limit na napięcie i prąd płynący z gniazda USB. Przy słabszej baterii przekłada się to tylko na czas pracy a nie wydajność laptopa względem we/wy. Jeśli jest możliwość to trzeba sprawdzić a inny laptopie czy działa, czasem może być to wina programów/systemu. Jednak Windows XP pod względem programów i interfejsów zamiatał a już w 7 i wyżej zawsze jakieś kombinacje alpejskie z instalacją, mowa tu o wersjach z wschodniej granicy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Wynająłem garaż, więc coś tam stacjonarnie teraz sobie będę mógł bez problemu zrobić. Gorzej ze zgrywaniem live data. Wcześniej używałem zasilacza samochodowego do laptopa i dawał radę. Ostatnio nie wiem czemu zaczął się mocno grzać, na tyle że końcówka wtyczki wpadła do środka, bo bezpiecznik zagrzał się i stopił plastik utrzymujący ten bezpiecznik w osi. Rozumiem, że się zasilacz może grzać, ale wtyczka? Finalnie wywaliło bezpiecznik w RECu ale włożyłem nowy i działa dalej. Nie chciałbym tylko, żeby w czasie jazdy znów zrobiło się to samo. Stąd zakup nowej baterii. Innego sprzętu nie mam, bo tablet z Win 10 niestety ma podobną przypadłość, że nie współpracuje z opcomem ze wschodu. Nadzieją jest jeszcze stary laptop teścia na Win XP, który baterii to już od dawna nie ma, ale to jest sprzęt z 2006 roku, tak wolny że używanie jego to jest masochizm. Możecie polecić jakiegoś starego lapka co dobrze współpracuje na baterii z tymi opcomami? Może coś nasi informatycy mają na stanie do sprzedania za grosze, albo na portalach poszukam coś małego lekkiego. Pewnie znacie użytkownika @GrzECHO miał bardzo fajny sprzęcik taki 10 cali netbook na Win 8 Asusa ale niestety mój Opcom też nie chciał na nim działać. Niestety te interfejsy to jakaś loteria. Na tablecie znów nie mogę wgrać Windows 7, bo to firmowy sprzęt. Ale tak mi jeszcze wpadło do głowy, czy nie przetestować tego tabletu podłączonego pod zasilacz. Może się okaże, że jeszcze zadziała? Jak rodzina mi nic nie wymyśli do roboty, to pewnie odwiedzę garaż i sprawdzę co i jak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności