Skocz do zawartości

Op-com - funkcje, możliwości, obsługa, porady


Gość zdenek2007

Rekomendowane odpowiedzi

@cactus uzupełnij profil, bo odpowiedzi na Twoje pytania zależą, z jakim silnikiem masz corsę D... jeśli to A13DTx, to będziesz miał problem i musiał się łączyć poprzez silnik insigni A20DTH, z pozostałymi wskazanymi przez Ciebie modułami powinno się połączyć... chyba masz uszkodzony interfejs, bo wygląda na problem z obsługą lini HSCAN (być może przekaźnik uszkodzony), wtedy nie połączysz się z silnikiem, immobiliserem, BCM, wspomaganiem, ABS/ESP... 
Na tej ruskiej stronie: http://www.vectra-club.ru/forum/viewtopic.php?t=193947 znajdziesz mnóstwo przydatnych informacji... w dolnej części strony jest zdjęcie z oznaczeniem, które przekaźnikami odpowiadają za jaką linię połączenia z samochodem. 

Edytowane przez bogoes
dodatkowa informacja

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przekaźniki działają, z Corsą 2008 sie łaczy, tak samo z Merivą 2006. Zresztą słychać pykanie przekaźników zarowno w interfjsie jak i coś kilka w modułach auta... Uzupełnianie profilu niewiele da bo jeżdze w firmie kilkanastoma róznymi Oplami (Meriva, Corsa itd)

Edytowane przez cactus

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@cactus łączą się z merivą i starszą corsą, bo może tamte auta nie są po lini CAN... mój pierwszy fejs też się łączył z astrąF, a z moją corsą z niczym co po HSCAN i była to tylko wina przekaźnika (mi przekaźniki też pykały, tylko styk nie przenosił sygnału), od każdego protokołu połączeń są inne przekaźniki, widzę, że słabo przestudiowałeś link... ale może najlepiej kup nowy (wg mnie wersję NEW, bo nowe V5 nie mają chyba wiele wspólnego ze starymi zasłużonymi V5). A jeszcze lepiej znajdź w pobliżu miejsca zamieszkania kogoś z opcomem (uzupełnij profil, bo ciężko Ci kogoś poradzić, bo może mieszkasz w Świnoujściu, a może w Przemyślu:lol:) i Ci sprawdzi, czy to wina fejsu, oprogramowania, czy auta. 

Edytowane przez bogoes

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, karateka28 napisał:

Mi Vaux zmienił z 1.39 na 1.44 chyba, wiec ... takie ostrzeżenie.

 

 

 

Jakie ostrzeżenie?

To nic nie zmienia w sprawie diagnostyki.

1.39 w sumie jest potrzebne do diagnostyki zegarów w CC i Mery.

Gdybyś poczytał inny temat ,dowiedziałbyś sie jak z powrotem przejść na 1.39

Nie siej więc defetyzmu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Panowie kupilem chinskiego klona op com w wersji 1. 99 z programem china clone 210/08.mam problem. Nie polaczy mi z can. Daje identyfikacje pojazdu rok model i nie polaczy. Laczy i za chwile wraca do menu glownego. W czym jest problem? Zmienic fw z 1.99 na inne i spróbować? Vaux com w wesji 12 jest tak ze łączy i wyświetla ze brsk zasiania op com. Inne funkcje op com a dzialaja. Samochod to mery 1.6 z roku 2008

Edytowane przez Grzechu87

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności