Skocz do zawartości

Pompa wysokiego ciśnienia Bosch cieknie


pionek

Rekomendowane odpowiedzi

Ja jeździłem do momentu aż puściło uszczelnienie wałka i ON przedostawal się do oleju silnikowego. Druga pompa też już lekko cieknie. Możesz spróbować kupić zestaw naprawczy i robić pompę. Może natomiast też być tak, że w pewnym momencie gdzieś pojedziesz i auto już nie odpali.

jak sprawdzić czy taka sytuacja u mnie nie występuje ? nadmienię ,że oleju nie ubywa....

dziwi mnie tylko dlaczego przy rozruchu na zimnym kapało i nie za każdym razem a przy wysokich obrotach nic .....pali dobrze na zimnym jak i na ciepłym....

 

ile zrobiłes km na cieknącej ?.

 

 

poniżej zamieszczam link do filmu....może wystąpić taka sytuacja ,że tylko zaworek bezpieczeństwa w pompie jest walnięty? .....gdyby pompa była rozszczelniona jakoś uszczelka by puściła to ciekło by cały czas na małych jak i na wysokich obrotach a nie tylko na rozruchu i to nie zawsze....czy jest możliwość regeneracji tylko zawroka bezpieczeństwa ??

 

filmik przedstawia rozruch na zimnym.....po ponownym odpaleniu po kilkunastu sekundach już nic nie kapało.....

 

http://youtu.be/c6Z7InWSx-w

Edytowane przez impress

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam mam to samo posiadam corsa c 1.3cdti 2003r przebieg okolo 134tys mam bardzo mokry silnik na dole i w okolicy pompy gdzie mogłbym zakupic taki zestaw naprawczy podajcie linka do jakiegos sklepu czy cos bo u mnie tu gdzie mieszkam niestety nie ma

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam mam to samo posiadam corsa c 1.3cdti 2003r przebieg okolo 134tys mam bardzo mokry silnik na dole i w okolicy pompy gdzie mogłbym zakupic taki zestaw naprawczy podajcie linka do jakiegos sklepu czy cos bo u mnie tu gdzie mieszkam niestety nie ma

 

Czy u Ciebie również występuje taka sytuacja jak wyżej opisałem ? ....tzn....czy tylko przy odpaleniu auta kapie .... po ponownym rozruchu już jest ok ? Przy wysokich obrotach nic nie kapie ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam starą pompę, muszę ją rozkręcić i sprawdzić jaki jest jej stan i przy okazji zobaczę czy samodzielne rozebranie i złożenie jest skomplikowane. Druga z corsy D przejechała kilkadziesiąt tys. i też widzę, że jest mokra jak dotykam ją od spodu. Nie przyglądałem się nigdy kiedy kapie. Na starej jeździłem z 80tys. zanim puściła ON do silnika.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wlasnie nie zauwazyłem zeby kapało ale jest mokro dookoła niej,i wszystko na dole razem z blokiem silnika takze mechanik obstawia własnie pompe udało mi sie załatwić zestaw naprawczy z bosha zobaczymy po świetach czy uda sie ja rozkrecic i wymienic uszczelki w niej mam nadzieje ze pomoze..

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

.....u mnie górna sekccja przepuszcza.... chce wymienić wszystkie uszczelki na wszystkich sekcjach na oryginalne....nie moge znaleśc w sieci ile taka przyjemnośc kosztuje.....orientuje się ktoś ?

 

pzdr

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności