Skocz do zawartości

Stukot, ciężko pali PILNE!


Gość wiktor953

Rekomendowane odpowiedzi

Gość wiktor953

Witam!

Mam problem z Merivą. Gdy zimna ciężko pali. W trakcie jazdy mni8ej więcej w zakresie od 1.5 do 3 tyś obr. słychać stukot w silniku (w tym zakresie jakby słabnie), poźniej się uspokaja.

Posiadam op-com'a, brak błędów, ciśnienie CR ok. Zastanawia mnie tylko wyprzedenie zapłonu, waha się od -4(na biegu jałowym) do ok 10 przy wysokich obrotach. Czy są to prawidłowe wartości?

A i dodam jeszcze że kody korekcji na wtryskiwaczach- 2 są takie same, a 2 różne. Czy to w czymś przeszkadza? Powinny być takie same na wszystkich?

Proszę o szybką odpowiedź. Z góry dzięki!

Edytowane przez wiktor953

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Bobeusz2011

czyli po wyzej 3 tys nie stuka ? mi stuka - to sie tylko wydaje ze stuka. One tak mają, że niby stukają.

Z tym zimnym, że cięzko pali to warto sprawdzić akumulator, ale jak jezdzilem na krotkich trasach i zrezygnowałem z radia to zniknał problem z trudnym odpalaniem.

 

Co do reszty sie nie wypowiem, bo się nie znam. chociaż im mniej wiem, tym mniej zmartwień :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Bobeusz2011

akumulator napewno nie bo rozrusznik kręci ok...

 

PS Zapomniałem dodać że na zimnym troche kopci na niebiesko...

 

można zobaczyć czy poziom oleju się nie zwiększa.

Zazwyczaj niebieski dym to oznaka spalania płynu chłodniczego, a to oznacza uszczelkę pod głowicą.

Polecał bym odwiedzić jakiegoś "szpeca"

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj sprawdzić czujniki temp cieczy chłodzącej i powietrza zasysanego. Ja miałem oba uszkodzone (komputer nie pokazywał błędów), po wymianie wszystko było ok. Może jeszcze kable i świece.

Co do kocenia, to kopci przy odpalaniu a po uruchomieniu silnika przestaje? Bo jeżeli tak to do wymiany są uszczelniacze na zaworach.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość wiktor953

Kopci cały czas, na ciepłym trohce ustaje. A co tym stukotem? Sprawdziłem luzy zaworowe i na wydechu ma jakieś 0.35...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Więc nikt nic nie wie?:)

 

co do kopcenia to już masz napisane.

Mój jak nie palił to kupiłem dodatek [uszlachetniacz na shell'u taki że całą buteleczka szła na 50litrów paliwa] i po dolaniu ciut pomogło.

Radził bym sprawdzić na droższej ropie w stylu: verva, v-power, itp. kultura pracy silnika sie poprawia i mniej turkoce [chociaż to turkocenie to nie uszkodzenie silnika tylko po prostu tak ma i trzeba sie z tym pogodzic lub sprzedać fure :niepewny: ]

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zazwyczaj niebieski dym to oznaka spalania płynu chłodniczego, a to oznacza uszczelkę pod głowicą

skąd tre rewelacje?? niebieski dym to spalanie ale oleju silnikowego, pewnie scieka po denkach i potem po odpaleniu trochę pokopci....

 

A i dodam jeszcze że kody korekcji na wtryskiwaczach- 2 są takie same, a 2 różne. Czy to w czymś przeszkadza? Powinny być takie same na wszystkich?

korekcja wstryskiwaczy pozwala ocenić ich stan....

 

Jesli cięzko zapala na zimnym to po pierwsze czujnik temperatury, potem świece(choć winien byc błąd), a nastepnie układ paliwowo-powietrzny...

powodów może być sporo rozregulowany (zużyty) wtrsykiwacz, niewłaściwa mieszanka paliwo-powietrze...

 

wyprzedzenie zapłonu -4 na jałowym jest ok, ale już 10 na obrotach nie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności