Skocz do zawartości

Po jakim czasie powinna gasnąć kontrolka oleju


Gość krunio88

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, szukałem takiego tematu ale są tylko podobne. Merive posiadam od roku. Moje pytanie do Was jest takie:

Po jakim czasie od uruchomienia silnika 1.7 CDTI 100 KM gaśnie Wam kontrolka (czerwona) ciśnienia oleju?

W moim aucie po dłuższym postoju trwa to ok. 5-6 sekund i jest cały czas tak samo od momentu zakupu. Po jej zgaśnięciu słychać delikatną różnicą w dźwięku pracy silnika (staje się bardziej "miękka"). Czy jest to normalne czy już wysiada pompa oleju lub coś z nią związanego? Dodam, że jeżeli auto zostanie zgaszone na 2-3 minuty, to ponownym odpaleniu kontrolka gaśnie po ok. 1 sekundzie. Olej jest na poziomie trochę ponad 3/4 stanu na bagnecie. Po wymianie oleju sytuacja dalej taka sama. Olej leje 5W-40 i filtr Knechta.

Jeżeli jest to wina pompy oleju, to proszę podajcie ewentualne koszty części i jakiej firmy kupować i ewentualnie gdzie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość mmarcinicramm

U mnie w jest podobnie, pytałem kiedyś w ASO, powiedzileli, że to jest ok. Mam ten samochód już 3 lata jest tak od początku, więc gdyby to było coś złego napewno już coś by się stało.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5-6 sekund to chyba nie, owszem w tym silniku gasnie kontrolka późno, u mnie to trwało ok 3-4 sek, nie jest to nic nadzwyczajnego taka konstrukcja silnika i nawet lepiej bo za te pare sekund nikt nie jedzie wiec olej ma czas dobrze sie rozprowadzić po silniku...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie zawsze czekam po odpaleniu aż kontrolka zgaśnie zanim dodam gazu. Tylko martwiło mnie że to tyle czasu trwa. W starym Mercedesie dostawczym szybciej gaśnie. I to budziło moje obawy że pompa albo coś z układem smarowania.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Bobeusz2011

u mnie jest to samo.

 

dodatkowo za jakiś po uruchomieniu pojawia się jakiś dodatkowy dzwięk jak by jakaś pompa pracowała, albo się zapychała.

żaden mechanik nie wie co to.

 

a ten olej do merivy to jaki polecacie ?

0w30

5w30

5w40

 

zima idzie, trzebeba by wymienić, auto przygotować na mrozy :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...
Gość Dariuuss

Witam,

 

Zapoznałem się z omawianym problemem i muszę powiedzieć że mam to samo tzn. jak silnik jest zimny (po nocy albo postoju ok 3 godz.) i go odpalam to kontrolka oleju gaśnie po ok 4-5 s. i słychać jest przez chwilę głośniejszą pracę silnika - MERIVA 1.7cdti Z17DTH. Jeżeli silnik jest ciepły to powyższe nie występuje. Mechanik powiedział że nie spotkał się z tym. Jak przeczytałem Wasze opisy to pomyślałem że nie ma co się martwić, czy faktycznie wszystko jest ok, czy coś z tym robić?

Dodam że jeżdżę prawie 12tkm na lotos 10W40.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Dariuuss

Witam, szukałem takiego tematu ale są tylko podobne. Merive posiadam od roku. Moje pytanie do Was jest takie:

Po jakim czasie od uruchomienia silnika 1.7 CDTI 100 KM gaśnie Wam kontrolka (czerwona) ciśnienia oleju?

W moim aucie po dłuższym postoju trwa to ok. 5-6 sekund i jest cały czas tak samo od momentu zakupu. Po jej zgaśnięciu słychać delikatną różnicą w dźwięku pracy silnika (staje się bardziej "miękka"). Czy jest to normalne czy już wysiada pompa oleju lub coś z nią związanego? Dodam, że jeżeli auto zostanie zgaszone na 2-3 minuty, to ponownym odpaleniu kontrolka gaśnie po ok. 1 sekundzie. Olej jest na poziomie trochę ponad 3/4 stanu na bagnecie. Po wymianie oleju sytuacja dalej taka sama. Olej leje 5W-40 i filtr Knechta.

Jeżeli jest to wina pompy oleju, to proszę podajcie ewentualne koszty części i jakiej firmy kupować i ewentualnie gdzie.

Witam,

 

Czy dalej kontrolka oleju gaśnie Ci po takim czasie, jeździsz cały czas? Pytam bo mam podobnie i nie wiem czy coś z tym robić.

Jeżdżę 12tkm na 10W40.

Z góry dzięki za odp.

Edytowane przez Dariuuss
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności