Skocz do zawartości

Meriva A montaż tempomatu


Gość conradus

Rekomendowane odpowiedzi

Gość conradus

Chciałbym zamontować tempomat w Merivie 1.7 CDTI (Z17DTH) z 2004 r. (zakupiona w polskim salonie). Proszę o poradę, czy montowaliście tempomat w takiej Merivie?

 

Dzwoniłem do trzech serwisów ASO i oto wyniki:

1. Eeeee, tempomat w Merivie?! W Corsach i Merivach z tego rocznika nie ma instalacji. Nie da się tego zrobić. Gdyby to była Vectra, to co innego...

2. Hmmmm, nie, chyba nie... nie, na pewno tam nie ma instalacji.

3. Trudno powiedzieć... może by się dało, ale nie jesteśmy pewnie, musimy zobaczyć samochód.

 

Najrozsądniej wygląda odpowiedź w ASO nr 3, ale nie mam ochoty płacić ASO za sprawdzenie tego, co ma w środku samochód, który sprzedali.

 

Tutaj mam zdjęcie złącza manetki do kierunkowskazów:

merivazlaczelewejmanetk.th.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

Na zdjęciu widać, że z manetki odchodzą cztery kable, więc jest OK (przynajmniej z tego co dotychczas wyczytałem na forum dowiedziałem się, że powinny być cztery kable). Nie wiem jak wyglądają czujniki pedału sprzęgła, hamulca lub gazu, żeby sprawdzić, czy je posiadam. Czy macie może zdjęcia tych czujników?

 

Czy znacie dobrego elektryka w Warszawie (najlepiej po prawej stronie Wisły), który umie zamontować tempomat i aktywować go w oprogramowaniu (lub zmienić oprogramowanie, jeżeli to będzie potrzebne)? Bo po rozmowach z ASO ręce opadają...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 59
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Jeśłi odchodzą od manetki 4-ry kable to instalacja pod tempomat w aucie jest, zresztą w merivie tak samojak w corsie w przyapdku Z17DTH czujniki są na pewno...

Starczy załozyc manetkę i aktywowac tempomat nawet op-comem w dwóch miejscach...

 

A ze aso nie ma pojęcia to nie dziwota....

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...
  • 7 miesięcy temu...
  • 2 miesiące temu...

Chyba lepiej od razu pisz na PW do bad-a . Zabieg jest w miarę tani i bezproblemowy ( manetka , może być czujnik sprzęgła , hamulca i aktywacja). Nie mam diesla , więc szczegułów nie znam , a skoro jest pod ręka fachowiec (bad) , można popróbować. :wink:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam.

Wiecie może Panowie jaki może być koszt założenia tempomatu?

Pozdrawiam

 

W moim przypadku (1,7 cdti) 65 zł. manetka + aktywacja u Dona.

Polecam - niezły bajer.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam kolegów, szukam manetki tempomatu do merivy A i możliwości aktyawacji u kogoś z kolegów jeśli ktoś ma taką możliwośc. Mam do zrobienia 2 merivy mojej żony i mojego teścia.

Będę wdzięczny za pomoc. Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności