Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałbym zamontować tempomat w Merivie 1.7 CDTI (Z17DTH) z 2004 r. (zakupiona w polskim salonie). Proszę o poradę, czy montowaliście tempomat w takiej Merivie?

Dzwoniłem do trzech serwisów ASO i oto wyniki:

1. Eeeee, tempomat w Merivie?! W Corsach i Merivach z tego rocznika nie ma instalacji. Nie da się tego zrobić. Gdyby to była Vectra, to co innego...

2. Hmmmm, nie, chyba nie... nie, na pewno tam nie ma instalacji.

3. Trudno powiedzieć... może by się dało, ale nie jesteśmy pewnie, musimy zobaczyć samochód.

Najrozsądniej wygląda odpowiedź w ASO nr 3, ale nie mam ochoty płacić ASO za sprawdzenie tego, co ma w środku samochód, który sprzedali.

Tutaj mam zdjęcie złącza manetki do kierunkowskazów:

merivazlaczelewejmanetk.th.jpg

Uploaded with ImageShack.us

Na zdjęciu widać, że z manetki odchodzą cztery kable, więc jest OK (przynajmniej z tego co dotychczas wyczytałem na forum dowiedziałem się, że powinny być cztery kable). Nie wiem jak wyglądają czujniki pedału sprzęgła, hamulca lub gazu, żeby sprawdzić, czy je posiadam. Czy macie może zdjęcia tych czujników?

Czy znacie dobrego elektryka w Warszawie (najlepiej po prawej stronie Wisły), który umie zamontować tempomat i aktywować go w oprogramowaniu (lub zmienić oprogramowanie, jeżeli to będzie potrzebne)? Bo po rozmowach z ASO ręce opadają...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jeśłi odchodzą od manetki 4-ry kable to instalacja pod tempomat w aucie jest, zresztą w merivie tak samojak w corsie w przyapdku Z17DTH czujniki są na pewno...

Starczy załozyc manetkę i aktywowac tempomat nawet op-comem w dwóch miejscach...

A ze aso nie ma pojęcia to nie dziwota....

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja w swojej mam tempomat chyba fabrycznie [też 1.7cdti z 2004r.]więc instalacja powinna być , bo wątpię aby wkładali różne kable do aut.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Szkoda, że dopiero teraz ten temat zauważyłem, bo rozwiązałbym Ci ten problem tempomatu - nawet po prawej stronie wisły :) Jak coś PW.

• Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A ja od wczoraj mam tempomat w mojej mery i jest super.

Wystarczyła manetka i aktywacja.

podziękowania dla Dona za pomoc :spoko:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Cieszę się, że mogłęm pomóc. Pozdrawiam serdecznie ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam.

Wiecie może Panowie jaki może być koszt założenia tempomatu?

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość

Chyba lepiej od razu pisz na PW do bad-a . Zabieg jest w miarę tani i bezproblemowy ( manetka , może być czujnik sprzęgła , hamulca i aktywacja). Nie mam diesla , więc szczegułów nie znam , a skoro jest pod ręka fachowiec (bad) , można popróbować. :wink:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam.

Wiecie może Panowie jaki może być koszt założenia tempomatu?

Pozdrawiam

W moim przypadku (1,7 cdti) 65 zł. manetka + aktywacja u Dona.

Polecam - niezły bajer.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość

Witam kolegów, szukam manetki tempomatu do merivy A i możliwości aktyawacji u kogoś z kolegów jeśli ktoś ma taką możliwośc. Mam do zrobienia 2 merivy mojej żony i mojego teścia.

Będę wdzięczny za pomoc. Tomek

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi