Skocz do zawartości

Meriva A montaż tempomatu


Gość conradus

Rekomendowane odpowiedzi

Dokładałem tempomat. Wciskając pedal sprzęgła lub hamulca w blokach zmienia się aktywny/nieaktywny. Natomiast jedynie co to w blokach manetki nie zmienia się nic nie zależnie który guzik wcisnę. Jedyne co musiałem dołożyć to czujnik sprzęgła ponieważ przy manetce miałem 4 piny już poprowadzone.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Manetka przeczyszczona a błąd dalej wisi. Nawet wymieniłem spowrotem na standardową manetke i błędu nie da się usunąć. Czy problem może leżeć w module komfortu? Bo tam wisi błąd. I dalej nie widzi wciskania guzików w manetce.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 30.04.2024 o 22:28, matheo napisał:

Jedyne co musiałem dołożyć to czujnik sprzęgła ponieważ przy manetce miałem 4 piny już poprowadzone.

Ale sprawdź czy kable na pewno idą do złącza w progu . Może tu leży problem. A czy na pewno masz poprowadzony kabel z BCM ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problemem był brak kabla od progu do BCM. Wie ktos jaki typ pinów tam powinien być ponieważ nic nie mogę dobrać. Dzięki za pomoc

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od progu do BCM? Przecież napisałeś,że miałeś obsadzone cztery kabelki we wtyczce manetki tempomatu,to co robiłeś w złączu w progu? Chyba,że masz na myśli kabelek z czujnika sprzęgła,bo to jego dokładałeś. I skąd wziąłeś zasilanie na czujnika sprzęgła?Fabrycznie jest z bezpiecznika F36,ale może być każdy inny bezpiecznik,który ma prąd po zapłonie .Jeżeli czytałeś wątek o dokładaniu tempomatu,to wiesz,że dajesz 12V z bezpiecznika po zapłonie,prowadzisz na czujnik sprzęgła a z czujnika  do odpowiedniego pinu w sterowniku silnika.Kabelek  idzie przez złącze X14(ale nie musi,można to złącze ominąć i puścić kabelek bezpośrednio do sterownika silnika ).  Weź dokładnie napisz co robiłeś, bo trochę chaotycznie  działasz i piszesz...Masz aktywowany tempomat w BCM i w sterowniku silnika?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można powiedzieć, że mam bardzo dziwną instalację w aucie . Jedyny kabel jaki był pociągnięty oryginalnie to 4pin przy manetce do złącza X5 w progu. Dalej trzeba było dorabiać. Czyli od manetki dalej prowadzić ze złącza X5 z progu do złącza X45 przy Bcm. Klejno musiałem zrobić instalację czyjnika sprzęgła. I po uzupełnieniu tych braków wszystko działa. Jedynie co to nie mogę znaleźć konektorów pasujących we wtyczki, żeby było jak w oryginale.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Jak z fabryki nie wyszło auto z tempomatem,to nie  dziw się ,że nie masz kompletnej instalacji. Ja też nie miałem tak jak u Ciebie. Po prostu fabryka montowała różne wersje instalacji zależnie od wyposażenia.  Dlatego cała filozofia w tym,aby to dorobić,aktywować i ma dzialać.Ale na zdjęciach które dodałeś widnieje,że tempomat jest nieaktywny. Musi być napisane-aktywny. Więc  gdzieś masz przerwę,skoro po zapłonie w zakładce Tempomat widnieje "nieaktywny". Szukaj przerwy. Prześledź przewody raz jeszcze,bo jak będzie ciągłość przewodów,to w zakładce w BCM i w ECU powinien być napis "aktywny".A w gnieździe manetki patrzyłeś na kabelki? Tam jest czerwony kabelek i czarny. One są od załączania tempomatu. Czasem się odlutują i takie cyrki są. Sprawdź to jeszcze.A tempomat działal Ci wcześniej normalnie jak już wszystko zrobiłeś,czy to teraz wyszło,że nie działa?Kabelek z manetki idzie do zlącza X5 w progu do i  BCM  do wtyczki X45 pin 2.Tak zrobiłeś? Może gdzieś zwarcie zrobiłeś przy pinach BCM,bo tam te piny to cieniutkie są. Napięcie po czujniku sprzęgła możesz poprowadzić  z pominięciem złącza X14 w progu bezpośrednio do pinu w sterowniku(nie napisałeś jaki masz silnik,więc nie podpowiem w który pin sterownika,bo w profilu swoim masz opla astrę I).

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności