Skocz do zawartości

dziwne buczenie


Gość pepcio1000

Rekomendowane odpowiedzi

Gość pepcio1000

Witam,

 

Astra Classic 1.6 8V - 75KM - 99r. mam taki problem, może od początku: odpalam samochód - wszystko jak najbardziej OK, po ok. 10 min jazdy gdy np. dojeżdżam do świateł czyli zwalniam - wciskam sprzęgło, redukuje na jałowy bieg i dociskam hamulec i słyszę narastające buczenie, które narasta przy dohamowywaniu i trwa cały czas nawet wtedy kiedy już stoję - zdejmuję nogę z pedału sprzegła i zaciągam ręczny i nie dotykam w ogóle żadnego z pedałów. Dźwięk nie jest jednostajny to nasilające się buczenie o wyższych dB i co 2 sek przechodzące w niższe - jakby silnik nierówno pracował. Czasem do tego dochodzi szmer przepływającej wody (podczas tego buczenia) - prawdopodobnie z obiegu chłodzenia silnika.

 

Buczenie to zanika wtedy kiedy włączam bieg 1-wszy i popuszczam sprzęgło i auto rusza - dodam tylko że nie muszę w ogóle dodawać przy tym gazu - auto jest bardzo dynamiczne przy tym - potrafi wjechać na dość stromą górę bez dodawania gazu na pierwszym biegu. Tak jak już wspominałem gdy tylko puszczam sprzęgło na "jedynce" auto wyrywa do przodu i przestaje buczeć - jakby zasprzeglające się tarcze cierne sprzęgła tłumiły ten dźwięk.

 

Reasumując:

 

Buczenie, szmer wody, przy puszczaniu sprzęgła na jedynce auto rusza dynamicznie bez gazu. Dodam tylko że uzupełniłem niedawno zbiornik na płyn chłodniczy w którym nic nie było, a pod nakrętką wlewu oleju zbiera się biały osad.

 

wydaje mi się że diagnoza to sprzęgło lub pompa do obiegu wody wokół silnika. Nie jestem mechanikiem proszę o pomoc zanim sie do niego wybiorę. Pod autem tez nie jest mokro takze wydaje mi sie ze płyn chłodniczy ucieka do silnika - takze uszczelka. Chciałbym na poczatek pozbyc sie tego buczenia. Dziękuję za pomoc.

 

Pozdrawiam Przemek

 

 

dodam tylko że auto potrafi tak do tych 10 min jechać normalnie. Problem buczenia pojawia się prawdopodobnie po rozgrzaniu silnika

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności