Skocz do zawartości

światła pozycyjne z przodu


Rekomendowane odpowiedzi

Gość majster1974

Witam, jestem posiadaczem Corsy C z 2003 (1,7 diesel) od kilku miesięcy i do tej pory nie miałem żadnych poważnych problemów z autkiem, które służy mi do dojazdów do pracy(mieszkam w Belgii). Jednak jak zrobiło się w końcu cieplej, to zacząłem "poznawać" swoją "mydelniczkę" (sorry za określenie- w Polsce w garażu stoi kochana stara omesia). Tak więc odkryłem, że nie świecą się światła pozycyjne tylko z przodu (cała reszta elektryki OK). Wymieniłem właśnie żaróweczki (po 2 w części lampy gdzie światła mijania???), ale dalej nic, więc zacząłem szukać bezpieczników, ale znalazłem tylko te przy silniku z przodu. Nie widzę żadnych pod deską rozdzielczą jak w większości aut, więc te przy silniku to są jedyne??? Czy mogę prosić o pomoc jak to rozwiązać, bo szukałem różnych porad, ale nic konkretnie dla mnie nie znalazłem. Z góry dzięki i pozdrowienia:)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
Gość majster1974

Witam ponownie. Niestety temat braku świateł pozycyjnych z przodu nie został rozwiązany. Dowiedziałem się jedynie u miejscowego mechanika, że muszę wymienić przekaźnik, który jest przy prawej lampie (spięte trzy małe wiązki w gniazdo przekaźnika-4-ro bolcowego).

I tu wyrósł kolejny problem, bo nie jest to rzekomo oryginalny opla przekaźnik, tylko jakiś chiński. Próbowałem szukać w necie, na allegro itp, ale nie znalazłem. Szukałem też tutaj po sklepach, ale błędne koło; w oplu odsyłają do innych, u innych radzą szukać w oplu...

Czy może ktoś miał podobny problem i wie jak zdobyć taki przekaźnik??? Z góry dziękuję za pomoc!!!

Pozdrawiam

PS. w załączeniu fotki mojego przekaźnika

post-39772-0-90401700-1384763770_thumb.jpg

post-39772-0-82328200-1384763771_thumb.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość majster1974

no próbowałem, przeczyściłem styki, ale w środku jest strasznie skorodowany, więc nie ruszałem za bardzo, bo cienkie druciki na zwojach... nie zadziałał...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość majster1974

Info dla wszystkich, którzy kiedykolwiek będą mieli taki nienormalny problem... Otóż kupiłem sobie uniwersalny przekaźnik, połączyłem dodatkowymi kabelkami w stare gniazdo i po dodatkowej kontroli w warsztacie światła pozycyjne działają normalnie!!!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności