Skocz do zawartości

Termostat 1.3CDTI - wychładzanie silnika podczas jazdy


Gość Maly7

Rekomendowane odpowiedzi

Gość cesarz1804

mam problem z temperaturą silnika w corsie C 1.3 CDTI, moim zdaniem dość wolno się grzeje, nawet wolniej niż astra G 2.0 DTL - a to auto grzeje się najwolniej z mi znanych. Mam problem ze zlokalizowaniem termostatu. Myślę, że jest on przyczepiony do prawej, bocznej ściany bloku silnika i tam też macam węże. Z tej macanki wynika, że jest termostat ok. bo gruby wąż wychodzący z termostatu ( lub tego co mi się tym termostatem zdaje być) w chwili kiedy temp lekko drgnie jest nadal zimny. Zakładając że tam właśnie jest termostat to jak go wymienić, bo jest on pod jakąś częścią i nie ma jak tam się dostać. Może ma ktoś z Szanownego Koleżeństwa jakieś zdjęcie lub instrukcje tej wymiany. Będę wdzięczny ogromnie.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 104
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Jak staniesz przed autem termostat jest z prawej strony silnika - pod pompą wtryskową wysokiego ciśnienia i pod pompą vacum. Dostęp nie jest łatwy. Musisz zlać płyn chłodniczy, poodpinać węże - z przodu górny najgrubszy, dolny oraz tylny a także wypiąć wtyczkę czujnika temperatury. Dodatkowo trzeba odkręcić pompę vacum (chociaż w opisie tego nie podają, ja demontowałem) i przy ponownym jej montażu założyć nową uszczelkę lub użyć pasty żeby dobrze ją uszczelnić.

Czy wymienisz cały termostat czy też sam wkład, bo już jest taka możliwość, to Twoja decyzja. Polecam sprawdzić stan węży, które z wiekiem lubią pękać, puchnąć i przeciekać w okolicach metalowych opasek zaciskowych.

 

Załączam dwa obrazki z opisem i foto silnika

post-303-0-24198000-1403543762_thumb.gif

post-303-0-77360600-1403543768_thumb.gif

post-303-0-45356100-1403544091_thumb.gif

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość cesarz1804

żeby sprawdzić czy wystarczy sama wymiana wkładu trzeba niestety wyjąc całą obudowę i sprawdzić czy się nie porobiły wżery w obudowie. No ale jak wygląda ta pompa Vacum? i gdzie jest śruba od jego odkręcenia?

Edytowane przez cesarz1804

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość cesarz1804

proszę o pomoc i informację jak zabrać się w tym silniku do wymiany termostatu. Dojście jest magicznie trudne. Nie wiem co wymontować, które śruby odkręcić z jakich innych podzespołów żeby sobie ułatwić pole manewru. Jak możecie to proszę o zdjęcia z oznaczeniem co i jak.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

dostęp do termostatu jest dośc trudny wiec jeśli nie masz doświdczenia to daj spokój można jeszcze biedy narobić. Ogólnie dostep gorzej niż kiepski ale ... u mnie wymiana przez mechanika (100 zł) przyniosła oczekiwany efekt - w koncu wskaźnik pokazuje tamp około 90 stopni a, żeby zagrzac do 90 musze przejechac jakies 3 km rzecz jasna lato zimą bedzie dłuuuuużej. na forum było już o tym - 1,3 cdti na obrotach biegu jałowego spala 0,7 litra ON na godzine pracy wiec czy w trasie czy w garażu bedzie trudno zagrzać auto przy minus 20.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Trzeba sprawdzić czy z z13dt (bo tych nie brakuje) pasują do z13dth.

 

http://www.unto.pl/termostat-agila-astra-corsa-combo-meriva-tigra-13-p-3903.html tu niby podają, ze pasuje, ale w aukcjach z13dt pasuje do z13dtj a już do z13dth niby nie, bo nie wymieniają w opisie.

 

 

Sprawdziłem w katalogach paru sklepów i niestety nie widzę żeby był sam wkład.

Edytowane przez bad
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności