Skocz do zawartości

Brak mocy po przekroczeniu 180km/h


Gość trzcina4

Rekomendowane odpowiedzi

na 90 % problem z doladowaniem turbiny. stawiam na zapieczona troszke geometrie.

Zrob test i wbij ostatni bieg pryz predkosci powiedzmy 90 km/h i wtedy pedal do podlogi to zapewne zmuli auto szybciej jak osiagniecie tych 180 km/h. Jesli tak bedzie to odrazu ci mowie turbo na stół i geometria do wyczyszczenia. Wątpie zeby w aso ci za 350 eur w niemcowni wyciagali suszare i ja czyscili. Cos tam pewnie posprawdzali ale to nic nie da bo jesli geo chodzi jako tako to pryz testach bedzie okej ale jazda na wysokuch biegach z duza predkoscia wymaga mega precyzli w wysterowaniu elektrozaworka i geo. Tu sie pojawia problem bo tu sterowanie jest bardzo czule po chyba 3 procenty jak dobrze kojażę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
Gość Ramay Jacek

Mam ten sam problem co trzcina 4 z tym, że brak mocy mam przy przekroczeniu prędkości 110-120 km/h. Na op-comie odczytałem 4 błędy:

P0299-00 niskie ciśnienie doładowania,

P03A3-00 2 cylinder obwód czujnika ciśnienia błędny,

P03A6-02 2 cylinder zbyt niskie ciśnienie,

P1325-02 wydajność koło położenia wału korbowego Reluctor

i po wykasowaniu było wszystko ok czyli moc wróciła ale do czasu. Wyjechałem w trasę i po przekroczeniu 120 km/h pojawił się komunikat awaria pojazdu skontaktuj się z serwisem. I na jaką przyczynę stawiacie ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

po wykasowaniu było wszystko ok czyli moc wróciła ale do czasu. Wyjechałem w trasę i po przekroczeniu 120 km/h pojawił się komunikat awaria pojazdu skontaktuj się z serwisem. I na jaką przyczynę stawiacie ?
trzeba badać .. tu nie ma wróżek .. zaczynasz od najprostszych rzeczy:

- sprawdź jak zachwuje sie siłownik podczas przegazówki, czy sie rusza (powinny być delikatne ruchy)

- sprawdź czy na przewodach powierza doładowywujacego za turbiną nie ma peknięcia

- sprawdź szczelnośc przewodów podciśnieniowych do siłownika

- sprawdź szczelność przewodów podciśnieniowych do zaworu sterowania

- sprawdź wartość podciśnienia przed turbiną

- sprawdź wartośc podciśnienia przed zaworem (czyli ile daje pompa .. mozna porównać z wartością przy samy króćcu)

- sprawdź pompka podciśnieniową szczelnośc siłownika

- sprawdź czy sie on rusza płynnie w całym zakresie

jezeli na powyższym nic nie znajdziesz to trzeba wykonac jazde z nagrać parametry ile tego brakuje ..

 

jezeli powyższe nic nie wykaże .. to ja stawiam na zawór sterowania.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Ramay Jacek

trzeba badać .. tu nie ma wróżek .. zaczynasz od najprostszych rzeczy:

- sprawdź jak zachwuje sie siłownik podczas przegazówki, czy sie rusza (powinny być delikatne ruchy)

- sprawdź czy na przewodach powierza doładowywujacego za turbiną nie ma peknięcia

- sprawdź szczelnośc przewodów podciśnieniowych do siłownika

- sprawdź szczelność przewodów podciśnieniowych do zaworu sterowania

- sprawdź wartość podciśnienia przed turbiną

- sprawdź wartośc podciśnienia przed zaworem (czyli ile daje pompa .. mozna porównać z wartością przy samy króćcu)

- sprawdź pompka podciśnieniową szczelnośc siłownika

- sprawdź czy sie on rusza płynnie w całym zakresie

jezeli na powyższym nic nie znajdziesz to trzeba wykonac jazde z nagrać parametry ile tego brakuje ..

 

jezeli powyższe nic nie wykaże .. to ja stawiam na zawór sterowania.

 

Dzięki grzes08 za podpowiedź. Zaraz zabieram się do diagnostyki.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności