Skocz do zawartości

Pytania związane z instalacją LPG


holcu

Rekomendowane odpowiedzi

ja mam inne pytanie:

slyszalem opinie, ze jak sie jezdzi na LPG to dobrze jest dodawac do paliwa (czasem tez sie uzywa, szczegolnie zima) dodatki, preparaty typu STP itd.

czy to prawda czy tylko tak ludzie gadaja?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 936
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

witaj agadampol

instalacja II generacji, po regulacji po ok 1300 km, przejechane ok 4000 km; nadmieniam, że teraz najpierw ok 5 km na benzynie a potem przelączam na gaz po rozgrzaniu

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja mam tez pewne pytanie.w jaki sposob mozna stwierdzic ze membrany sa sztywne.bo takie cos zostalo mi zasugerowane u gazownika a chcialem sie upewnic bo szkoda mi 350wywalic w błoto.spalanie wzroslo minimalnie i jakby przymulony jest troche .sonda i inne rzeczy na 100% dobre.instalacja I gen.aa i podczas regulacji nie reaguje wogole na krecenie ta sruba na reduktorze ani ta pod na imbus

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam inne pytanie:

slyszalem opinie, ze jak sie jezdzi na LPG to dobrze jest dodawac do paliwa (czasem tez sie uzywa, szczegolnie zima) dodatki, preparaty typu STP itd.

czy to prawda czy tylko tak ludzie gadaja?

witam:)

są różne opinie na ten temat ja osobiście nie używam takich preparatów

 

[ Dodano: 24-01-2006, 16:46 ]

witaj agadampol

instalacja II generacji, po regulacji po ok 1300 km, przejechane ok 4000 km; nadmieniam, że teraz najpierw ok 5 km na benzynie

witaj

normą jest spalanie gazu 20% więcej niż benzyny na 100km.

pamiętaj że normy te sprawdzano na nowych autach.

mysle że przy zimowej aurze spalanie masz przyzwoite.

pozdrawiam

 

[ Dodano: 24-01-2006, 16:59 ]

a ja mam tez pewne pytanie.w jaki sposob mozna stwierdzic ze membrany sa sztywne.bo takie cos zostalo mi zasugerowane u gazownika a chcialem sie upewnic bo szkoda mi 350wywalic w błoto.spalanie wzroslo minimalnie i jakby przymulony jest troche .sonda i inne rzeczy na 100% dobre.instalacja I gen.aa i podczas regulacji nie reaguje wogole na krecenie ta sruba na reduktorze ani ta pod na imbus

Witaj

tak to pierwsze oznaki stwardnienia membrany ,zapewne reduktor jest już zaolejony,

potem nierówna praca i brak wysokich obrotów.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak to jest z reklamowanymi swiecami do LPG?

sa lepsze, auto jakos lepiej chodzi? czy po prostu taki chwyt reklamowy?

ja mam NGK i nie mam zadnych problemow. Nie zuzywaja sie szybciej niz na noPb (przynajmniej tak mi sie wydaje) :):(:?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak to jest z reklamowanymi swiecami do LPG?

sa lepsze, auto jakos lepiej chodzi? czy po prostu taki chwyt reklamowy?

ja mam NGK i nie mam zadnych problemow. Nie zuzywaja sie szybciej niz na noPb (przynajmniej tak mi sie wydaje)

 

od zawsze używam i proponuje świece NGK ,są najlepsze a konkretnie izolacja termiczna jest najtrwalsza

do aut z lpg proponuje tylko jednoelektrodowe ,choć nie do wszystkich modeli takie występują.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam takie małe pytanko do naszego eksperta. Przy sprawdzaniu szczelności wszystkich połaczen gumowych w moim bolidzie,zauważyłem w Parowniku po przeciwnej stronie od śróby regulacyjnej ciśnienia gazu biegu jałowego OTWÓR. Jest to normalna dzióra średnicy 14,jest na niej delikatny drobny gwincik. Po zasłonięciu jej palcem silnik zaczoł nierówno pracować i zgasł. Parownik to BRC. Gazu nie czuć aby się z niej wydobywał. To tak ma być?? czy powinien tam być jakiś korek?? Ale jak przysłoniłem palcem to tak jak pisałem wcześniej silnik warjuje. Dzięki za odpowiedż :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak czesto trzeba wymieniac filtr gazu?

jaka zywotnosc maja instalacje 2 gen. znaczy ile srednio wytzymoja poszczegolne elementy, albo, ktore elementy zuzywaja sie najszybciej?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja miałbym pytanie trochę innego rodzaju. Mianowicie interesuje mnie kwestia przeróbki dolotu powietrza w samochodzie z instalacją gazową, konkretnie Corsa B. W chwili obecnej mam tylko wywalony ten plastikowy łącznik między puszką filtra powietrza a zderzakiem. Kiedy miałem ten łącznik założony to samochód gasł - wiadomo rozrzedzona mieszanka. Mile widziane zdjęcia :) .

 

Pozdrawiam naszego eksperta :( .

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam takie małe pytanko do naszego eksperta. Przy sprawdzaniu szczelności wszystkich połaczen gumowych w moim bolidzie,zauważyłem w Parowniku po przeciwnej stronie od śróby regulacyjnej ciśnienia gazu biegu jałowego OTWÓR. Jest to normalna dzióra średnicy 14,jest na niej delikatny drobny gwincik. Po zasłonięciu jej palcem silnik zaczoł nierówno pracować i zgasł. Parownik to BRC. Gazu nie czuć aby się z niej wydobywał. To tak ma być?? czy powinien tam być jakiś korek?? Ale jak przysłoniłem palcem to tak jak pisałem wcześniej silnik warjuje. Dzięki za odpowiedż

Witam

otwór ten służy do podłączenia podciśnienia używany do aut z mechanicznym wtryskiem paliwa

 

[ Dodano: 28-01-2006, 12:27 ]

jak czesto trzeba wymieniac filtr gazu?

jaka zywotnosc maja instalacje 2 gen. znaczy ile srednio wytzymoja poszczegolne elementy, albo, ktore elementy zuzywaja sie najszybciej?

filtr gazu wymienia się średnio co 15tys.km chyba że producent zaleca inaczej

niemoge jednoznacznie odpowiedzieć na drugie pytanie różne podzespoły instalacji mają rózną żywotnośc w komputerach wypalają się styki po 5-ciu latach , a w reduktorze potrafi pęknąć nowa membrana .wszystko zależy od jakości wykonania ,

sposobu montazu .czy eksploatacji pojazdu.najbardziej podatne na zużycie są reduktory ,przewody wodne i gazowe.Choć

mam klijentów którzy przyjeżdzają na przegląd instalacji regularnie przez 150- 200 tys.km i niemaja żadny problemów z instalacją .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności