Skocz do zawartości

1.9 cdti dawki wtrysków


Gość dariopi

Rekomendowane odpowiedzi

A to jak widywales to inna sprawa. Nie wiem w jakim serwisie pracujesz czy tam pracowales ale moze i masz racje. Ja akurat bazuje na tym co robilem i ja i koledzy moi w oplu w Szczecienei na Struga no i to co sam robilem wiele razy w swoich autach i znajomych. ba nawet w Gdansku bedac kilka razy w Tune up to zesmy tak robili i jakos nic mi sie nie dzieje.

 

Nie wiem czy oczekujesz ze jak mialem do wyboru zrobienei testu podmieniajac wtrysk z auta demowego do auta klineta to co mialem pobrac komplety uszczleke i na czyj rachunek. Poza tym wystarczy dobrze wyczyscic gniazda w glowicy podkladki ogniowe sie palnikiem grzeje i puchna ponownie oraz je delikatnie na papierku liznąć. Te podkladki miedziane nie sa z NASA i spokojnie wszyscy co handuja wtryskami tuningowymi do tdi to takie podkladki kupują hurtowo po 50 gr szt.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 49
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

 

 

Poza tym wystarczy dobrze wyczyscic gniazda w glowicy podkladki ogniowe sie palnikiem grzeje i puchna ponownie oraz je delikatnie na papierku liznąć. Te podkladki miedziane nie sa z NASA i spokojnie wszyscy co handuja wtryskami tuningowymi do tdi to takie podkladki kupują hurtowo po 50 gr szt.
a Ty jak zwykle swoje racje .. podkładki sa miedziane .. wiec jak je zgnieciesz raz to drugi raz przykrecając je tym samym momentem nie uszczelnisz już ich tak dokładnie .. dlatego trzeba nowe.

 

 

Te podkladki miedziane nie sa z NASA i spokojnie wszyscy co handuja wtryskami tuningowymi do tdi to takie podkladki kupują hurtowo po 50 gr szt.
tym bardziej .. jezeli są po 0,50 gr to dlaczego nie wymienić .. to są aż tak wielkie koszty??

 

 

Nie wiem czy oczekujesz ze jak mialem do wyboru zrobienei testu podmieniajac wtrysk z auta demowego do auta klineta to co mialem pobrac komplety uszczleke i na czyj rachunek
oczywiście nie mówie tutaj o sprawdzeniu .. sprawdzaj sobie ile chcesz .. sami tak robilismy .. ale nie wypuszczaj klienta z takimi uszczelkami kiedy oddajesz mu auto .. kiedy nie wiesz co sie wydarzy, bo nie wiesz czy i kiedy to auto zobaczysz .. a jak zobaczysz je po dwóch latach to powiesz .. no zdażyło się, że pusciło .. ale klient musiał deptać, ale to nie moja wina. I tu jest różnica pomiedzy porządnym mechanikiem a "cioraczem i pseudo fachowcem".

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To podjedz sobie do aso w Szczeconie do Kozlowskiego i zapytaj mechanikow ja to tam robią. To drugie aso opla w Polsce. Wiem jak robia bo tam pracowalem. Moge ci podac nawet mechanikw z ktorymi mozesz porozmawiac. nie pytaj Doradców czy kieornika seriwsu bo oni teog moga nie wiedziec. Poza tym jak widzisz sa ludzie lepszi niz ty czy ja i tak robia to chyab wiedza co i jak?? Jesli zamieniasz meijscami wtryski to tez juz lecisz z nowymi uszczelkami?? Kto za to placi?? Owszem mowie ci ze podkladka miedziana kosztuje tyle bo z agromy ale ori to sobei sprawdz jaka cena jest. Jak ci mowie ze wystarcyz taka pdokladke palnikiem.lutlampa podgrzac i jest jak nowa to tak jest. Tak jak pisalem tu nei technologia z NASA by w te podkladki miedziane wierzyc jak w bustwo. A co w takich sytuacjach jak Dawid Dudzinski majstrowal przy ukladzi ewtryskowym kiesdys i podmienial z auta przy ktorym ja majstrowalem wtryski. Potem u niego owszem cieklo ropą ale to na stozkach na przewodach. i co przewody ma wymienić wtedy?? Cos mi sie wydaje kolego ze ci brakuje praktyki troszke. Myslisz ze zawsze tak jest ze zakaldasz nowe i jest super elegancko. a po co mydlinami dajesz po wtryskach po zalozeniu?? Zreszta zdemontuj sobei wtryski najlepiej te wczensiejsze nie na CR a te z silnikow na pompie wtryskowej to zobaczysz ze jest sadzy na podkladkach troszke. Czyli co? uszczlenia sie to samo po jakims czasie czy sie myle??

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

zamieniasz meijscami wtryski to tez juz lecisz z nowymi uszczelkami?? Kto za to placi??
wesol czytaj ze zrozumieniem ..

 

 

Owszem mowie ci ze podkladka miedziana kosztuje tyle
a o czym ja pisałe .. jeszcze raz czytaj ze zrozumieniem .. to raz .. po drugie jak w ASO tak robią to są niedouczonymi patałachami .. i potem nie dziwię się, że na rynku jest problemy z wtryskiwaczami .. bo jak się cos robi jak się nie powinno to stad potem sa problemy.

 

 

wiesz co ta podkładka miedziana robi? .. oprócz tego że uszczelnia? .. nie zdajesz sobie nawet z tego sprawy.
A co w takich sytuacjach jak Dawid Dudzinski majstrowal przy ukladzi ewtryskowym kiesdys i podmienial z auta przy ktorym ja majstrowalem wtryski. Potem u niego owszem cieklo ropą ale to na stozkach na przewodach. i co przewody ma wymienić wtedy?? Cos mi sie wydaje kolego ze ci brakuje praktyki troszke. Myslisz ze zawsze tak jest ze zakaldasz nowe i jest super elegancko. a po co mydlinami dajesz po wtryskach po zalozeniu?? Zreszta zdemontuj sobei wtryski najlepiej te wczensiejsze nie na CR a te z silnikow na pompie wtryskowej to zobaczysz ze jest sadzy na podkladkach troszke. Czyli co? uszczlenia sie to samo po jakims czasie czy sie myle??
wiesz co .. jesteś jednak niedouczony .. szkoda mi czasu na tłumaczenie Ci pewnych rzeczy .. na co ma wpływ itd. a że tak się postepuje .. to potem niestety polskie warsztaty sa jakie są .. mentalności "kowala" niestety nie da sie zmienić .. jak ktoś jest "kowalem" to niestety mechaniki się nie nauczy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W CR to tak jak w VP jesli sa przedmuchy delikatne to masz tylko przedmuch w atmosfere w silnikach na pompowtryskach natomiast masz przedmich w kanal paliwowy wiec jak to MAsters mawia silnik zasialany jest piana a nie ropą. Nei wiem co mialoby sie dzaic takiego niepokojacego jesli sa droben przedmuchy. Nic sie od tego ne uwali. Nie wymyslaj juz. Inni jakos robia tak i z poowdzeniem nic sie nie dzieje. Zreszta tak naprawde to zadko kiedy nie ma w tych miejscach odrobiny przedmuchu. Wez i sobie sprawdz jak zdemontujesz wtryski i ponownie zalozysz nawet na nowych podkladkach to bije o zaklad ze trafi sie tka ze bedzie raz na ileś tam przedmuch mimo ze ladnie wyczyscisz i na nowych zalozysz wtryski. Az tak duzego nacisku nie ma stopkana wtrysk by tam szczlenosci wymyslac bóg wie jakich.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

W CR to tak jak w VP jesli sa przedmuchy delikatne to masz tylko przedmuch w atmosfere w silnikach na pompowtryskach natomiast masz przedmich w kanal paliwowy wiec jak to MAsters mawia silnik zasialany jest piana a nie ropą. Nei wiem co mialoby sie dzaic takiego niepokojacego jesli sa droben przedmuchy. Nic sie od tego ne uwali.

- po pierwsze .. tu jest forum opla więc przestań mi udowadniać coś co jest na pompowtryskiwaczach .. bo tej konstrukcji opel na szczęście nie ma ..

- po drugie w niektórych konstrukcjach jak na np. 1.7 TDI/CDTI wtryskiwacze są pod pokrywą głowicy .. więc przedmuchy nie są wskazane .. poza tym w wywalających przedmuchach jest sadza, która potem jest spłukiwana przez olej i gromadzi sie w misce olejowej ..

- po trzecie ten syf potrafi pozatykać króciec ssący oleju i spowodować zatarcie silnika .. więc tyle wiesz ile zjesz i takie masz doświadczenie .. chłopie zastanów się co mówisz !!

- kolejny aspekt to uszczelka ta ustala pozycje wtryskiwacza w cylindrze .. załóż sobie większą lub mniejszą uszczelkę pod wtryskiwacz .. a zobaczysz jakie będziesz miał zadymienie .. w silnikach 1.7 są np. dwie grubości różnące się o ile pamiętam o 0,5 mm .. załóż jedną zamiast drugiej a zobaczysz co się będzie działo .. silnik będzie pracował .. tylko za jakis czas DPFa będziesz kołkiem przebijał ..a olej możesz zmieniać co 3 tyś km z powodu ilości wypaleń DPFa.

Nacisk jest dobrany tak .. aby uszczelnić to połączenie .. to jest ściśle ustalone jaki jest zgniot tej uszczelki, aby pozycja wtryskiwacza była właściwa.

Jak za mocno dokręcisz wtryskiwacz .. to za jakiś czas będziesz miał go do wywalenia .. dlaczego .. dlatego, że siły działające na niego spowodują jego "wygięcie" ("wyboczenie"). To jest tak delikatna materia .. ale co "kowal" może o tym wiedzieć o tak precyzyjnych urządzeniach.

Proszę tylko o jedno .. nie doradzaj ludziom o czymś o czym nie masz pojęcia, bo niestety .. to oni zapłacą za Twoją niewiedzę i nawet nie będą mogli Ci to powiedzieć twarzą w twarz.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O to chyba te przedmuchy by musialy byc takie jakb te wtrysk wcale tam nie siedzial. Naprawde weż sobie psikawke i sprawdz o jakich nowa jest przedmuchach.

Akurat Grzesiu dluzej pomagam na forach opla niż Ty. Jesli uwazasz z ewiesz wiecej to zapraszma do opla w Szczecienie. Nauczysz wszystkich.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności