Skocz do zawartości

1.9 cdti dawki wtrysków


Gość dariopi

Rekomendowane odpowiedzi

O to chyba te przedmuchy by musialy byc takie jakb te wtrysk wcale tam nie siedzial. Naprawde weż sobie psikawke i sprawdz o jakich nowa jest przedmuchach. Akurat Grzesiu dluzej pomagam na forach opla niż Ty. Jesli uwazasz z ewiesz wiecej to zapraszma do opla w Szczecienie. Nauczysz wszystkich

no widzisz Wesol ... myslisz, że wiesz wszystko a nie wiesz .. ale od małego przedmuchu robia sie większe .. potrzeba tylko czasu .. to działa tak, jak przepalanie uszczelki pod głowicą .. małe, wieksze .. i brak kompresji .. tu oczywiście kompresja az tak nie spadnie, bo to nie te wielkości przedmuchów .. ale może zatrzeć się silnik (kiedy wtryskiwacz jest pod pokrywą głowicy)

Wesol ja 16 lat przepracowałem w fabryce, która produkowała silniki diesla i wiem co mówię .. nie byłem pracownikiem administracji, czy sprzataczem, czy ochroniażem tylko gosciem mającym sporo wiedzy i dostep do wiadomości i informacji od osób, które projektowały, poprawiały, zajmowąły się częsciami, produkowały, rozwiązywały problemy w fabrykach, oraz na rynku.

Opel Bogacki .. w Szczecinie .. czesto dzwonił do mnie co mają robic w takiej czy innej sprawie : SMILE : ..

Co do długości pomagania .. moze i dłużej pomagasz, moze masz nawet wiecej wiedzy w innych sprawach, ale silniki diesla zostaw w spokoju .. i kiedy ja wiem, że tak moze być .. wiesz mi, że tak może się wydarzyć .. i piszę to z doświadczenia swojej fabryki, innych fabryk produkujacych silniki, a także rynku .. czyli ASO. Takie sytuacje miały miejsce, to nie są hipotezy .. to się naprawdę wydarzyło.

Edytowane przez grzes08

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Odpowiedzi 49
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Wracając do podkładek miedzianych .. tu troche inny temat z uwagi, że ktoś włożył uszkodzone podkładki pod wtryskiwacze i silnik się zatarł .. Wesol twierdził, że to nie problem .. to przeczytaj ten raport, który znalazłem przez przypadek szukajc czegos innego w swoich plikach .. mysle, że to dobry dowód .. raport okroiłem z danych VIN .. auto miało przebieg 55kkm od nowosci.

Podobny przypadek mam na telefonie .. podobny przypadek .. tylko tu jeszcze kolega nie otwierał pokrywy głowicy .. ale króciec ssący wyglada identycznie.

 

 

post-7223-0-84141400-1445854804_thumb.jpg

post-7223-0-34848800-1445854806_thumb.jpg

post-7223-0-79888200-1445854807_thumb.jpg

post-7223-0-17949100-1445854809_thumb.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

być może, ale nie znam problemów tamtych silników, ale jezeli wyglądają podobnie to tym bardziej warto wziąźć sobie do serca co pisałem

.. natomiast to jest przypadek silnika 17 DTR .. wyciągniety w serwisie ASO .. skutki mogą byc opłakane

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...
Gość wojtasd82

Witam. Panowie a takie wskazania wtryskiwaczy są ok?

1. 0.29

2. -0.73

3. -0.78

4. 1.12

 

Dodam że mieżone na rozgrzanym ok 90 st i dodam jeszcze że dużo pali. W mieście ok 10 litrów. Silnik z19dth skrzynia manual

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 litrów to dużo w jeździe po mieście .. to rozpędzaj co chwilę 1500 kg .. na ma Corsę D z 1.4 benzyna 100 KM .. i pali ok 9 litrów ...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość grzes08

coś dzieje się z wtryskiwaczem no.4 ... natomiast nie pamiętam już w jakich jednostkach jest to podawane .. i nie pamiętam, jakie wartości są granicznymi ..

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
Gość michal1385

Witam,

Jest to mój pierwszy post więc chcę się ze wszystkimi przywitać.

Moje dawki korekcyjne sprawdzane w OP-com.

Opel Zafira b 1.9 CDTI 120km DT

 

Na zimnym silniku:

1: 0,08

2: 0,53

3: -1,17

4: 0,55

 

Po rozgrzaniu silnika do ok 90stC:

1:-1,72

2:-0,56

3: 0,21

4: 2,01

 

Dodam że w aucie jest usunięty dpf (fizycznie i programowo) oraz w kwietniu br zostały zregenerowane wtryski(2,3 wyczyszczone 1, 4 wymienione na regenerowane z nowymi kodami).

Auto dymi na czarno na niskich obrotach pod obciążeniem i powyżej 3 tys też puszcza chmurę. Brak błędów w ECU.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności