Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,
Podczas nierozważnej zabawy zepsułem /uszkodziłem prawdopodobnie zapis eeprom. Teraz prędkość mi nalicza za wolno, kilometry nalicza co 100 m - 1 km, pokazuje pełny bak (chociaż na tylko 1/4), temp. stale wynosi 90 st., nawet po zapaleniu zimnego silnika.
Szukam prawidłowego pliku eeprom do Agilii 1.0 Z10XE, 2001 r. żeby go wgrać od nowa

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A może indeksami się bawiłeś?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

ja też tak kiedyś zrobiłem opcomem zmieniając indeksy tylko że w astrze H.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Kicaj, indeksami się nie bawiłem rozmyślnie. Próbowałem ustawić wskazanie licznika kilometrów. I przy odczytach/zapisach coś popsułem, pewnie indeksy się pozmieniały.

W każdym razie wygląda to teraz tak, że mam dwa pliki eeprom. Jeden znalazłem w necie, ale jest od agili 2004 1.3 ct - po wgraniu działa prawidłowo prędkościomierz i dobrze nalicza drogę, ale poziom benzyny pokazuje full cały czas i temperatura płynu 90st. (cały czas, nawet po odpaleniu). Kupiłem też podobny używany licznik do mojego, agila 1.0 2002 - tu z kolei prawidłowe odczyty poziomu paliwa oraz temperatury. Ale fałszywie nalicza przejechane kilometry (nalicza 1/3 przejechanych). Prędkościomierz mniej więcej pokazuje prawdę, jeśli jest przekłamanie to na niewielki +.

Pytanie czy da się z tych dwóch plików zrobić jeden? Tyle, że wiem które indeksy za co odpowiadają

... link do plików -> www.aleja.internetdsl.pl/Eeprom.rar

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi