Skocz do zawartości

Brak mocy, czarny dym przy wciśniętym pedale gazu, do 4000obr. wchodzi na obroty jakby źle przepalał paliwo...


Gość marshallarea

Rekomendowane odpowiedzi

sory ja wysiadam

pojecie masz

ze tak powiem bliskie zeru

czytasz i nie rozumiesz

co sam napisales wyzej

to jak mamy kurka napisac ??

 

masz linki z opisami i zdjeciami

jesli z nimi nie dajesz rady

to ja juz nie mam sily na tlumaczenie

drugi wieczor i mi wyskakujesz

z dziurawa gumka na zaworze

czy przez to moze puszczac

 

sory ja odpadam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 165
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Gość marshallarea

co dziś zaobserwowałem ; elektrozaworek cały czas ciągnie cięgno od turbo, czy to na wolnych obrotach czy na pełnym obciążeniu. Co wini za ten stan?


czyli jakby pracował na obciążeniu silnik tak?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poniewaz masz turbine upustową .. zakładam, że winny jest elektrozaworek ..

rozumiem, że na wolnych obrotach masz podcisnienie .. czyli jak jak ściągniesz przewód podciśnieniowy z siłownika .. to siłownik wraca na swoje położenie (cofa sie) tak?? jezeli tak jest to mozesz zrobić próbę .. ściągnąć przewód z tyrbiny i zaślepić .. i pojechać sie przejechac .. czy samochód zachowuje sie lepiej i czy odzyskał moc .. nie szalej za bardzo .. bo po jakims czasie wyrzuci Ci bład z przeładowania .. wiec nie ciśnij powyżej 3000rpm.

Jezeli tak bedzie .. to prawdopodobnie wymiana podcisnienia rozwiążę sprawę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość marshallarea

wymiana podciśnienia ?że co?


P1125

P0100

P1110

P0400

to moje błędy, ale po skasowaniu jużtylko zazwyczaj P0100 wyskakuje, czasem P0400


egr zawór na 100% est sprawny, sprawdziłem go podciśnieniem i nie ucieka z niego.

 

 

jak nie ma kontrolki eku to da się zrobić pełny gas na pedale i można widzieć na vakumetrze wpiętym jak podciśnienie zaciąga egr. GDY TYLKO EKU SIĘ ZAŁĄCZA TO NIE MOŻNA DAĆ PEŁNYCH OBROTÓW I EGR NIE DOSTAJE JUŻ PODCIŚNIENIA.


WIĘC COŚ ODCINA ELEKTROZAWORKI? jakiś błąd


auto po odpaleniu przez ok, do 40sekund idzie normalnie, nie świeci się eku gdy zaczynam gazować szybciej eku wskakuje, ale bez dodania gazu eku po pewnym czasie też wskakuje


coś ewidentnie odcina elektrozaworki


od egr i klapek

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

więc idę o zakład .. że powodem sa albo przewody podcisnieniowe .. albo problemy z EGRem .. który się zacina. P1126 to bład z doładowania .. więc najpierw sprawdziłbym przewody podcisnieniowe .. czy połaczenia sa szczelne.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość marshallarea

ale elektrozaworki są odcinane elektroniką-komputerem, z powodu błędu, być może z powodu przepływomierza.

(nie wiem czy tryb awaryjny gdzie mamy spadek mocy wyłącza elektrozaworki, ale jeśli tak to przyczyną może być przepływomierz gdzie komputer dostaje sygnał i odcina elektrozaworki). Czy nie tak?


co masz na mysli piszac to ??
EKU czyli ECU a po naszemu sterownik silnika ??

dla mnie eku to sterownik silnika

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to ta czesc chodzi caly czas od odpalenia auta

a nie zalacza sie po czasie

 

miales dostac prozeplywke wczoraj i co ??

miales posprawdzac elektrozawory wedlug porady i co ??

miales posprawdzac podcisnienia jak w poradzie i co ??

miales zmierzyc rezystencje i co ??

zrobiles to ??

jesli nie to nie widze sensu daleszego radzenia

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość marshallarea

podciśnienie jak pisałem idzie na egr do momentu zapalenia się eku, potem już się wskazówka nie podnosi na wakumetrze gdy pali się kontrolka eku


kontrolka eku się wyświetla to przestają działać ez.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności