Skocz do zawartości

Brak mocy, czarny dym przy wciśniętym pedale gazu, do 4000obr. wchodzi na obroty jakby źle przepalał paliwo...


Gość marshallarea

Rekomendowane odpowiedzi

Gość marshallarea

jak wygląda tryb awaryjny u innych użyytkowników? mają spadek mocy i nie mogą podkręcić obrotów powyżej 4000?


podciśnienie ucieka wtedy kiedy elektrozaworek jest odłączony

co je odłącza? tryb awaryjny? czy?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 165
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

nie zawsze tryb awaryjny daje utrate mocy

sa bledy ktore tego nie powoduja

 

usterka > kontrolka + tryb awaryjny

 

 

nadal nie odpowiedziales na liste moich pytan

nie odpowiem juz na nic w tym temacie

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość marshallarea

mechanicznie zaworki są sprawne, co do elektroniki to nie umię sprawdzić poprawnie bo się nie znam , nie wiem jak to wykonać?? co z czym zmierzyć?.


egr jest dobry, układ podciśnienia jest dobry, podciśnienie jest dobre. nie mam przepływki na podmiane


elektrozaworki elektronicznie tylko sprawdzałem w ten sposób że dałem plus i minus i sprawdzałem czy da się wpompować powietrze od dołu, ale nie wiem czy jest to miarodajne

(oraz sprawdziłem piny elektrozaworków i na dwóch wyszło 6om a na jednym chyba 7om)


ktoś coś doda?

czy mam linki czytać?


http://forum-mechanika.pl/threads/opel-astra-2-g-dtl-2000-rok-prod-2000-diesel-co-steruje-elektrozaworkami-podci%C5%9Bnienia.20118/#post-190685 TRYB AWARYJNY WYŁĄCZA ELEKTROZAWORKI.

 

 

wiadomo że jakaś usterka powoduje takową sytuacje.być może to przepływomierz(lub coś innego), ale na ten moment nie mam kasy na wymianę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

dostalem, taka odpowiedz:

 

Nie wiem czemu zasugerowałem się wtryskami było tak napisać więc napięcie raczej nie napięcie a sygnał w granicach 6V-7V w kształcie prostokątnym więc tego nie można zmerzyć zwykłym miernikiem ale mierząc zwykłym wychodzi 6V-7V i zależy od miernika.

 

8hG59Pn.jpg

 

t2Hvy8p.jpg

 

EZ 153 jest dwusuwakowym czyli otwarty/zamknięty nie ma upuszczania jest do klapek szybkie działanie.

 

 

 

 

ogarnij kolego ten przeplywomierz

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość marshallarea

dziękuje za odpowiedz, w przyszłym tygodniu kupuję oryginalny z bosha przepływomierz, bo uzywki i takie za 100zł są niepewne


mas air flow sensor - ? - (mg/strk) to mam w ab comie - to jest od przepływomierza stanowisko, ale nie wiem jaka tam powinna być wartość, przy pracy jałowej silnika i przy obciążeniu, może ktoś wie? +-, bo nie wiem jakie to są granice, (raz miałem jedną stałą 1500 ale to chyba wtedy się zawiesił przepływomierz, przy próbie jednego razu od wolnych obrotów do pełnych wartość wyskoczyła od 70 do 190 ) - to chyba są za niskie wartości??

 

filmik z tej próby, do góry nogami


gdzie taki dokładny schemat można ściągnąć?


ten co powyżej dał gawlak

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli wartosci spadaja to raczej tak

ale moze to byc rowniez instalacja od niego

masz zadanie domowe

google i do czytania

wpisz sobie np

wartosci przeplywomierza opel 2,0 dth

sa tez wartosci jakie maja byc na odpowiednich pinach

ja to znalazlem ale nie podam ;)

zrob cos w koncu sam

 

TIS kolego kosztuje

nie piszemy na forum o piratach

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności