Skocz do zawartości

Dziwne klekotanie po wymianie pompy wody


Gość CristalPol

Rekomendowane odpowiedzi

Może jeszcze tylko dodam że nie ważne czy to będzie woda destylowana czy woda zdemineralizowana, obie dobrze wypłukują układ chłodzenia.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 59
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Gość CristalPol

Ale wiecie co wam powiem jak tydzień temu wziąłem otworzyłem maskę to jak w pompie wody od góry jest miejsce na czujnik był poluzowany więc go dokręciłem ale co ważniejsze spod tego czujnika wylatywał płyn chłodniczy który był idealnie różowiutki normalny jak oryginalny BORYGO ;/ więc skąd ten kolor w wyrównawczym

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli świeży płyn wypłukuje osady z układu chłodzenia.

Można spróbować zlać tylko ze zbiorniczka i zobaczyć po uzupełnieniu co się stanie.

Ale ja bym się nie bawił w próby, ale to ja bym od razu to zlał i po płukaniu zalał świeżym.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość CristalPol

tak zrobie w weekend narazie żona jeździ 2x po 2km dziennie więc się wstrzymam do weekendu przepłukam go 2 razy wodą destylowaną jak mówi

rafalgrzegorz

i zaleje nowym tylko nie wiem czy tylko odkręcić korek pod chłodnicą, jak to jest w książce napisane, Sam naprawiam czy jak w innym temacie napisali, że odkręcają czujnik termostatu i w dodatku pod chłodnicą, bo przy uzupełnianiu piszą że leją do maxa aż zacznie wypływać spod czujnika to zakręcić i uzupełnić już resztę dopiero.

Pierwszy raz to robię więc wole już nie spieprzyć całkiem auta bo już pompa mi nawala ale będę jeździć dopóki kontrolka nie wyskoczy.


Aha i prosił bym o rade co do tej pompy oleju jak w tym temacie dostałem odpowiedź: http://forum.opel24.com/topic/73969-cisnienie-smarowania-na-rozgrzanym-silniku/ czy odrazu pchać się w koszta i wymieniać pompe wody używka na necie 500zł 550zł czy narazie jeździć bo podniosłem obroty dopóki mi kontrolka nie wyskoczy że jest zbyt małe ciśnienie smarowania.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czujnik odkręcają chyba po to aby się lepiej układ odpowietrzał.Lej płyn pomału aby jak najmniej korków powietrznych powstawało.

Co do pompy oleju to twój wybór i twoje ryzyko.Sam wiesz że jak silnik nie będzie miał dobrego smarowania to się zatrze.Ja bym podjechał do jeszcze jednego mechanika i kazał mu pomierzyć ciśnienie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość CristalPol

Bym tak zrobił no ale kurde ciężko tu u mnie o dobrego mechanika ten jeden co u niego Vectre C robię pomierzył i na goracym silniku wyszło mu 0,8bara przy 650obrotów na luzie, teraz podkręciłem do 900obr/min więc powinno być powyżej 1,1bara czyli mało ale jeszcze nie tragedia, a kupując używkę pompę tzn, pompa + pokrywa to też ryzyko że jest walnięte, a pokrywa wytarta i też może być słabe smarowanie, a nowe w serwisie 500 + 1500 ;/, a mówią że jeśli nie będzie się pogarszać to nawet 30tys zrobię.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość CristalPol

Tak sam sobie tak domniemam, ale postaram się spr to jeszcze na odczytach, a sugeruje się tym że auto mniej stuka niż poprzednio ale masz racje to tylko moje domniemanie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności