Skocz do zawartości

Problemy po montażu LPG - wypadanie zapłonu oraz błąd P0170-2


Gość marchewa91

Rekomendowane odpowiedzi

Gość marchewa91

Witam,

po montażu instalacji gazowej (przejechałem ok 200km) pojawiły się dwa problemy:

 

1) Wypadanie zapłonu - na ciepłym silniku, najbardziej odczuwalne na biegu jałowym przy włączonej klimatyzacji (powiedzmy, że z częstotliwością 15-30s jest nagły, pojedynczy skok obrotów) oraz podczas przyspieszania z niskich obrotów. Objawy na LPG i PB są podobne. Wydaję mi się, że wypadanie zapłonu zaczęło się już wcześniej przed montażem LPG ale to były słabo odczuwalne i bardzo rzadkie zjawisko - pewności nie mam że jest to jakoś ze sobą związane. Wymieniłem już świece, zastanawiam się nad cewką zapłonową. Myślicie, że idę w dobrą stronę?

 

2) Błąd P0170-2 - uboga mieszanka (nie występuje) - błąd odczytałem przed chwilą, od dzisiaj będę jeździł na benzynie aby mieć pewność, że występuje tylko podczas jazdy na LPG. Myślicie że gazownicy spartolili robotę i dlatego pojawia się ten błąd? Po 1000km mam podjechać jeszcze na sprawdzenie i ewentualną regulację. Tak więc, liczę że sprawa wyjaśni się podczas wizyty w warsztacie.

 

Będę wdzięczny za sugestie i porady w jaki sposób uporać się z tymi problemami, szczególnie zależy mi na punkcie 1, ponieważ cewka troszkę kosztuje a nie mam sposobu na jej diagnozę (podmienić niestety nie mam od kogo)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 22
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Gość marchewa91

Chodzi o konfiguracje sprzętową? Qbox, barracudy, AC01. Aha, zapomniałem dodać że podczas gdy silnik pracuje na biegu jałowym sonda ładnie przełącza bogato/ubogo.

 

A co z tym wypadaniem zapłonu? Cewka czy jeszcze coś innego można sprawdzić - podobno komputer też często wysiada w Z18XE i mogą pojawić się różne problemy i błędy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma kabli ale gumki na końcówkach cewki są tak jak fajki na kablach.

Ogólnie gaz nie lubi zaburzeń elektryki i bardziej je uwidacznia.Może być że cewka pomału pada.Sprawdź na jakich cylindrach jest to wypadanie bo to moze być też od cylindrów

 

Co do LPG to sonda pracować może dobrze ale częściej na ubogiej i jeżeli tak będzie dłużej jeżdżone to sterownik Pb zgłupieje i będziesz miał rozwalone mapy Pb.Masz za niski mnożnik i trzeba go podnieść.

Jedź do gaziarzy niech ci ustawią.Jeżeli powiesz że masz 0170 to będą wiedzieć co mają zrobić(myślę).

I nie czekaj do 1000 km tylko jedź teraz.To jest ich obowiązek aby to wyregulować.

Edytowane przez adam1954

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość marchewa91

Błąd pojawia się również na benzynie, dzisiaj przetestowałem i nie przełączalem się na gaz.

 

Cewak odpada, przed chwilą sprawdzalem na innej cewce i przerywa tak jak na starej cewce.

 

Jakies sugestie?

Edytowane przez marchewa91

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość marchewa91

Wiem gdzie on jest ale uwazam to za bezsens. Sterownik lpg nie miesza sam w sobie w komputerze... ecu odczytuje i przelicza dane z czujników. Sterownik lpg natomiast odczytuje czasy wtrysków dla wtryskiwaczy pb i na tej podstawie oblicza czas wtrysku dla wtryskiwaczy lpg.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie i jeżeli jest coś źle podpięte czyli LPG np jakieś przebicia na przewodach to co ma przeliczać jeżeli dostaje nie taki sygnał jak powinien?

Ale co zrobisz to twój problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności