Skocz do zawartości

Problemy po montażu LPG - wypadanie zapłonu oraz błąd P0170-2


Gość marchewa91

Rekomendowane odpowiedzi

Gość marchewa91

Dobra, umówiłem się na wizytę u gaziarzy w przyszłym tygodniu. Jednak po raz kolejny podpiąłem op-com'a no i znów błąd ubogiej mieszanki, ale tym razem błąd obecny cały czas - sonda na jałowym daje 40-100 mV i stoi w miejscu, podczas dodawania gazu wskakuje na chwile na mieszankę bogatą i znowu spada i stoi na mieszance ubogiej (zarówno LPG i PB). Sonda się kończy?

 

Jak ugryźć temat na wizycie w warsztacie, żeby nie wpędzili mnie w jakieś koszta niepotrzebne lub najlepiej naprawili w ramach montażu instalacji to co się niedobrego dzieje z moim silnikiem? Gdy oddawałem auto na warsztat - obsługa sprawdziła mi komputer i nie pokazywał on żadnych błędów, co mam na piśmie. Czy mogę w razie czego zrzucić całą odpowiedzialność za stan obecny na mechanika?

 

Szkoda że w opcomie nie mogę sprawdzić czasu korekcji dla wtryskiwaczy

Edytowane przez marchewa91

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 22
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Dla tego pisałem o odpięciu całkowicie LPG z bezpiecznika.Potem reset ecu.Jeżeli sonda sie nie dźwignie to jeszcze bym ją wykręcił i spróbował przeczyścic. A przy okazji przemierzyć.

Źle wyregulowana LPG moze bardzo mieszać z mapami Pb.Zrób jak ci pisałem.

Gazownikowi po prostu zgłoś regulacje.Dużo km nie zrobiłeś po montażu

Edytowane przez adam1954

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz w Opcom reset wartości wyuczonych.Jest też reset sond lambda .Potem odpalasz auto bez dotykania pedału gazu i czekasz aż wentylator się włączy i wyłączy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość marchewa91

Skasowałem błędy oraz chciałem skasować wartości wyuczone ale nie mam tego menu - klikam funkcje specjalne i od razu przenosi mnie do "reset wartości wyuczonych". No ale niech będzie, klikam "Aktywuj" i za chwile komunikat, że jakiś błąd ecu związany z tym iż nie mogę aktywować tej opcji, ale jak zaakceptuje ten komunikat to około 10 sekund mam nieaktywny przycisk "aktywuj" - tak jakby faktycznie wartości były kasowane.

Z tego co obecnie mogę stwierdzić to to, że sonda lambda znowu działa. Po zrobieniu ok. 15km błędu jeszcze nie złapałem (jazda na Pb). Na benzynie silnik prawie nie przerywa, ale jak tylko przełączę na gaz to zaczyna się znowu szarpanie podczas przyspieszania i pojedyncze szarpnięcia na jałowym. Chyba samodzielnie nic więcej już nie zrobię. Cała nadzieja w tym, że w warsztacie w którym montowałem instalacje, wykażą się profesjonalizmem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jak podejrzewałem zawisła sonda przez źle wyregulowany LPG.Jak pojedziesz do gaziarzy to każ im zrobić nową mapę LPG Ale przed jazdą do nich wyłącz całkowicie LPG i zrób kilkadziesiąt km na Pb.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość marchewa91

A co najbardziej mnie boli w tej opowieści to fakt, że zakładałem instalacje w najbardziej chwalonym warsztacie (również z LPG-Forum) na terenie mojego miasta, czekałem ponad miesiąc na montaż i zapłaciłem kilkaset złoty więcej niż w innych warsztatach. Miało być pięknie : SMILE :

Zrobie jak piszesz, ale jeżeli nie złapię znowu błędu ubogiej mieszanki to powiedzieć o tym, że miałem z tym problem?

Edytowane przez marchewa91

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość marchewa91

Jeszcze nie dojechalem do warsztatu a tu kolejne problemy. Blad p0302 - wykryta przerwa w zapłonie cylindra. Zapala sie kontrolka i silnik pracuje w trybie awaryjnym.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wypadanie zapłonu na 2 cyl. Sprawdź świece , cewkę przewody do cewki (kostka wiązki) ,szczelność dolotu (jeżeli masz sekwencje to jeżeli to fachury to powinni zdjąć kolektor ssacy do wiercenia otworów i ciekawe czy dali nową uszczelkę). Pytanie do jakiego kabla od cewki wpięli się gaziarze.?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności