Skocz do zawartości

Astra 1.8 16V 125km problem z pracą na gazie.


Gość otto

Rekomendowane odpowiedzi

Witam od niedawna jestem użytkownikiem astry. Mój problem zaczął sie po założeniu LPG. Jeden dzień po założeniu instalaci zapaliła sie kontrolka CHECK. Podjechałem do znajomego mechanika i okazało sie że jest wypadanie zapłonu na drugim cylindrze. Pojechałem do gazownika u którego zakładałem instalacje i tam sprawdzilismy swiece które sa nowe i podmienilismy cewke ale wszystko bez zmian. Gazownik podmienił wtryski i moduł sterujacy ale i to nie pomogło. Dodam że silnik na gazie chodzi bardzo nieruwno i słychać z wydechu taki dźwięk jak by wylatywało powietrze. Pan który zakładał gaz przełączył jeden wtrysk gazu na benzyne i wtedy wszystko jest ok. Dodam ze kompresja była sprawdzana ; 1-12 2-12 3-13 4-13

Prosze o pomoc :(

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gazownik musi bardziej się postarać, żeby to wszystko wyregulować. Jeśli auto chodzi poprawnie na benzynie to problem musi być w instalacji LPG. Możecie też podłączyć auto pod komputer i sprawdzić w jakich warunkach pojawia się problem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem jest głównie na biegu jałowym bo na obroty wkreca sie idealnie poza tym ze raz wyskoczył ten błąd wypadanie zapłonu na ty 2 cylindrze.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pan który zakładał gaz przełączył jeden wtrysk gazu na benzyne i wtedy wszystko jest ok.

 

 

 

No i teraz masz powód aby tego pana zgłosić do cechu rzemiosł o do rzecznika praw konsumentów.Rzecz w tym że jeżeli pojazd na Pb jeździ bez problemów to po założeniu LPG też tak ma być.Jeżeli tak nie jest a na Pb dalej nie ma problemów to rzecznik praw już tego gazownika nauczy montażu.Zostaje ci tylko trochę cierpliwości i uporu.

 

 

 

zapaliła sie kontrolka CHECK

 

Ona zawsze po odczytaniu podaje kod błędu.Jeżeli ona sie pokazuje to trzeba odczytać jaki błąd pokazuje.Wszysko po to aby stwierdsić czy to wina gazownika.

Edytowane przez adam1954

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość darek2805

Kolego Otto, od 6. lat jeżdżę na gazie w tym samym silniku. Instalacja sekwencyjna, ale mój pan od gazu twierdzi, że to prehistoria. Pomimo tego nie mam żadnych problemów z jazdą a wszystko dlatego, bo poprzedni właściciel był bardzo "upierdliwy" /tak Go w rozmowie telefonicznej określił gaziarz od montażu/. Tobie także polecam takie podejście, następni kupujący będą CI bardzo wdzięczni. Skorzystaj z podpowiedzi kolegów powyżej. Miłych wrażeń z jazdy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem u niego codziennie a on wymienia mi co może być nie tak ja to weryfikuje ale narazie te wszystkie rzeczy sa sprawne. Dziś gazownik wpadł na pomysł wymiany uszczelki pod kolektorem ssącym, bo według niego może gdzieś nie być to idealnie szczelne i delikatnie łapie lewe powietrze.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To niech ten pomysł zweryfikuje samostartem na razie bez rozbiórki silnika.

Dodam jeszcze inny pomysł.Powiedz gaziarzowi tylko tyle :Auto pracuje poprawnie na Pb.I tak ma pracować na LPG.Jeżeli tego nie umie zrobić to niech ci odda kasę i wymontuje LPG a ty pojedź do innego gazownika aby ci założył instalację.

Edytowane przez adam1954
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności