Skocz do zawartości

Gość adi80

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Pozwólcie że zapytań Was o mój problem. Posiadam VB Z16XE z 2001 r. i mam problem z ECU bo muszę go wymienić . Próbowałem ster polutować i się nie udało. Pytanie czy mogę włożyć ECU z innym numerem np od Zafiry lub Astry też z Z16XE i hsfi 2.1 z kompletem czyli pętlą i pestką od immo, czy muszę szukać kompa z tymi samymi numerami. Drugie pytanie czy ewentualnie jak będę miał ECU o tych samych numerach wylogowany to mi zapali czy w grę wchodzi tylko laweta żeby zawieść do inicjalizacji. Proszę Was o pomoc.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 24
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Numery sterowników będą inne, bo są z innych modeli i mają inne mapy. Komplet immo+kluczyk+sterownik i po podmianie będzie działać, jeśli jest ten sam system wtrysku i ten sam silnik.

Jak będzie wylogowany sterownik to będzie trzeba programować bo auto nie ruszy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za podpowiedź

Może ktoś walczył kiedyś z tematem i wie jaki będzie zamiennik ECU dla numeru DJTU 09353479.

Z góry dziękuję.

Udało mi się namierzyć sterownik.Wystarczyło zadzwonić do serwisu Opla i na podstawie VIN określić numer katalogowy i numer części ECU, na podstawie tego można wyodrębnić kilkanaście numerów seryjnych.Ważne żeby przy zamawianiu kompletu zwrócić uwagę żeby był ten sam silnik.

Edytowane przez adi80

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Ważne żeby przy zamawianiu kompletu zwrócić uwagę żeby był ten sam silnik.

A co napisałem wyżej?

 

 

Komplet immo+kluczyk+sterownik i po podmianie będzie działać, jeśli jest ten sam system wtrysku i ten sam silnik

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Udało mi się namierzyć sterownik.Wystarczyło zadzwonić do serwisu Opla i na podstawie VIN określić numer katalogowy i numer części ECU, na podstawie tego można wyodrębnić kilkanaście numerów seryjnych.

 

Tak naprawdę pasuje dowolny sterownik HSFI 2.1 może być nawet z corsy c, trochę sprzętu i wiedzy i auto pojedzie :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie

Przyszedł kompletny sterownik podłączyłem i niestety nie zagadał. Kręci zapali i zaraz gaśnie, zauważyłem że po przekluczeniu stacyjki w pozycji 1 nie świeci się pomarańczowa kontrolka silnika.Proszę Was o pomoc bo ręce opadają

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak tylko sprawdzę to napiszę o rezultacie

Na pierwszy ogień sprawdzę bezpiecznik od zasilania ECU a następnie wiązkę .Posiadacie może schemat wiązek ECU w Z16XE? Jak dalej będę w cz du-ie to pożyczę od kumpla op-coma o ile będzie możliwość połączenia się z ECU.

Co do sterownika to gościu zarzeka się że jest sprawny.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Pompa w zbiorniku pracuje iskra jest jednak wtryskiwacze nie dają paliwa czyli objawy typowe dla immo. Postanowiłem poczekać za kumplem z op-comem.Co się okazało błędy były 2, jeden z immo a drugi z nierozpoznanym kluczykiem. Chciałem go do programować ale próby kończyły sie niepowodzeniem ( nie dało się do programować kluczyka). Postanowiłem odesłać zakupiony komplet sprzedającemu i będę czekał na inny. Moje pytanie do Was czy to prawda jak twierdzi mój znajomy z op coma że ni da się do programować już zapisanego transpondera i musi być czysty ,czy po prostu się nie zna i nie umie tego zrobić.

Co do kontrolki silnika okazało się że żarówka się przepaliła i dlatego nie migała ,ale op com wykrył że pulsuje.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Przyszedł drugi zestaw (ECU,pętla i kluczyk) bez problemu samochód odpalił. Jedynie klimatronik nie działa,ale to pewnie kwestia zaprogramowania sterownika Jeszcze raz dzięki wszystkim za rady i wskazówki. Temat do zamknięcia. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności