Skocz do zawartości

Astra g niska kompresja problem z egr


Gość D4ko733

Rekomendowane odpowiedzi

Ja też polecam płukanki.

Ostatnio walczę z Suberbem .

W misce olejowej sam gnój. 

To auto nigdy nie widziało płukanek.

Efekt tego jest taki że pompa olejowa powiedziała ,,pa ,pa,,

Jak widać sama wymiana oleju i to po 15 tys. nie wystarcza.

Lany Motul .

W Mery mojej i kolegi zacząłem stosować płukanki przy wymianach oleju od kilku lat .

Szlam jest ale w duuużo mniejszej ilości

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grześ ,nie robiłem zdjęć ale na prawdę nie widziałem takiego gnoja w misce.( ale w sumie może mało widziałem)

Kolega zalewa Motula i to co 15 tys .

Dba o to auto.

 

W Felicji jeździłem na Lotosie 10W40  i oprócz brązowego nalotu na wszystkich elementach głowicy w misce było w miarę czysto.

W mojej Mery po dwóch latach jeżdżenia przeze mnie  ,gdy zdjąłem miskę było duużo więcej szlamu.

Po płukankach które teraz robię ( ostatnio sprawdzałem kamerką endoskopową) jest w miarę czysto.

To samo w drugiej Mery którą widziałeś Z16SE.

 

Może to ma związek z braniem oleju?

 

Z przedmuchami przez pierścienie?

U ciebie ciągle coś się dzieje i ciągle czyścisz.

A nasze auta jeżdżą bez rozbierania silnika.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No miski już dawno nie ściągałem :)

Pewnie ze 3 lata.

Na pewno przedmuchy mają wpływ także i przecieki paliwa do skrzyni korbowej.

Oleje są coraz nowsze, pełne uszlachetniaczy - może one się wytrącają w postaci szlamu?

Mi wymiana oleju wychodzi co 5-6kkm, może to też ma wpływ?

Zaraz będe wymieniał oleje i w corsie i w astrze, dam płukankę, zobaczę :)

Offtop - Jaką zakupić?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, D4ko733 napisał:

A może ktoś płukał silnik ropa zalewając zamiast oleju? Widziałem taki zabieg u chris kubeczko

Kolego takie rzeczy robi się zawsze na własne ryzyko, nie tylko Chris bawił się w mycie ropą.

Ale według mnie płukanie ON jest dość drastycznym sposobem i jest duże prawdopodobieństwo że coś pójdzie nie tak.

Adaś już napisał, ja również jak on stosuje Liqui, STP a nawet raz K-2 do płukania - wydaje mi się wystarczającym sposobem na czystość wewnątrz silnika.

Ale żeby być pewnym że to silnik spala i ile oleju powinno się wyeliminować wszelkie wycieki i dopiero sprawdzać jaka kondycja jest silnika.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności