Skocz do zawartości

1.0 corsa C- spadek mocy, szarpanie


Gość Selen

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Z góry uprzedzam ze kompletnie sie na samochodach nie znam ;/ o silnikach już nie wspominając ale do rzeczy:

Mam problem z silnikiem 1.0 corsa c Z10XE. Na początku tygodnia wymieniłem olej+ wszystkie filtry. Mechanik mi zgłosił że na korku oleju pojawiło się "masło". Dzisiaj wracając z pracy auto zaczęło silnie szarpać przy dodawaniu gazu, rozpędziłem je do 70 km/h po czym nie chciało współpracować i nie udało mi się zwiększyć prędkości do 30-40km/h. Ponieważ świeciła mi moja ulubiona kontrolka braku benzyny byłem pewny, że autko jedzie na oparach, zjechałem na stację i zatankowałem. Nic to nie dało ;/ autko bez mocy ;/ żadna kontrolka na pulpicie się nie świeci ;/ w garażu sprawdziłem poziom oleju- jest na 3 kresce z 4 więc ok ;/ Na luźnym biegu autko nie osiąga więcej jak 3000 obrotów ;/

Jest piątek więc autko do mechanika mogę oddać dopiero w pon ;/

Stąd prośba: czego się mogę spodziewać? miał ktoś może podobną sytuacje? na co zwrócić uwagę itp?

Z góry dziękuje :)

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość grzegorzj

może zatarłeś pompę paliwa? i/lub zapchałeś filtr paliwa?

Edytowane przez grzegorzj

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest to bardzo prawdopodobne. Pompy paliwa w Oplu nie lubią jazdy na oparach. Bez przesady że na pół zbiornika, byle się rezerwa nie świeciła

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm przejechałem parę "kółeczek" wokół garaży i jako tako jeździł więc możliwe żeby pompa podawała paliwo np tylko do 1 cylindra? aha zapomniałem też napisać, że hamulec też na chwile przestał działać (tj. działał jakby bez wspomagania- trzeba było mocno depnąć ;/ ), ale później jak przejechałem troszkę to zaczął działać ;/

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może tobie po prostu chwyciło hamulce i auto było hamowane.Jechałeś tak dłuższy czas i zagotowałeś płyn hamulcowy.

Teraz sie przejedź czy dalej będzie problem.

A ogólnie spróbuj odczytać błędy gaz-hamulec.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To niestety nie hamulce ;/ przejechałem troszkę "kółeczek" i nie były gorące ani nic (nie wiem jak inaczej można sprawdzić), problem będzie raczej z silnikiem- na wolnym biegu nie wchodzi na obroty ;/ tj tylko do 3000 ;/

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm przejechałem parę "kółeczek" wokół garaży i jako tako jeździł więc możliwe żeby pompa podawała paliwo np tylko do 1 cylindra? aha zapomniałem też napisać, że hamulec też na chwile przestał działać (tj. działał jakby bez wspomagania- trzeba było mocno depnąć ;/ ), ale później jak przejechałem troszkę to zaczął działać ;/

Nie, przytarta pompa podaje za małe ciśnienie. Na jazdę na niskich obrotach wystarcza, ale po depnięciu za mało i nie jedzie. Zmierz ciśnienie jaki podaje i będziesz wiedział.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem błędy metoda gaz-hamulec, wyświetliło błąd:

0300 Układ zapłonowy - wypadanie zapłonów
0301 Zapłon cylindra l - wypadanie zapłonów

czyli jakaś większa sprawa ;/

Jakiś sposób na zmierzenie ciśnienia? znalazłem tylko coś takiego- http://forum.samnaprawiam.com/naprawa-ukladu-paliwowego-opel-corsa-c-oraz-pochodne-vt2109.htm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności