Skocz do zawartości

Pisk podczas jazdy, przy hamowaniu ustaje.


Rekomendowane odpowiedzi

Witam Astrowicze,

przeszukiwałem forum lecz na nic nie trafiłem więc zwracam się do was z prośbą o pomoc otóż...

Gdy przejadę około 10 km coś zaczyna mi piszczeć w prawym kole ( zdaje mi się że przód ale może to być też tył), gdy skręcam pisk się nasila, natomiast podczas jazdy prosto słychać takie obcieranie czasem jakieś popiskiwanie, dodatkową ciekawostką jest iż gdy chociaż leciutko nacisnę pedał hamulca piszczenie ustaje. Byłem wczoraj na wymianie Tarcz i klocków przód, łożyska z przodu sa ok! Jeden mechanik mówi że to może opony skrzypią, drugi rozkłada ręce a trzeci powiedział iż może to klocki/tarcze z tyłu tak piszczą ( wydaje mi się to raczej średnio możliwe ponieważ z reguły głośny pisk jest podczas skrętu)

Dodam jeszcze że gdy ruszam piszczy równo z obrotem kół czyli załóżmy pisk --> pełny obrót koła ---> znowu pisk.

Pomóżcie proszę bo już mam dość wzroku wszystkich lasek i babć na drogach :lol::lol:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakoś słabo kolega szukał bo wiadomo że chodzi o układ jezdny a temat w silniku diesla.

Kolega jeszcze raz zapozna się z regulaminem.

A z doświadczenia - zaznaczasz że na pewno nie przód bo nowe tarcze i klocki - ale osłon tarcz pewnie mechanik nie dotykał a to one mogą się odzywać.

A temat przenoszę do odpowiedniego działu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jeszcze sprawdź tylne hamulce . Na klockach masz takie blaszki , jak okładziny się kończą to piskiem sygnalizuje że czas na wymianę . 

Z resztą mechanik jak przód robił to tył też mógł przeglądnąć 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, rafalgrzegorz napisał:

Jakoś słabo kolega szukał bo wiadomo że chodzi o układ jezdny a temat w silniku diesla.

Kolega jeszcze raz zapozna się z regulaminem.

A z doświadczenia - zaznaczasz że na pewno nie przód bo nowe tarcze i klocki - ale osłon tarcz pewnie mechanik nie dotykał a to one mogą się odzywać.

A temat przenoszę do odpowiedniego działu.

Dziękuję :)

35 minut temu, irek711 napisał:

To jeszcze sprawdź tylne hamulce . Na klockach masz takie blaszki , jak okładziny się kończą to piskiem sygnalizuje że czas na wymianę . 

Z resztą mechanik jak przód robił to tył też mógł przeglądnąć 

Jadę w sobotę do 4 że tak powiem znajomy więc go poproszę o sprawdzenie :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności