Skocz do zawartości

Silnik szarpie, brak przyspieszenia


Gość ŁopelCo

Rekomendowane odpowiedzi

Pojadę na komp to mi sprawdza i napisze co i jak. Sonda i EGR nie były sprawdzane tylko wiem, że takie błędy wyskoczyly. EGR wyskakiwal o wiele wcześniej lecz z małą częstotliwością. Auto pali o wiele więcej niż wcześniej.  

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, podłącze się do wątku.

Opel corsa b 1.4 1994rok benzyna.

Na wstępie chciałbym tylko zaznaczyć, że nie znam się na samochodach i jest to moje pierwsze auto

 

Problem: Auto ma straszny brak mocy na niskich biegach, zazwyczaj 1-3, czasami jak ruszam np na skrzyżowaniu to przez chwilę jakby ruszała i nagle zachowuje się chwile tak jakbym zupełnie nie dodawał gazu. Auto dużo pali, mimo zwyczajnej jazdy, oraz wymienionych kilki części (patrz dalej).Dodam, że przyśpiesza średnio, co prawda nie oczekuję jakiegoś super przyśpieszenia, aczkolwiek rzadko, lecz są dni gdy ma lepsze niż zazwyczaj. Kilka tygodni temu miałem taką sytuacje, że nie chciała wcale odpalić, wymieniłem wtedy cewkę i odpaliła. Cewka nówka, pompa paliwa działa, wtryski paliwa działają, filtr paliwa wymieniony na nowy, sonda lambda wymieniona rok temu, dzisiaj zamówiłem przewody zapłonowe i będę wymieniał, bo wydaje mi się, że iskry mogą uciekać na tym przewodzie od cewki do aparatu, ale czy to może dawać takie objawy?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Komputer wykazal jeden błąd

P0130 obwód sondy lambda 1 rząd cylindrów 1 czujnik sygnał nieprawidłowy. 

Jednakże po ogladaniu tego jak się zachowuje auto mechanik stwierdził że prawdopodobnie jest zapchany tłumnik. Przegazowane  auto wręcz wyrzuca kawałki jakiegoś kamienia. 

Czy trzeba zakupić tlumnik czy da się go jakoś oczyścić z tego kamienia ?

Edytowane przez adasku10

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież nie widać na forum co jest wyrzucane.

P0130 to masz problem z grzałką.

Pomierz wtyczkę od sondy czy masz zasilanie na grzałce.

Na forum znajdziesz jak to zrobić.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adasku - wycinałeś kata, to nie przyszło mechanikowi by sprawdził resztę wydechu?

Pewnie cały nadaje się do wymiany.

Kol Budzyn ogarnij wszystko w układzie zapłonowym i daj nowe świece, sprawdź szczelność dolotu.

Będziemy dalej myśleć jak się nie poprawi. C B z silnikiem 1,4 to dość żwawe autko.

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wycinajac kata z mechanikiem myśleliśmy, że trafiliśmy w punkt i przyznam reszty wydechu nie sprawdzalismy. Teraz z perspektywy czasu patrząc faktycznie mogło tak być ze najpierw wydech był zapchany szlo wszystko przez siłę, może to spowodowało pęknięcie wkładu kata. Trudno zobaczymy po wizycie. W zasadzie to tłumnik od nowości jest 20 lat ma to swoje juz wyrobił. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności