Skocz do zawartości

astra g 1.6 v16 115 km silnik


Gość ytb123

Rekomendowane odpowiedzi

witam posiadam astre g 1.6 v16 115km 2002r ale patrzac pod maske silnik nie wyglada jak Z16XER wiec ptanie jgdzie moge spradzwic numer silnika ?

a tutaj zdjecie jak wyglada silnik.

 

xbynr.jpg

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WITAM po przeleceniu calego internetu doszedlem do wniosku ze jest to silnik  Z16SE czy mam racje ?

w dowodzie mam wbite 1.6 v16 115km a Z16SE jest przeciez v8 i 64kw

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Silnik do obecnie część zamienna, ale możesz po VIN sprawdzić sobie choćby tutaj: https://opel.7zap.com/pl/car/  jaki fabrycznie był silnik. Z16XER to raczej jednostki z Astry H.

A w karcie pojazdu nie ma nic o silniku?

Z tego co pamiętam, trwałe oznaczenia silnika znajdowały się przeważnie po prawej stronie silnika od strony maski patrząc, na wysokości kolektora wydechowego. Próbuj tam poszukać. Powinno być takie płaskie miejsce z wybitym typem.

Przykładowa aukcja gdzie widać oznakowanie silnika https://allegro.pl/silnik-benzynowy-opel-astra-g-ii-z16se-i7596211746.html . Ostatnie zdjęcie z widocznym kołem zamachowym.

Edytowane przez topiq

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie co do silnika Z16SE chcialem zamowic termostat ale sprzedawca powiedzial ze sa dwa jeden z 120zl drugi za 30zl jeden byl obudowany drugi nie ale obudowa tego pierwszego nie pasowalaby do tego drugie,wiec ktory bedzie pasowal ?

na filmiku widac ze z bloku silnika wystaje wlasnie ten bez obudowy wiec to bedzie ten ?

minuta 7:27 zdjecie po prawej

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dla czego by nie pasowała obudowa?

Przecież nie ma innych termostatów.

Po co ci nowa obudowa ?

Kup termostat i załóż.

Problem tylko w firmie.

Nie kupuj byle jakich zamienników.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

własnie mialem pisac ze juz znalazlem temat :) ale wracam z kolejnym pytaniem. chcialem odczytac bledy ''hamulec i gaz'' ale ikonka auta z kluczykiem mruga caly czas,bez przerwy czekalem dlugo ale caly czasz to samo.o puszczeniu pedalow oczywiscie przestaje.dlaczego tak sie dzieje ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności