Skocz do zawartości

Corsa E 1.4 A14XEL z fabrycznym LPG


Gość sever

Rekomendowane odpowiedzi

Dorzucę się tutaj, bo miałem podobne problemy ze swoją Corsą E 1.4 LPG fabryczny.

Najpierw zaczęła szarpać i automatycznie przełączała się z gazu na benzynę, później instalacja odmówiła współpracy na gazie całkowicie - jak się nacisnęło przycisk LPG to nawet nie było słychać charakterystycznego cyknięcia zaworu na butli.

Wizyty najpierw w ASO, wymienili zawór odcinający gaz.

Po tym można już było przełączyć ale po kilku szarpnięciach przełączał się z powrotem na benzynę. Błąd P0300 wypadanie zapłonów na 3-cim cylindrze.

Propozycja serwisu - wymiana cewki, na którą się zdecydowałem, ale nie rozwiązało to problemu. Przełożyli wtryskiwacz z 3-go cylindra na pierwszy i potwierdzili, że to wina wtryskiwacza. Z tym, że cewka faktycznie miała już powypalane styki, jej wymiana i tak by mnie czekała.

Stwierdzili, że wystarczy wymienić 1, to są wtryskiwacze KEIHIN ale ze specyficzną końcówką, chyba nie do kupienia poza siecią OPLA, a w serwisie cena 1080 zł + wymiana.

Na tym etapie zrezygnowałem z usług ASO, jak się okazuje zamieniając wtryski jeszcze przycięli i uszkodzili oring na jednym z nich.

Po przeczytaniu powyższych postów u znajomego gazownika wymontowałem listwę z wtryskami i zawiozłem do tej firmy (z okolic Wielowsi, konkretnie Świbie), jako, że mam blisko na 2-gi dzień miałem wtryski i listwę wyczyszczoną. Koszt 180zł za całość. W międzyczasie gazownik wymienił filtry i przepłukał przewody parownik-filtr-listwa. Po zamontowaniu i skasowaniu błędów wszystko działa bez żadnych problemów.
Przebieg auta w momencie awarii wtrysków - 120kkm.

Co do czyszczenia ile wytrzyma wrzucę info za jakiś czas.

Ciekawostka - błędy jakie złapał komputer dotyczyły również innych układów, co ciekawe jak mi wyskoczył słynny Code 89, to zapaliła mi się również kontrolka ESP, więc błędy jakoś dziwnie się propagują - w komputerze oprócz błędów z czujników gazu były jakieś dziwne błędy z układu hamulcowego.

 

A teraz najważniejsze - gdybym wymienił wtryskiwacz w ASO to za chwilę wróciłbym po pozostałe 3. Listwa wewnątrz miała masę brązowego nalotu i nacieków (niestety, nie zrobiłem fotki) - gdybym tego nie wyczyścił, za chwilę wróciłbym wymieniać po kolei pozostałe wtryski i pewnie nigdy bym już nie doszedł do ładu z tą instalacją.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.08.2021 o 19:52, adam1954 napisał:

A filtry były ?

Jak często wymieniane?

Może trzeba założyć jakieś lepsze filtry

Filtry początkowo wymieniałem zgodnie z instrukcją fabryczną co 15 kkm, później, po jakiś 60 kkm skróciłem do 10 kkm, ale pewnie ze 2 razy zdarzyło mi się zrobić więcej kilometrów - czasami się zapomni albo coś wypadnie.
Zapewne wymiana zawsze co 10 kkm i jakieś lepsze wkłady zwiększyły by ten przebieg, ale o ile to trudno powiedzieć. Dopisałem odpowiedź dla tych, którym już układ się zapaskudził, żeby wiedzieli, że np. wymiana jednego wtryskiwacza (albo nawet wszystkich) bez wyczyszczenia reszty układu może nie pomóc na dłuższą metę. A koszty wtedy się robią już potężne i sens naprawy znikomy.

Jeszcze dodam tylko, że tankowałem na renomowanej 2-literowej stacji paliw i w zasadzie w 95% przypadków na jednej i tej samej.

Raczej nie będę szukał lepszych filtrów, przypilnuję wymian co max 10 kkm i w razie czego czyszczenie - 120 kkm to akurat u mnie było prawie 5 lat.

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Czy mogę prosić o adres tego warsztatu? U mnie padł jeden wtryskiwacz ale wymienić muszę wszystkie . W aso mi je juz czyścili … po 75 tys… pojezdzilam troche i niestety  na niedługo starczylo…  koszt wymiany 3900

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Asia napisał:

Czy mogę prosić o adres tego warsztatu? U mnie padł jeden wtryskiwacz ale wymienić muszę wszystkie . W aso mi je juz czyścili … po 75 tys… pojezdzilam troche i niestety  na niedługo starczylo…  koszt wymiany 3900

 

3900 to i tak prawie promocja - mnie powiedzieli 1080 za jeden (i pewnie minimum z 200 za wymianę jak nie lepiej).
Warto znaleźć warsztat, który przeczyści wąż od filtra do listwy - samą listwę mi przeczyścili razem z wtryskiwaczami, ale to też trzeba ustalić:

http://www.prinsczyszczenie.pl
Warsztat na miejscu u siebie, wtryskiwacze z listwą zdemontować i wysłać po uprzednim umówieniu się i w warsztacie zmontować.
Na razie mam 7kkm przejechane po czyszczeniu i póki co żadnych problemów.
Za chwilę będę wymieniał filtry.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, raflanc napisał:

3900 to i tak prawie promocja - mnie powiedzieli 1080 za jeden (i pewnie minimum z 200 za wymianę jak nie lepiej).

Powiedz, że żartujesz..........

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie złoci... albo dziećmi jestescie i nie umiecie czytać, albo nie wiem. Wystarczy pogrzebać po forach albo w internecie. Instalacja jest Landi więc i części Landi. Byle gdzie sie kopnie i graty są.

https://allegro.pl/listing?string=Wtryskiwacz LPG MED LANDI RENZO OMEGAS

Patrzę jaki mam oryginał (zielony, niebieski, żółty w różowe kropki) i dokupuję co mi trzeba - za normalne pieniądze. ASO nie zyje ze sprzedaży aut tylko z serwisu - stąd marże po 300-400% na każdej części. No ale kto bogatemu zabroni...

Kombinujecie z czyszczeniem i zaklęciami szamańskimi, jakby to było za darmo. To raz. Dwa - wtryski się po prostu ZUŻYWAJĄ i to bardzo szybko, bo LPG jest strasznie suchym paliwem. Komplet wtrysków starcza na jakieś 60-70kkm i zaczynaja sie problemy. Czyli wymiana jest najrozsądniejsza, żeby co chwilę nie tracic kasy.

Zacznijcie myśleć i przede wszystkim CZYTAĆ co od kogo i na co. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności