Skocz do zawartości

Turbina Astra H OPC 2.OT


Gość ziomek96

Rekomendowane odpowiedzi

Gość ziomek96

Witam serdecznie. Jestem posiadaczem Astry OPC z jednostką 2.0T. Asterka ma przelatane 152tyś kilometrów. Od nowości nie było regeneracji turbiny i zastanawiam się nad małym remontem. Pytanie brzmi, czy seryjną turbine można zastąpić jakąś większą, myślałem nad k04. Czy jeśli jest możliwość założenia czegoś lepszego niż seryjna turbina, czy wiążą się z tym dodatkowe koszta? Czy silnik wytrzyma większy nacisk bez dłubania, bez zakutych tłoków na przykład. Prosiłbym o pomoc, dzięki pozdrawiam.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość ziomek96
2 godziny temu, ja37 napisał:

K04 to zdaje się teraz masz.

Który silnik masz?

Ja dmucham 1,1 na seryjnych gratach i jeszcze się nie rozpadł.

 

Silnik 2.0T 241 PS, wszystko seria plus wydech Ragazzona, nic poza tym. Pytam bo nie ukrywam, że nie jestem specjalistą w tych sprawach, prawdopodobnie jeżdżę autem którego wszystkich podzespołów nie znam. Po prostu czuć, że turbina już zaczyna przymulać, nie ma jednostajnego przyśpiesznia tylko raczej ma delikatnego "muła". Może to nie kwestia od razu turbiny, ale strzelam że blisko jej regenaracji. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może się po prostu "przyzwyczaiłeś"?

Póki nie kopci, to szkoda ruszać oryginał.

Najpierw przeprowadź diagnostykę, a później wykładaj kasę.

Wiesz, ile dmucha na przykład?

 

Dupohamownia nieraz oszukuje.

 

A "wieksza turbina" i tak ci nic nie da, bo elektronika będzie ją trzymać.

Po programie to by miało sens.

Edytowane przez ja37

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość ziomek96
6 godzin temu, ja37 napisał:

A może się po prostu "przyzwyczaiłeś"?

Póki nie kopci, to szkoda ruszać oryginał.

Najpierw przeprowadź diagnostykę, a później wykładaj kasę.

Wiesz, ile dmucha na przykład?

 

Dupohamownia nieraz oszukuje.

 

A "wieksza turbina" i tak ci nic nie da, bo elektronika będzie ją trzymać.

Po programie to by miało sens.

 

Właśnie problem jest w tym, że jak trochę postoi na włączonym silniku, to zdarza jej się kopcić delikatnie na niebiesko, ale jedna przegazówka i jest już normalnie, dlatego podejrzewam turbinę, uszczelki silnikowe są w porządku, jedyne skąd sie poci to z zaworu EGR. Nie powiem Ci teraz ile dmucha, muszę to sprawdzić w najbliższych dniach i odpowiem na powyższe pytanie. Żeby zrobić program u mnie w mieście jest to koszt rzędu 1400zł z hamownią przed oraz po zabiegu, astry po tej modyfikacji z reguły meldują się z 265 PS i NM zostają podniesione około 60, czyli 380NM.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To tyle na seryjnej turbinie da się radę.

K04 dmucha max 1,3 bara efektywnie.

Nie musi kopcić turbina, u mnie kopciła pęknięta głowica, a turbin z 5 sztuk zmieniałem, nową też.

 

U siebie kiedyś zrobiłem nawet 1,5 ale już wtryski nie nadążały i słabiej jechało, niż teraz.

 

NM też coś mało - ja mam 360.

5 skrzyń już pomielone :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość ziomek96

Znaczy ja sugeruje się danymi technicznymi mówiąc że mam 320NM. Nie sprawdzałem jej na hamowni. Z ciekaweosci coś robiłeś że swoją astra? Pokaż fotkę 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam corsę B...... :)

 

Jak masz cierpliwość, to poczytaj

 

Jak nie, to przewiń jakoś na 24 stronę.

 

 

Edyta

Pomodzone H opc  zjadam na śniadanie :)

Edytowane przez ja37

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności