Skocz do zawartości

P1106-12 nie daję rady


ja37

Rekomendowane odpowiedzi

Astra H silnik Z20LEH.

Turbo wcale nie pompuje, nie ma doładowania.

Błąd wskazuje na czujnik, wymieniałem kilka.

Wymieniałem też czujnik MAP, zaworek turbiny, nie pomaga.

Wiązka silnikowa przetrzepana, jest ok.

Wymiana komputerka nie pomogła.

Auto jedzie jakby miało 40KM, jak pociągnę do 4000 obrotów wtedy pojawia się błąd.

Podejrzewam usterkę mechaniczną, ale może ktoś coś podpowie jeszcze.

Turbina nówka sztuka ma najechane może 2000km, byłem z nią na strojeniu, zanim silnik się nie wysypał.

Silnik poskładany od nowa na kutych gratach.Wczoraj sprawdzałem zaworek DV ( nie jest łatwo - klima przeszkadza) i jest OK.

Podciśnienia OK, dziur w dolocie nie ma.

Rozrządu nie sprawdzałem, ale jakby skoczył, to bym czuł mimo, że mam teraz silnik bezkolizyjny.

Jakieś podpowiedzi macie?

Skasowanie błędu nie skutkuje przybytkiem mocy.

Internety wskazują winowajcę zawór na turbine, ale to nie to.

 

Teraz zachowam się jak świeżak

 

POMOCY :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam, nie podmieniałem, ale omijałem, jak w kosiarce miałem.

Jutro mam wolny kanał, to zajrzę, co się dzieje z zamykadłem bypassu w kolektorze, może tu jest coś nie halo.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak mijałeś akumulator podciśnienia bez efektu to nie jest to. 

Pewnie masz opcoma... troche szkoda, bo by sie podejrzało livedata po kolei.

Widzę jeszcze opcję weryfikacji turbiny: pomiń zaworek regulacyjny turbiny ale niech będzie podłączony. Jak auto zacznie zapierdalać i będzie błąd przeładowania to zaworek albo jego sterowanie uwalone. Jak nie zacznie jechać to turbina ujebana albo  wężyk niedrożny/uszkodzony. DV to pół problemu, najczęściej go słychać i pamiętaj, że MUSI mieć sprawny wężyk bo dociska membranę i dzięki temu turbina ciśnie. A u Ciebie jeszcze mogła się klapka z WG urwać i spaliny omijają wirnik.

Zrobiłbym na trójniku z kolektora do DV i gruchy WG (chyba że jest sterowana podciśnieniem to po prostu odpiąć).

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DV wymieniałem, bo nie podobała mi się pokrywka, jakaś taka krzywa się wydawała.

podciśnienia są ok.

Też skłaniam się ku klapce, dlatego jutro podejrzę.

Turbina jest ok, ma może ze 2000km nalotu, była kupiona nowa, nie po regeneracji.

Kręci się, bo kamerką podglądałem.

Zaworek już wcześniej omijałem bez efektu.

 

Faktycznie jakieś live powinienem nagrać.......ale mam podgląd na ciśnienie doładowania w czasie rzeczywistym na CID, więc na razie nie nagrywałem.

Przy depnięciu gazu spada do -0,7 bara, jak odpuszczę gaz to rośnie do +0,04 bara. Zależnie od biegu i jak mocno depnę gaz, bo nieraz urośnie nawet do 0,2 bara.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to wygląda na to, że musisz zdjąć katalizator i zobaczyć klapkę WG. Te ciśnienia wskazują, że turbina się nie kręci WCALE, a skoro wirnik się obraca, to albo jest pęknięty i nie pompuje, albo spaliny przelatują obok wirnika.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na szczęście katalizator jest dalej, tu na początku jest wycięty.

Kanał niestety zajęty przez koparkę, musze czekać do jutra.

Kamerką podglądałem wirnik kompresji, więc raczej wałek ok.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności