Skocz do zawartości

P1106-12 nie daję rady


ja37

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, ja37 napisał:

Czemu do sterowania turbiny sa 2 zaworki?

Bo ten na turbinie steruje WG a drugi za kolektorem steruje DV. Te zawory są sterowane odrębnie, zależnie od potrzeb.

Jeśli zamknie się przepustnica, to otwiera się ten na turbinie i uchyla WG żeby wirnik oszczędzać. Dopóki jest nadciśnienie w dolocie, dopóty WG jest uchylony. Jak dajesz buta to ten za kolektorem się otwiera i dopycha DV żeby utrzymać ciśnienie w dolocie. Jeśli następuje przeładowanie, to w pierwszej kolejności przymyka się zaworek od DV a nadmiar ciśnienia w dolocie pokonuje opór sprężynki DV i powietrze ulatuje do dolotu w obiegu zamkniętym.

Zawory są sterowane impulsem PWM więc zwykłym miernikiem nic nie sprawdzisz.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niby ten na turbinie jest impulsowy, ale co ja mogę - mogę tylko sprawdzić stany włącz/wyłącz czy przełącza i tyle.

Mogę domniemać, że turbina po regeneracji jest sprawna.

Gruszka jest sprawna.

Zaworek na turbinie nówka, sprawdzę jutro, czy na pewno działa (już sprawdzałem, ale jeszcze raz nie zaszkodzi)

Może nie będę aż tak inwazyjny i tylko znów przełączę podciśnienia od zaworu DV na "krótko" jak w kosiarce (kurde, może ML7.6.2 inaczej się zachowuje niż 1.55?)

Ciężko jest bo klima krzaczy.

Bez żółtych małych rączek ratują montaż 2 "robaczki M6" :)

Żeby nic nie połamać.

Edytowane przez ja37

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to mamy cię.

Założyłem zaślepkę zamiast DV.

Doładowanie sie pojawiło :)

Co prawda tryb awaryjny i obcina do 0,9 bara, ale już da sie tira wyprzedzić :)

Już mam na wymianę akumulator podciśnienia z zaworkiem i wymienię wężykologię.

Pewnie wtedy ten upierdliwy błąd zniknie.

Teraz pojawił sie jeszcze 1243-58, ale to pewnie przez zaślepkę.

Wymiana dopiero w środę, więc wtedy napiszę, czy jest gitara.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Arkos, dalej pomęczę o sterowanie turbiny.

Myślę, że zaworek od WG odpowiada za przeładowanie, żeby nie dopuścić.

Ten od DV odpowiada za utrzymanie ciśnienia na stałym poziomie.

Dobrze kombinuję?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

One oba ze sobą współpracują.

Jeśli zamkniesz przepustnicę, to mamy dwa zjawiska: nadmiar ciśnienia w dolocie (tu zaworek DV się zamyka i ciśnienie z dolotu pokonuje opór sprężyny upuszczając ciśnienie do dolotu bo membrana DV jest dopychana przez sprężynkę) oraz mamy nadmiar gazów lecących na wirnik turbiny - nie to, że same spaliny, ale na wysokich obrotach silnik zasysa i wydala bo zawory się otwierają i zamykają i w wydechu jest nadmiar gazów. Tu zawór WG się otwiera i gazy omijają wirnik. jak turbina ma zacząć pompować, to WG jest całkowicie zamykany żeby gazy rozpędziły wirnik, otwiera się sterowanie DV i dociska go, żeby w dolocie powstało nadciśnienie.

Tak, DV odpowiada również za utrzymanie ciśnienia, bo w naturalnym położeniu jest on ledwo szczelny (membranę trzyma tylko sprężyna) i dopiero zaworek dając nadciśnienie dopycha membranę i uszczelnia całkowicie dolot powodując wzrost ciśnienia do wymaganego. Zmieniając sprężynkę w DV zmienisz też wstawanie turbiny i utrzymywanie ciśnienia. Są przecież tuningowe DV z zestawami sprężyn.

Oba te zawory są ważne w takim samym stopniu bo oszczędzają turbinę.

Moim zdaniem jest jeszcze coś nie tak. Prawdopodobnie z turbiną albo dolotem, bo na zaślepionym DV powinna wywalić ze 2 bary. 0,9 to mało według mnie i jeszcze gdzieś siedzi zonk.

Jak całkowicie ominiesz i DV i wytniesz sterowanie WG to turbina powinna przeładowywać w uj bardzo.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest lepiej, ale sam nie wiem, czemu.

Jak zdejmowałem podciśnienia z akumulatora, to syknęło, więc założyłem, że samo pudełko jest ok, wymieniłem zaworek.

Co dziwne, stary zaworek był ok.

Cóż, więc znów do kanału i potraktowałem wtyczkę zaworka kontaktem.

Zniknął błąd 1243-58.

Wymieniłem przy okazji jedną podejrzaną gumkę na czarnym podciśnieniu i na razie tyle, muszę zakupić wężyki.

Poprawiło sie na tyle, że raz jedzie normalnie, trzyma 1,2 bara, a za chwilę przy przyspieszaniu czuć wahnięcia, widzę na zegarze, że doładowanie faluje i wyrzuca błąd 1106-12

Czyli wężykologia na bank do śmieci, tak sądzę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak wężykologia nie.

Uszczelniłem jedno "niepewne" miejsce, czyli połączenie powercapa z przepustnicą.

Na razie mam ominięte sterowanie z akumulatora podciśnienia i nie jest jak powinno być, co prawda "falowanie" doładowania zniknęło, ale dalej wywala błąd 1106.

Czy ML 7.6.2 na tyle różni się od ML 1.5.5, że takie rzeczy wyłapuje?

 

Teraz pytanie techniczne.

Mój błąd oznacza zwarcie z plusem.

Na zagramnicznych forumach wyczytałem, że może być spowodowany słabym połączeniem masowym w kawałku wiązki do wtryskiwaczy.

Innojęzyczny portal mówi, że to jest przerywane wysokie napiecie.

Dla mnie by sie zgadzało, że słaba masa może być - to skutkuje "za wysokim napięciem"

Dam jutro sztywną masę na oba czujniki ciśnienia.

Myślicie, że zlikwiduję 1106?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naprawa terenowa: 2006
Temat: Silnik Z20LET - Kod usterki P1106 zapisany w ECU
Modele: Silniki: Opcja:
Astra-G 2001 ... 2005, Astra-G Coupe 2001 ... 2005, Astra-G Cabrio 2001 ... 2005, Zafira 2001 ... 2005 Z20LET, Z20LET, Z20LET, Z20LET
Reklamacja: zapala się kontrolka MIL, a TC P1106 (obwód czujnika ciśnienia rozruchu) jest przechowywany w ECU.
Przyczyna: Słabe zaciśnięte połączenie z masą w wiązce przewodów wtrysku paliwa.
Produkcja:

Środek zaradczy:
W przypadku reklamacji klienta należy usunąć istniejące połączenie uziemienia i wymienić. Zdemontować wiązkę przewodów wtrysku paliwa, patrz rysunek I.


Odetnij istniejące połączenie z masą. Zdemontować 4 przewody uziemiające, zagnieść, patrz rysunek II, 1 i założyć wąż termokurczliwy, patrz rysunek II, 2.

Uwaga: Do nowego połączenia zaciskanego użyj specjalnego narzędzia MKM-923-32.


Użyj taśmy izolacyjnej, aby zamknąć wiązkę przewodów wtrysku paliwa.

Części zamienne: Nr części: Nr katalogowy:


Shrink (pakiet 50 sztuk) 90543875 12 86 666
Zaciskany (pakiet 100 sztuk) 90543865 12 86 663 Grupa


funkcjonalna: J -
Grupa reklamacji silnika : 06 - Ustawienie kodu usterki przez jednostkę sterującą
Kod usterki: P1106

 

Tyle w starym TIS jest, ale rysunków nie mam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam drugą wiązkę silnika.

Rozszyłem połączenia od czujnika doładowania.

Tu nie ma masowego połączenia, tylko plus łączy się z plusem MAP.

Pewnie z-let miał inaczej.

Przedłużyłem trochę kabelki przepływki i czujnika doładowania.

Czekam na telefon, kiedy bedę miał wolny kanał i podzwonię tą wiązkę i zamienię, to wiązka z leh-a.

Może wiązki leh i ler różnią się jakimś szczegółem i stąd kłopoty.

 

Edytowane przez ja37
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności