Skocz do zawartości

dziurawy Intercooler


Gość micek1968

Rekomendowane odpowiedzi

Gość micek1968

Witam.. Mój intercooler dostał jakimś kamieniem i stracił szczelność (Meriva 1,7 CDTI '2004 74kW). Próbowałem go zalepić. ale po jakimś czasie wydmuchało spoinę i dalej świszczy. Chciałem wymienić go na nowy i teraz jest problem bo to znalazłem na allegro sporo zamienników ale podobno nie pasują do mojej Merivki. Potrzebuję OE 13299920 / 1302241 lub 52401015, a na allegro jest od cholery 1300411/ 13148294/5559J8-2. Wygląd niby mają taki sam jak mój ale pewny nie ejstem czy będą pasować. Jedne sprzedawca mi napisal po wersyfikacji VIN-a ze muszę szukać tych pierwszych lub sprawdzić na tym co mam zamontowany (tylko jak tam zajrzeć - musiałbym zdemontować go, a co będzie jak nie znajdę nowego). Czy ktoś może wie czym i czy w ogóle się różnią od siebie?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu sobie spróbuj po VIN-ie poszukać - https://opel.7zap.com/pl/car/

Może też i zamienniki są tam podane - nr 9 na fotce - https://opel.7zap.com/pl/car/x03/g/0/59-1/#9

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość micek1968

dzięki.. no i z tego co mi podesłałeś z tym numerem 9 to inter 13148294 i 16299920 to jest to samo :) w międzyczasie znalazłem jeszcze firmę która naprawia chłodnice. podjadę jutro do nich żeby sprawdzili może da się go uratować tanim kosztem... 

Edytowane przez micek1968
korekta maila :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość micek1968

No właśnie wszelkie używki na Allegro wyglądają gorzej niż ten co mam teraz więc trochę strach, więc jak się nie uda naprawić (trwale) to kupię jakiś nowy zamiennik

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Gość micek1968

OK.. Znalazłem firmę która załatała mi intercoolera i już jest OK.. Ale teraz mam kolejny problem. Jakie mogą być skutki jeżdżenia na dziurawym intercoolerze? Niedawno robiłem regenerację turbiny. Po tym przy dodawaniu gazu z przodu mi coś gwizdało (według mnie turbina), ale w warsztacie cały czas mówili że to nie turbina tylko intercooler tak gwiżdże. Po załataniu intercoolera dalej gwiżdże i taraz to według mechanika turbina. Chciałem zgłosić turbinę na gwarancji ale podobno od jeżdżenia na dziurawym intercoolerze (w sumie zrobiłem może ze 2500 km zimą po mieście na odcinku 10 km do pracy i z powrotem) uszkodziła się turbina. Czy jest to możliwe? Czy dziurawy intercooler tylko osłabia moc silnika czy może tak jak twierdzi mechanik spowodować powyginanie się łopatek turbiny ... 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy od wielkości dziury i przede wszystkim od prawej nogi kierowcy by turbo rozwalić. Czas też tej usterki i zrobionych kilometrów musi być odpowiedni by rozdupcyc turbo. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, micek1968 napisał:

Jakie mogą być skutki jeżdżenia na dziurawym intercoolerze?

 

 

To jest pytanie dziecka w piaskownicy .

Dziurawy wydech?

Dziurawy uklad chłodniczy.

Wszystkie mają wspólny mianownik.

Dziura.

 

Jak myślisz jaki wpływ ma ,,dziura,, na jakikolwiek układ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności