Skocz do zawartości

Witam.Nabyłem ostatnio opla astreG 1.6 8V


henryk10

Rekomendowane odpowiedzi

46 minut temu, henryk10 napisał:

problem został rozwiązany.

Tylko zgasiłeś kontrolkę, problem (usterka) pozostał.. Kiedyś znowu się uaktywni, bez powodu się CHECK nie zaświeca (a nie pali) ..

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 33
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • 2 tygodnie później...

Przepraszam  za pomyłkę.Pytanie jest  tego rodzaju.Czy ten rocznik auta posiada gniazdo OBDII Napięcie na pinie 16 jest .Program Scan My Opel działa a inne  nie.Pisze tego posta bo nieraz zapala się lampka Check engine.Metoda gaz chamulec nie zdaje egzaminu.Pytanie jakim programem  można się tej  usterki pozbyć.Tu gdzie mieszkam pod oprogramowa nia Diagnostycznym opla jest zupełna pustynia.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No przecież sam gościu pisałeś, że problem rozwiazany.

Więc po co dalej drążysz temat?

 

Roczniki '95 już miały standard OBDII.

Więc najpierw upewnij się, że Twój sprzęt działa.

Bo w samochodzie działa na pewno.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, henryk10 napisał:

Pytanie jakim programem  można się tej  usterki pozbyć.

 

I w Scan My Opel nie masz błędów?

Polska nie jest pustynią .

Nie ma w okolicy 20 km od ciebie mechanika który by odczytał błędy?

Kup Opcoma 

Możesz kupić zwykły interfejs KKL od Viakena i spróbować odczytać kody przez program ABcom.

Ja tak odczytywałem w w Astrze G .

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem w tym  że sporadycznie nie raz się zapala nie  często.A takie objawy  doprowadzają człowieka do nerwicy. Do tej pory w Corsie tego nie miałem. Jest elektryk ale on bierze kasę za włączenie kompa a nie za  diagnozę.Szkoda marnować czas na takiego faceta.W z scan My Opel łączy się z ECU a błędów nie z najduje,Muszę przeryć wszystkie połączenia może gdzieś nie kontaktuje.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popróbuj apkę torque

Tam jest kilka opcji do podglądu w czasie rzeczywistym.

Tylko poszukaj pełnej wersji, a nie lite.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po mojemu zamaist bawic sie apka na telefon to kupic lub samemu wylutowac ale chyba cena 27 zl nie jest kosmiczna by sobie zapodac kabelek i podpiac do stacjonara pod wtyczke COM lub jesli laptop ma COM to mozna i do niego i mozemy taka corse wzdłuż i wszerz zdiagnozowac. Apki to czasem bzdury pokazuja albo jak zapewne TU - nic nie pokazuja. Taki kabel ktory pieknie wspolpracuje z ABCom lyb TECH2 na PC. Chyba wszyscy tu starzy userzy na czym sakim dzialali jakies 15 lat temu na swoich autkach. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki  za informacje.Czy może mi kolega podać namiar gdzie można kupić taki kabel ?Poprzednio miałem trzy VW Polo a do nich jest inny kabel i Vag.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności