Skocz do zawartości

Wyciek oleju benzyna, 1.0


Gość corvuscorax

Rekomendowane odpowiedzi

Gość corvuscorax

Witam,
Posiadam Corsę C z roku 2001 benzyna 1.0. Oddałem ją do mechanika na rozwiązanie problemu wycieku oleju. Olej wyciekał (kapał) mniej więcej na łączeniu miski ze skrzynią. Podejrzenie padło na uszczelkę pomiędzy tymi dwoma elementami. Faktycznie, okazała się sparciała i dziurawa, widziałem osobiście, jakby postrzępiona, pewnie zębem czasu. Wymieniono ją na nową. Tego samego dnia, wieczorem pojawił się wyciek w tym samym miejscu, w najniższym położeniu pojawiały się krople i kapało. Auto oczywiście po wymianie oleju. Mechanik pojechał na urlop i wróci za za dwa tygodnie, zajrzałem pod auto. Przedtem czytałem jeden z postów na temat Astry H i wycieku w tym samym miejscu (przyczyna była uszczelniacz wału korbowego - czy jakoś tak, simmering). W każdym razie dopatrzyłem się, że jedna ze śrub nie ma nakrętki. Obejrzałem tak jak mogłem i porobiłem zdjęcia (w sumie filmik, a kadry zapisałem). Podejrzewam, że z tego miejsca cieknie - nie ma docisku. Powiedzcie proszę, czy to może mieć znaczenie, ten brak nakrętki znaczy się. Mechanik w tym nie widział nic dziwnego - mówił, że widział, ale uznał, że tak ma być. To nie wkręt do drewna, a śruba z łbem na klucz, więc spodziewałem się nakrętki. Co myślicie? Załączam zdjęcia, gdzie zaznaczam miejsce wycieku; Zaznaczam gdzie jest sucho. Aha - patrząc od góry - nie ma żadnego wycieku, stróżek ani kropel - sucho. Tylko to jedno miejsce - okolice wystającej śruby od strony kolektora (od lewej).

kapanie.jpg

miejsce_kropel.jpg

seria.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 20
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

4 minuty temu, corvuscorax napisał:

Podejrzenie padło na uszczelkę pomiędzy tymi dwoma elementami.

 

Nie ma uszczelki pomiędzy miską a skrzynią biegów.

Jest tylko uszczelka pomiędzy miską a silnikiem.

https://opel.7zap.com/pl/car/x01/e/1/17-0/#9

 

Więc pytanie co ty widziałeś?

 

 

Te śruby o których piszesz mają tylko skręcić miskę do skrzyni.

Więc jeżeli cieknie to mechanik spaprał robotę.

Bo miał sprawdzić czy cieknie z zimera.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość corvuscorax
3 minuty temu, adam1954 napisał:

 

Nie ma uszczelki pomiędzy miską a skrzynią biegów.

Jest tylko uszczelka pomiędzy miską a silnikiem.

https://opel.7zap.com/pl/car/x01/e/1/17-0/#9

 

Więc pytanie co ty widziałeś?

 

 

Te śruby o których piszesz mają tylko skręcić miskę do skrzyni.

Więc jeżeli cieknie to mechanik spaprał robotę.

Bo miał sprawdzić czy cieknie z zimera.

 

Tak, to o tym mowa, to wymienił. Myśle, że słusznie, bo faktycznie była sparciała. Zatem, skoro mokro jest w miejscu łączenia, to czy opisana przeze mnie śruba powinna mieć nakrętkę? Zimer - nie wiem co to jest, możesz mi wyjaśnić?

Edytowane przez corvuscorax

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość corvuscorax
3 minuty temu, adam1954 napisał:

Poprawiam się Simmerring

 


Ten simmering to ten od wału korbowego, który jak sądze jest gdzieś blisko tego miejsca, gdzie śruba bez nakrętki?
A co z nakrętką? Nie mogę wyszukać dobrego zdjęcia na necie, czy taka jest w tym miejscu czy nie; Czy może to być przyczyna?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość corvuscorax
3 minuty temu, ArKos napisał:

Zdejmował skrzynię?



Nie. Powiedział, że to za trudne dla niego. Dlaczego pytasz o to czy ją zdejmował?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość corvuscorax

A Panowie, co z tą śrubą ze zdjęcia? Ma mieć nakrętkę? Troche krótko wystaje, ale wygląda dziwnie w porównaniu z innymi rozwiązaniami tego typu - obok jest ten sam rozmiar śruby i nakrętkę ma, fakt jest dłuższa. Tamta bez, ma do tej osłony blisko i trudno byłoby ją dokręcić, ale w każdym razie zastanawia mnie to.

Teraz, adam1954 napisał:

 

To ty byłeś u kowala ?



Nie żartuj sobie, ja tu się boje ;] No widzisz, taki mechanik. Znam go od lat i tak jakoś zawsze złapie się na jego "popatrzymy".

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jak można tylni uszczelniacz wału wymienić - silnik lub skrzynia do zrzucenia z auta - chyba że są jakieś nowe metody - ale jakoś nie sądzę.

Odnośnie śruby - luknij proszę z drugiej strony - pewnie tam jest łeb od niej.

Ale ja też proponuje zmianę mechanika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności