Skocz do zawartości

Meriva B 1.7cdti, gaśnie, wariują kontrolki i przekaźniki


Gość Afiq

Rekomendowane odpowiedzi

Orientuje sie ktoś jaka w tym modelu jest kostka w stacyjce ( jeszcze tam nie doszedłem)... czy jest obciążona prądowo tak jak w starszych Oplach, czy też sterowanie z kostki stacyjki idzie do modułu nadwozia?

 

Czy awarie modułów sterowania silnikiem, czy modułu nadwozia, to częsta przypadłość w tym modelu?

 

Takie jaja w aucie z potwierdzonym przebiegiem 87tys km.... 

Edytowane przez Afiq

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 22
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Tu masz CAN, więc opcja wypalenia odpada.

Masz ogarniętego elektryka w mieście?

Który ma tech, albo opcom?

Bo na piechotę, to ,życzę powodzenia....

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam mam Opcoma (klona), błędów nie wywala innych niż z pierwszego postu. "Wypalanie"? Mówisz o filtrze cząstek stałych. Kilka dni temu auto miało taki epizod, że odpaliło normalnie i chodziło na wolnych obrotach prawie godzine... W tym czasie podniosło obroty na 1000, załączyło wentylatory, po czym zaczęło kopcić na biało.... myśle- WYPALA, nic nie robiłem, poczekałem aż skończy.

Najgorsze jest to, że wszystkie anomalie elektryki występują sporadycznie, w najmniej spodziewanym momencie....jest ok, za chwilę wariuje, innymi razy znów ok. Gdyby występowało to na stałe, może by było łatwiej dojść o co chodzi.

 

Myślałem też o diagnostyce równoległej. Swego czasu było urządzenie Autocom ADP186 które potrafiło sprawdzić instalacje... Spotkałem się z tym w przypadku aut starszej generacji. Do danego Ecu była przejściówka do wpięcia między sterownik a instalacje. Nie wiem czy jest to dostępne w nowszych modelach...

 

 

Aaaa ... sory.... nie poczaiłem.... twoje "wypalenie" dotyczyło kostki stacyjki!!!

Edytowane przez Afiq

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba chodziło bardziej o to, że wszystko jest sterowane na szynie CAN (magistrala komputerowa), dzięki niej jest wszystko zespolone w aucie ECU/Moduł komfortu/Systemy bezpieczeństwa/Multimedia epoka kodu binarnego 0 1, gdyby nie to to przy tych wszystkich bajerach była by niezła plątanina kabli, czyli dużymi prądami sterują małe. Minimalizacja i automatyzacja, zaraz zaleją wiązki kabli w jeden gruby peszeł/pęk i będziemy modułowo wymieniać poszczególne elementy i wydawać przy tym nie małe pieniążki. Sprawdź też sam wtyk do ECU, ja mam u siebie za prawym przednim nadkolem w zderzaku.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie ECU jest pod akumulatorem....wtyki sprawdzałem zaraz na początku "przygody z autem". Zdesperowany.... otworzyłem sterownik silnika, przejżałem całego "organoleptycznie" pod względem wilgoci i zimnych lutów. Nic nie znalazłem, uszczelniłem i pozamykałem... 

Gdybym tylko miał schematy może zrobiłbym krok na przód... (Pisałem do admina Adama w tej kwestii, czekam na odpowiedz). Niestety nie mam dostępu do TISa.

Jeszcze kilka dni poświęcę na walkę z tym przypadkiem.... później jade z autem "poziom wyżej"

Edytowane przez Afiq

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TIS jest na gryzoniu, więc zasysaj.

Klon opcoma chyba ci nie pomoże, bo nie łapie mery B.....

Oryginał by może pomógł - bloki pomiarowe, testy elementów wykonawczych - tu pewnie anomalię byś znalazł.

Ciężki temat, ciężko coś poradzić jak nie widzi sie auta.....

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiada ktoś z szanownych forumowiczów dostęp do GlobalTISa?

Mój klon Opcoma obsługuje Opelki do 2014go roku, Mery B jest......   

Edytowane przez Afiq

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności