Skocz do zawartości

Opel Meriva B-Kontrolka nie zamkniętych drzwi


Gość DarkoIn

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 21.02.2021 o 19:22, jaros napisał:

witam!

borykam się również z "awarią" zamków tylnych drzwi.

mam zamiar zakupić na ebayu obydwa zamki, mam jednak pytanie do użytkowników którzy zakupili w Anglii te zamki :

- czy jest możliwość zakupu obu zamków od jednego sprzedawcy w jednej przesyłce bez opłat przewozowych i importowych za każdy zamek z osobna?

próbując finalizować zakup z koszyka - wchodzą mi podwójne opłaty za przesyłkę i opłaty importowe ! (ok 400PLN!)

jak to ominąć? 

czy Wy też mieliście tak samo?

:rolleyes:

 

Teraz już zapomnij o braku opłat importowych. Od Brexitu nie są oni w UE i wszelkie cła i podatki są jak za import spoza Unii. A co do zakupu od jednego sprzedawcy, to szukaj takiego co ma oba zamki (jeśli koniecznie chcesz kupić oba).

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Witam. Pozwolę sobie odświeżyć  wątek. Mam pytanie. Pojawiły sie na allegro zamienniki -nowe. np taki  lub taki. Co sądzicie o takim rozwiązaniu. 

I jeszce jedno pytanie. W opisach zamków pojawiają się informacje o pinach. 6 lub 9- choć wtyczki wyglądają podobnie. Może są to te same zamki. Na razie nie rozebrałem swoich drzwi i nie wiem, co u mnie jest. Chciałbym zamówić wcześniej. Może ktoś z osób, które już wymieniały te zamki coś doradzi.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, czy po VIN da się odpowiedzieć. Skoro mniej pinów, to coś może nie działać. Mam nadzieję, że odłącza system sygnalizacji a nie zamykanie. Ja wymieniłem oba na zamki kupione w Anglii na ebayu rok temu. Cena? Za 2 zamki LP plus wymiana wyszło za cenę 1 zamka w OPLU. Teraz ceny się pozmieniały i kursy i cła. Ale na pewno wyjdzie taniej niż w tzw. serwisie fabrycznym

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi. Po VINie próbowałem i chyba się nie da (albo te zamki do mnie nie pasują). Nasuwa mi się jeszcze jedno pytanie. Jak przetestować te zamki, który jest zepsuty (czy oba)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to sie nie da?

Przecież po to jest ten katalog aby właśnie po Vin dopasować części.

A po drugie  to tam najprawdopodobniej są nawalone mikrostyki.

Więc może spróbować dla sprawdzenia zamek rozebrać i dokupić sam mikrostyk za parę złotych

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aby stwierdzić który zamek jest padnięty trzeba podpiąć auto pod komputer z odpowiednim programem. Pokaże wszystko. Co do rozbiórki zamka - da się. Ale problem jest ze złożeniem. Jest nitowany. Na YT rosjanin rozbierał. Gdzieś w topiku jest link chyba. Ale czy złożył i naprawił? Często mikrostyk się obluzowuje w tworzywie. Taki to patent niemców. Powodzenia

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dać się da. Pisałem, że wg. moich umiejętności to oba te zamki do mnie się nie nadają. O naprawie tęż wiele osób się wypowiadało. Tak jak pisze wujek1 problem jest ze złożeniem tego. Aby było śmieszniej, to dziś już wszystko działa i jest ok. Niestety wiem z poprzedniego sezonu, że do wiosny jeszcze wielokrotnie będzie z tym problem. Dlatego trzeba to g. wymienić. Niezbyt mogę sobie pozwolić na rozebranie i sprawdzenie numerów, potem zamawianie, bo samochód jest potrzebny. Dobrze by było wiedzieć który, czy oba są winne (jeden 6 lat temu zmieniałem - może nie on). Mam taki prosty interfejs diagnostyczny, ale on żadnego błędu nie pokazał. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzę numery w moich zamkach by wiedzieć co zamówić. Na razie rozebrałem jedne drzwi (myślę, że na podstawie jednego dzięki stronce od adam1954 dopasuje drugi nr.) i chwilowo utknąłem na podłączonych klamkach. Ale znalazłem chyba lepszy film z demontażu i naprawy zamka i mam nadzieję że ruszę dalej. Dla zainteresowanych  wersja filmiku -tutoriala.

 

 

 

 

 

Niestety również po rosyjsku. Gość dokładnie pokazuje jak dostać się do zamka i jak go usprawnić. Naprawy wg. jego koncepcji chyba się nie podejmę, ale może komuś się przyda.

By jechać do serwisu musi wystąpić błąd. A u mnie jak na złość zaczęło wszystko pracować. Będę miał numery i będę czekał na "awarię" wtedy wymienię.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności