Skocz do zawartości

Opel Meriva B-Kontrolka nie zamkniętych drzwi


Gość DarkoIn

Rekomendowane odpowiedzi

U mnie pokazało kilka błędów, które wystąpiły po awarii zamka. Po wymianie nadal były widoczne i trzeba było je skasować. Co do tutoriala - super pokazane, ale strach się bać i brać za naprawę.  I co z tego, że po rosyjsku? Ja też 1954 i ten język na tyle znam, że zrozumiałem. Ale nie wziął bym się za naprawę. Ani chęci ani czasu ani zdolności ginekologa do rozbierania i składania. No, ale inni potrafią. Jest to pole dla nich. A za naprawę zamka można by chyba wziąć trochę kasy. Mniej niż takiego z ebaya może. Pod rozwagę. Dzięki za linka. Pozdrawiam. Też Adam i ten rocznik :)

Edytowane przez wujek1
Dodanie treści

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym tutorialu załączonym przez Ispw brakuje mi pokazania, jak składa ten zamek. Rozwierca tam jeden nit, który wg mnie jest dość istotny i szczerze bałbym się zamontować tak zmodyfikowany zamek do auta - sam myślałem, że rozbiorę swój zamek po wymianie i zobaczę co w nim siedzi i go naprawię, ale oglądając go dokładnie stwierdziłem że nie będę tego robił zwłaszcza, że z tyłu wożę dzieciaki i nie byłbym do końca pewien czy jakiegoś psikusa by mi tak naprawiony zamek nie zrobił.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nita można zastąpić drugim nitem lub śrubką.

Co innego gdyby nit był w całości z obudową i zatapiany .

Przecież to człowiek składał więc człowiek może naprawić.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostałem się do obu zamków (mam już numery). Korzystając z okazji, próbowałem się dostać do środka (odkręcając tylko łatwo dostępne śrubki). Niestety klapka niezeszła - wydaje mi się, że na filmie dość bezproblemowo odpada. Oczywiście nity sobie odpuściłem. Ale całość przepłukałem WD i wcisnąłem smaru na niższe temperatury (nawet -60) - bo z tego co zrozumiałem w wywodach Rosjanina, to ten smar też jest problemem. Całość złożyłem i jak na razie wszystko chodzi. Poczekam do większych mrozów i potencjalnych problemów i wtedy ewentualnie zamówię nowe.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, ja37 napisał:

Czemu nie dasz numerów dla innych?

 W zasadzie o tym nie pomyślałem :wub:. Bo zawsze też może ktoś zainteresowany poprosić.  Ale jak komuś się przyda, to proszę :)

IMG_20211110_112832.jpg

IMG_20211110_095046.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość Adam Redlarski

Dwa dni temu zalałem zamek teflonem w spreju, przez te dni nie mogłem zamka zamknąć a dziś stał się cud zamykają się. Czy waszym zdaniem to jest chwilowe? Mam możliwość kupienia oryginalnego/ nowego zamka za niecałe 450 zł i nie wiem co robić? Dziwi mnie to, że po zalaniu nie działał a po kilku dniach zaczął. Dziękuję za opinie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności