Skocz do zawartości

Opel Meriva B-Kontrolka nie zamkniętych drzwi


Gość DarkoIn

Rekomendowane odpowiedzi

To wróżenie z fusow.

Zobaczysz na jak długo się poprawiło.

Nie zglądaleś potem do zamka aby sprawdzić co było powodem .

Wiec nic nie można stwierdzić .

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli nadal nikt nie rozwiązał tego problemu i trzeba kupować nowe zamki. Ten Rosjanin z filmiku pokazuje tylko sens rozbierania zamka gdy zamek nie zamyka drzwi np z pilota, a nie gdy jest problem z automatycznym ryglowaniem podczas jazdy (ruszania), bo to nadal nierozbieralne, więc nie ma co pisać o czyszczeniu zaśniedziałych styków  

Edytowane przez kamkow

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
Gość Adam Redlarski
W dniu 28.11.2021 o 19:30, adam1954 napisał:

To wróżenie z fusow.

Zobaczysz na jak długo się poprawiło.

Nie zglądaleś potem do zamka aby sprawdzić co było powodem .

Wiec nic nie można stwierdzić .

Dzień dobry,

Dalej mam problem z tym zamkiem z prawej strony, wymieniłem na zupełnie nowy - oryginalny, przez chwilę było ok a teraz znowu nie otwierają się od zewnątrz, otwierają się wyłącznie od wewnątrz przez pociągnięcie klamką. Zamek zamyka ale nie otwiera. Kupiłem go przez niemiecki eBay.

Bardzo proszę o pomoc, dziękuję.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 18.02.2022 o 17:49, Adam Redlarski napisał:

teraz znowu nie otwierają się od zewnątrz,

Ale że jak?

Ciągniesz za klamkę i nie otwiera sie zamek?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Adam Redlarski
22 godziny temu, adam1954 napisał:

Ale że jak?

Ciągniesz za klamkę i nie otwiera sie zamek?

Od środka ciągnąć za klamkę drzwi się otwierają ale od zewnątrz już to nie działa, są zamknięte. Centralny zamek zamyka ...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

A przy montażu zamka zapiales linkę klamki zewnętrznej  do zamka ? Ja kiedyś w innym aucie popełniłem taki błąd przez co nie można było otworzyć od zewnątrz. 

 

Zacząłem przeglądać ten problem bo też mam Merivę B i problem z zamkiem, do tej pory po prostu zamykałem kilka razy od wewnątrz przyciskiem na desce rozdzielczej i tak jeździłem ale dziś doszedł nowy problem, rano pojawił się komunikat sprawdź system antykradzieżowy i silnik zapalił z trudem a później całkiem padl akumulator, pytanie czy coś w zamku może rozładowywać Aku ?  Czy to może dwa zupełnie różne problemy 

Edytowane przez Lukasz90

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Hellou

Meriva B 1.4T Cosmo. Prawy przedni zamek nie zamyka drzwi z pilota oraz kluczykiem i przyciskiem.

Nie ma komunikatów błędów.

Poprzednio zdarzyło się; zamknięte nie dawały się otworzyć z zewnątrz klamką (jedynie od środka).

Na razie psiknąłem styki "kontaktem", zerknąłem na kable w przelotce ile się dało. Aktualnie ładuję akumulator.

 

edit: Problemem był słaby akumulator. Po naładowaniu zamek pracuje. Trzeba wymienić akumulator, bo po trasie dawał jedynie 12.22V

 

Edytowane przez Winetu

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Jednak nadal problemy z zamkiem PP. To nie ma jednak związku z akumulatorem, jak pisałem.

Ciekawi mnie dlaczego Wy piszecie że te zamki za 120zl nie działają, bo niby mają tylko 6 pinów?

A przecież wtyczka w drzwiach ma tylko 6 pinów i oryginalny zamek (13258274) też ma 6 pinów.

razem zamek pp.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności