Skocz do zawartości

Opel Meriva B-Kontrolka nie zamkniętych drzwi


Gość DarkoIn

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Opel Meriva B, 2011 R, 1.4 Turbo, 140 KM.

 

Czy ktoś z z Was spotkał się z problemem palącej się kontrolki otwartych drzwi. Myślałem, że problem zażegnałem w kwietniu tego toku, ale jak wczoraj zrobiło się trochę chłodniej na dworzu to znowu się pojawił.

Przy ruszaniu drzwi automatycznie się zamykają, ale zamki wariują(zamykają się i otwierają). Pali się kontrolka nie zamkniętych drzwi plus sygnał. Oczywiście sam sygnał można wyłączyć włączając blokadę przed otwarciem od wewnątrz tylnych drzwi.

Domyślam się, że poszedł centralny zamek a konkretnie elektrostyk, ale może ktoś przechodził proces takiej naprawy bo mogę się mylić.

W załączniku przesyłam zdjęcie.

Dziękuję i pozdrawiam.IMG_0065.JPG

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siema, podłącz pod kompa i od razu wskaże ci konkretne drzwi czy nawet zamek bagażnika. Wtedy można działać w konkretnej lokalizacji, sprawdzając od styków czy nie pośniedziały, można sprawdzić przejścia i napięcia miernikiem całej wiązki. Miałem taki przypadek i podwójne zamykanie zamkiem pomagało, ale nie miałem takiej blokady, że podczas jazdy aktywowała się tylko manualnie z pozycji drzwi.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za szybką odpowiedz.
Komputer pokazuje tylne prawe drzwi, tam też po przekręceniu blokady przed otwarciem drzwi od wewnątrz sygnał alarmujący cichnie.
W centralnym zamku jest elektrostyk, jest on obtoczony plastikową obwódką która pewnie przy niskich temperaturach twardnieje i elektrostyk się nie zamyka. Problem jest taki, że te zamki są nierozbieralne, nowy kosztuje ok. 1000 zł. Gdzieś fachowcy za wschodniej granicy takie zamki rozbierają, są filmiki w sieci.
Poczekam jeszcze, może ktoś z forumowiczów spotkał się z takim problemem i opisze jak udało mu się z tym uporać.
Pozdrawiam.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma rzeczy nie rozbieralnych jeśli ktoś je wcześniej złożył, tylko musisz się upewnić 100%, że problem tkwi właśnie w tym zamkniętym pudełeczku, jeśli masz wydać 1000zł na nowy to już z samej ciekawości bym otworzył popatrzał na te styki czy zimne luty jeśli jest tam większa elektronika, zawszę można szukać drzwi czy samego zamka, zależy co taniej wyjdzie. Mini szlifierka, lutownica i piekarnik nie jedno otworzyły ;) 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie dalej jak wczoraj zmagałem się z zamkiem bagażnika - nie chciał się zamknąć wcale.

Niby nierozbieralny, ale jak się go wyjmie, to okazuje się rozbieralny.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz walnięty mikrostyk odpowiedzialny za automatyczną blokadę drzwi po ruszeniu jaką posiadają wszystkie Merivy B. Problem niestety znany w serwisie. Wyjście z tego to albo kupić używany zamek i wymienić albo kupić nowy i wymienić albo spróbować naprawić. Sam miałem ten problem i przewertowałem góry informacji i jedyne co wchodziło w grę to wymiana zamka. Myślałem, by sam zamek rozebrać ale jest tam napakowana taka ilość styków/czujników, że uznałem za lepsze wymianę niż prędzej czy później znów walczenie z tym samym problemem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.10.2019 o 14:45, DarkoIn napisał:

Witam.
Zamek kupiłeś nowy czy używany ? Podaj namiary skąd nabyłeś.
Pozdrawiam.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Sorry że dziś dopiero piszę ale cały czas w biegu.

Zamek kupiłem tu:

https://m.ebay.pl/itm/Genuine-Vauxhall-Meriva-B-Rear-Left-Side-Door-Locking-Motor-13432376-NEW/302738419484?hash=item467c9daf1c:g:EOsAAOSwFxZa-YPA

 

Nowy, rok gwarancji z przesyłką wyszedł 472 PLN.

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedz i za podesłania linka.
Dziwne, że cena zamka tak się różni między Polską a Wlk.Bryt.
Kilka dni temu potraktowałem zamki i każdą szczelinę przy nich WD-40 a później smarem w aerozolu. Nie wiem czy to zbieg okoliczności, ale po chwili zaczęły działać jak należy i tak jest do dzisiaj. Zobaczę, jak się znowu rozsypie to kupię nowy zamek.
Pozdrawiam.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.
No i tak jak myślałem, trochę popadało i znowu siadło. Nie wiem dlaczego, ale teraz dwa tylne zamki wariują. Po przekręceniu blokady w jednym z nich dalej słychać dźwięk. Chyba padł też drugi zamek, albo jest jakaś inna przyczyna.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności