Skocz do zawartości

nie odpala 1.9


Gość miagy

Rekomendowane odpowiedzi

No jak nie masz pompki w baku jak piszesz (a raczej powinna być), to dalej rozruch na samostart i później zaciągnie samo, chyba że się zapowietrzyło i trzeba będzie kombinować. Sprawdzić czy dobrze odpowietrza się sam zbiornik paliwa i odkręcić filtr paliwa i zobaczyć czy jest cały w paliwie czy się cofa. Pompa CR/pompka w baku/filtr paliwa/powrót paliwa do sprawdzenia. Jak jest wtrysk uszkodzony to też może być problem z odpalaniem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość vivaro1,9

tak na 100% nie ma pompki w baku, idą tam tylko dwa przewody zasilające co oznacza że tylko jest pływak. Co do błędu to wywaliło mi dzisiaj P0190 regulator ciśnienia paliwa - sygnał za niski. Nie wiem czy tak powinno być ale po przekręceniu zapłonu ten zawór wydaje taki brzęczący dźwięk cały czas, u was też tak jest?  

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to błąd stały czy występuje sporadycznie po skasowaniu, jeśli stały to można spróbować podmienić taki regulator/zawór, myślę że chodzi o ten co jest przykręcany na 3 śrubki. Albo go wyciągnąć i zobaczyć czy nie załapał jakiegoś syfu, jest na dwóch oringach więc przy następnym skręcaniu mogą być potrzebne. Dobrze by było zapożyczyć używkę żeby nie pchać się w koszty.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość vivaro1,9

nie jest to bład stały, w poniedziałek jade kupić nowy i zmienię, mam nadzieję że odpali bo jak nie to bańka z paliwem już czeka xD.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość vivaro1,9

a więc tak zawór regulacji ciśnienia na pompie wysokiego ciśnienia zmieniony na nowy i auto nadal nie odpala, przez chwile miałem wrażenie że coś z tego będzie ale jednak wielka DUPA.

pomoże ktoś w tym temacie co można jeszcze tu zadziałać ? na listwie wtryskowej jest jeszcze jeden czujnik z tego co wiem wysokiego ciśnienia na klucz 27 ale nie wiem jak go z tam tond  wydostać bo nie za bardzo jest tam jak dojść, może to się zesrało i nie podaje paliwa na POMPĘ. w wężyku od filtra do pompy cały czas powietrze a gruszka nie za bardzo chce je przepchnąć.

Co robić?

Edytowane przez vivaro1,9

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość Patrykk81

Tez walczyłem ostatnio z tym problemem, u mnie czujnik na listwie CR błąd p0192, jak jest uwalony to na pompie nie bedzie ciśnienia, wykręca sie go normalnie bez problemu długą nasadkę 27 potrzebujesz ja mam 1,9 101 km, 2006 r nr czujnika to 0281002720, trochę kosztuje 530 PLN 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności