Skocz do zawartości

Astra 1.7 101 kM (kombi) - obroty na trasie


Gość kumulunga

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, 

 

mój pierwszy post. Swoje się tu tematów naczytałem, ale może ja po prostu wymyślam, że nie mogę niczego znaleźć podobnego albo raczej się nie znam. 

 

Mam tego Opla od około roku, serwis co się da na bieżąco obecnie, flitry paliwa, powietrza, olej),mimo wszystko coś zaczęło mnie zastanawiać 

 

Ile wasze samochody maja na trasie?Powiedzmy ekspresówka, autostrada bez pałowania ale też bez dziadowania, spokojne zebranie się na wylotówce z miasta i docisknie gazu na pustym prawym pasie. Mój przy 120 km/h zaczyna podchodzić pod 3k obrotów, żadnych dzikich dźwięków nie wydaje przy tym, swoje chwilę się zbiera ale idzie równo, tyle że obroty jak pisałem 2,7-2,9 przy zdjęciu nogi z gazu spadają do około 2-3-2,5. Wiem że te silniki są uważane za muły ale wydaje mi się że wcześniej było trochę lepiej. Czy to że się tak kręci to normalne dla tego silnika? Nie piszę tu o pałowaniu go tylko stała równa trasa. PS: nie zjadajcie mnie to mój pierwszy disel w życiu i samochód 

 

Skrzynia 5 biegowa 

rok 2005 

1.7 CDTI isuzu 

Edytowane przez kumulunga
dodanie treści

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siema, tak ogólnie to nie wiadomo do końca o co ci chodzi, pytanie to do posiadaczy Diesla czy konkretnie pod twoją Astrę 1.7? Diesel ma to do siebie, że nie lubi jazdy na niskich obrotach, jak będziesz jeździł i zmieniał biegi przy 1500rpm to w końcu się zamuli. Wcale wtedy nie ma najniższego spalania bo silnik jest poddawany większym obciążeniami jakbyś miał go kręcić przykładowo do 2500rpm. Ja osobiście mam silnik 1.9CDTI 120KM 8V. Biegi zmieniam dopiero jak auto osiągnie minimum przedział 2000-2500rpm. Jedynka tylko do ruszenia, a później każdy kolejny bieg wraz ze wzrostem obrotów, przykładowo 3 bieg 2000rpm i mam na liczniku 60km/h, więc teoretycznie starczają 3 biegi do miasta. Na 6 biegu w trasie przy 120km/h mam 2000rpm, jak na Diesla uważam, że dosyć długa skrzynia, maksymalnie jechałem 220km/h w 4 osoby poza granicami Polski :D Do 200 km/h lekko się zbiera nawet na 5 biegu później takie lekkie turlanie pod te 220km/h. I jest to seria bez żadnych modyfikacji, poprzednio miałem Passata B5 1.9TDI 115KM i maksymalnie 190km/h skrzynia 5 biegów. 

U ciebie podejrzewam, że masz krótką skrzynie i może 200km/h nigdy nie zobaczyć, na pewno nie czas i pogoda na takie harce ;)  

 

W Dieslu strasznie się zapycha kolektor dolotowy/EGR/"Przepustnica" a także turbina, więc czasem dobrze jest dać ognia na trasie powyżej 3000rpm, ale jak się zalepi to tylko czyszczenie mechaniczne, bo środki mogą zapchać wtryski czy innych szkód narobić. Można też kupić dodatek do Diesla np taki STP na przeczyszczenie wtrysków i układu paliwowego buteleczka 200ml kosztuje ok 20zł. i dolewa się ją na pełny bak 55-60L. Można stosować co 5000km.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi. Ja zmieniam mu biegi przy min 2000 raczej  2300, także ta zasadę znam, że trochę go trzeba pokrecic,żeby nie zajezdzic. W mieście na trójce przy 50 km/ mam 2tys obrotów równe na tym silniku. 

Ja swoim zdarzyło się również poza granicami już, 170 km/h około na autostradzie na spokojnie idzie i nic nie jeczy. może trochę głośniej oczywiście 

 

natomiast

 

pytanie raczej do ludzi z tym konkretnym silnikiem, i skrzynia biegów 5 biegów.

Po prostu chodzi mi o to ile na trasie przy prędkości 100 km, 120 i 140 macie na obrotomierzu przy stałej równej jeździe. Wydaje mi się że u mnie jest coś nie halo bo. przy 100 km/h, mam 3tys obrotów na obrotomierzu, Stąd moje pytanie, a wcale jakoś super go nie cisne. Zastanawiam się czy coś tu nie zdycha bezobjawowo powoli, turbo/ egr. 

 

Za poradę z tym dodatkiem do paliwa ślicznie dziękuję doczytam, nie słyszałem nigdy o czymś takim 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu akurat obroty silnika są przypisane do prędkości pojazdu na każdym biegu, sztywno to znaczy że możesz mieć 5 bieg 100km/h i 3000rpm. Raczej jakoś nie potrafię sobie wyobrazić żeby takie obroty miały spadać czy wzrastać przy danej prędkości, jedyny objaw podwyższonych obrotów na danym biegu przy takiej samej prędkości to kończąca się tarcza sprzęgłowa, w tym momencie naciskasz na pedał gazu, auto nie przyspiesza tylko podnoszą się obroty. Jeśli jest wszystko dobrze to jest dana prędkość do przełożeń skrzyni. A co do pozycji wciskania gazu, mniej lub więcej to już zależność i kondycja silnika.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, kumulunga napisał:

Skrzynia 5 biegowa 

rok 2005 

1.7 CDTI isuzu 

Wpisz sobie nr VIN - tutaj i sprawdź jaką ci skrzynie zamontowali - https://opel.7zap.com/pl/car/

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm skrzynia biegów :

RĘCZNA SKRZYNIA BIEGÓW F23

M32 RĘCZNA SKRZYNIA BIEGÓW

STEROWANIE SKRZYNI BIEGÓW - UŻYWANY(-A;-E) Z RĘCZNĄ PIĘCIOBIEGOWĄ SKRZYNIĄ BIEGÓW

 

Jednak coś się dzieje, dziś wziąłem go na trasę testowa. Przy wrzuceniu z czwórki na piątkę przy 2500 obrotów przy około 100 km/h, samochód przestał przyspieszac stracił moc, tak jakby komputer go przytrzymal na prędkości 90km/h i zapaliła się kontrolka żółty samochód z kluczykiem. Coś z dolotem powietrza do układu? 

 

Obroty skończyły do 3 tys przy wrzucaniu na piątkę i dodawaniu gazu 

Edytowane przez kumulunga

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, kumulunga napisał:

RĘCZNA SKRZYNIA BIEGÓW F23

M32 RĘCZNA SKRZYNIA BIEGÓW

 

Uważasz że F23 to to samo co M32?

No cóż .

Poczytaj więc tą stronę.

https://www.skrzynie.com.pl/poradniki-skrzynie-biegow-opel.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności