Skocz do zawartości

Astra K 1.4 100km skrzynia biegów


Gość mariomario

Rekomendowane odpowiedzi

Hmmm, ja się przesiadłem z corsy B 94 rok na astrę H 2006 rok.

 

Wolałem corsę :)

 

Ale Kasia postawiła ultimatum i musiałem sprzedać.....

Edytowane przez ja37

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 35
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

co mi tam... pospamuję ;)

a ja przesiadłem się z Astry na Astrę :D

stara Astra (H Caravan 2005) miała większy bagażnik, nowa (K ST) ma mniejszy bagażnik - ale za to lepsze fotele wybrałem :)

stara miała blachę grubszą, nowa ma kolor ładniejszy;

stara miała korbotroniki z tyłu - nowa nie ma lampki w schowku;

zawsze zamieniamy coś za coś .... no chyba że budżety mamy nieograniczone;

a że im nowsze autka, tym bardziej jednorazowe oraz przeważnie częściej komputera potrzebujące niż młotka i przecinaka, to temat na zupełnie inną opowieść....

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, mariomario napisał:

Budrys...

rocznik 2017 i przebieg to 47250 tysi było i ja teraz mam aktualnie 47329 tysi. Ale jeśli coś chcesz kupić lepszego to chyba lepszego tematu nie ma jak właśnie astra. Golfa już przerabiałem z tych roczników i na prawdę odradzam. Sam pracuje w skodzie i wiem co się dzieje . Z TSI nawet tymi poprawionymi są niezłe cyrki a mianowicie większości chodzi o spalaniu oleju. Piją czasem jak smoki czasem są oki, ale już nie chcę pisać o np 1.5 TSI Evo tam to dopiero jest fajnie....poszukaj sobie jak coś na google 1.5 Evo ,,kangur,,  ..jak coś to chętnie odpisze na pytania...

Dzięki, Właśnie się zastanawiałem na golfem 7.  Szukam i czytam o różnych autach, ale decyzję podejmę za klika miesięcy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość mariomario

Powiem tak ...Golf 7 to na pewno świetny samochód ale nie z tych pierwszych roczników...Cały problem polega że vw do usterek z różnych roczników podchodzi bardzo wolno. Z artykułów wychodzi na to że od dawna palą olej na potęgę i przeciekają tylne uszczelki drzwi a po dłuższym przestoju zatyka się zawór chyba rekurcylacji spalin ( nie wiem czy dobrze pamiętam) ale chyba tak. Wyobraź sobie że te usterki dalej występują i to w dużym stopniu. Sam zestaw naprawczy do zaworu kosztuje około 700-800 zł bez robocizny. Dodaj sobie duże zużycie oleju i już zaczynają się koszty, ponad to cieknące uszczelki w tylnych drzwiach i już na bank zaczyna cię to drażnić. Oczywiście każdy samochód jest inny i zależy jak poprzednik użytkował to auto. Każde auto ma jakieś wady, ale dać teraz 3000,4000 tysie więcej bo to vw to chyba nie bardzo jest sens. Zresztą ja jeździłem golfem 4 , 5 , 6  Najgorsza była chyba 5 ...tam zawsze coś się działo. Nie wiem czy czytałeś na temat złego odprowadzenia wody między przedniego błotnika a przednich drzwi...nooo tam to mistrzostwo zrobili....generacja 4,5,6 dopiero poprawili to chyba w siódemce.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość mariomario

Witam Panowie... opisywałem swój problem... pt skrzynia biegów...pewnie pamiętacie 

Po przeprowadzeniu diagnostyki w ASO wychodzą kwiatki ...proszę bardzo, skrzynia biegów do wymiany jest po prostu zdarta jak by miała 400 tys km ( widziałem osobiście są rysy na rolce/wale głównym )Sprawdzałem auto ma ponad 47 tys km i opel serwis to potwierdził,. plus najprawdopodobniej wymiana wału na czwartym cylindrze ( jest problem ) wał jest powycierany  ale to jeszcze do weryfikacji . Tam jest jakiś problem ...Teraz tak: za weryfikację muszę zapłacić około 1200 zł. Auto zakupione w autokomisie przy salonowym, ale kilku firm ( autopunkt ). Czekam na gwaranta co powie ... I teraz tak : ja jestem pewny że będę walczył o zwrot kasy więc przed mną długa droga. Jestem wściekły wydając okło 50 tysi i samochód stoi na podnośniku. Co mam na ten temat powiedzieć to już sam nie wiem ....

Ostrzegam was żeby naprawdę zabezpieczać się prawnie , bo teraz ja leżę i kwiczę ...a dalej jeżdżę starą fabią. Nie jestem jakimś bogatym gościem ....moje oszczędności 5 lat poszły się je...ć. 

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo niedobrze i szczerze współczuje. Człowiek sobie tam odkłada grosz do grosza, żałuje sobie czasem jakiejś pierdoły czy luksusu, kupuję takie niby fajne auto a wychodzi jak wychodzi. Dlatego ja już dawno powiedziałem, że biorę auto max. do 10tys. zł. Co mogę to sam naprawie i nie oczekuję, że będzie igła. Szwagier ostatnio wziął Passeratti B6 sedan 2010r. 1.4T 120KM, za 23tys. zł. Mimo odradzania tego silnika, się uparł bo przebieg i wyposażenie bardzo dobre i od pierwszego właściciela, ale moja ręka tam nie będzie nic naprawiać, już tylko serwisy :D Sam na swój nie mam czasu...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość mariomario

Witam Panowie ... Na razie sprawa wygląda tak....

Skrzynia ma być zrobiona na ich koszt , można powiedzieć sprzedawcy a raczej gwaranta. Ale pamiętajcie że tą gwarancję to ja wykupiłem za 692 zł. Auto ma 42 350 tys i ciekawe co ktoś zrobił z tą skrzynią i zastanawiam się jak to możliwe że jest tak zdarta.  Może to jakaś wada fabryczna ale to raczej nie możliwe. W oplu powiedzieli że z taką sytuacją spotykają się pierwszy raz że w tej skrzyni takie numery się dzieją (F17) Podobnież czasem problemy występują w tych 6 cio biegowych ale to na prawdę sporadycznie, no i ta M20,i chyba 32 ale tego dużo też nie było. Co radzicie Czy walczyć o kasę i zwrot samochodu czy zrobić to i jeździć ...Napiszcie co byście zrobili w końcu to jest niezgodność umowy z towarem...

Pozdrawiam 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli będzie to robić ASO, to ja bym robił i jeździł.

Ale nie tylko skrzynię na koszt sprzedawcy, bo piszesz, że jest też kłopot w silniku.

 

Jeśli sie nie zgodzi, to oddaj auto, niech się buja.

Tylko ciekawe, jak rozliczy stracony czas, kasę i nerwy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość mariomario

ja37 , samochód stoi na podnośniku stoi w ASO inaczej bym się nie zgodził. Jeśli chodzi o silnik to dopiero zobaczą jak złożą skrzynię biegów ...na razie mówią że raczej silnik jest ok ale na 100% to jak złożą skrzynię to zobaczą. Szczerze,... to bym im chciał koło du..y narobić bo to wszystko przechodzi bez karnie...Kupiłem samochód i stoi w serwisie a skrzynię dopiero zrobią w przyszłym tygodniu....Pięknie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności