Skocz do zawartości

Astra K 1.4 100km skrzynia biegów


Gość mariomario

Rekomendowane odpowiedzi

Gość mariomario

Witam...

Mam na oku Asterkę K 1.4 100km, wiem że to nie są jakieś imponujące osiągi, ale do miasta wystarczy. Chodzi mi o skrzynię biegów ...a mianowicie m32 i chyba m20 mają jakieś wady Pytanie moje czy zostało to poprawione czy jednak nie...

Z tego co się doczytałem w tabelach, to jest tam jest raczej skrzynia o oznaczeniu F17, ale czy to prawda to nie wiem. Napiszcie mi coś o tych skrzyniach bo podobnież zależy jaki był wstawiany silnik - to taka skrzynia była wstawiana.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 35
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Gość mariomario

...no tak ale niema nic napisane o awaryjności skrzyń biegów...może jeszcze ktoś coś doda od siebie ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, mariomario napisał:

no tak ale niema nic napisane o awaryjności skrzyń biegów

 

Ale jest telefon i można zadzwonić i u źródła się dowiedzieć.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w 100-konnej Astrze K jest 5-biegowa skrzynia więc raczej nie M32, na konkurencyjnym forum na skrzynie w wolnossącym 1,4 akurat nikt nie narzekał...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ten sprzęt służbowy i auto fabrycznie miało wadę wysprzęglika. U mnie często nie można wbić biegu 1 i 2. trzeba wysprzęglać i ponownie próbować. Niestety ASO nie odnotowało usterki podczas testów i tak się pier... z tymi biegami.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mnie też wymiana wysprzęglika dopadła /chociaż czytając o częstości występowania przypadków tej awarii - to chyba raczej wadliwa partia części się trafiła.../ - ale ASO żadnego problemu nie robiło - zgłosiłem usterkę /wpadający sporadycznie "w podłogę" pedał sprzęgła/ - zrobili test drogowy, obejrzeli na podnośniku, zarządzili, że jeżeli zjawisko będzie się powtarzać będzie wymiana...; jako że zdarzało się nadal, że pedał zostawał w podłodze i pojawiły się problemy ze zmianą biegów - po drugim zgłoszeniu bez problemu wymienili w ramach gwarancji; od tego czasu spokój :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość mariomario

Już wszystko wiem ...macie rację 1.4 - 5 biegów to skrzynia F17 i nie występują z nią problemy, a ten wysprzęglik to czasem się zdarza... ale to jakaś partia taka poszła. Ogólnie jak rozmawiałem z moim kolegą co prowadzi serwis opla (niezależny) to te auta są mimo wszystko naprawdę udane. I chyba ma rację ...

...Poczytajcie sobie o golfie 7 jakie mają problemy, to głowa mała. Oczywiście sporo tych usterek jest usuwanych w ramach gwarancji i poprawek konstrukcyjnych. Ale jeśli chodzi o vw (niby półka wyższa) to nie ma się czym chwalić. A na dodatek trzeba za niego zapłacić o wiele więcej bo to vw.

Podam tylko artykuł przykładowy bo jest ich wiele na temat golfa 7 

https://www.auto-swiat.pl/uzywane/testy-dlugodystansowe/w-volkswagenie-golfie-14-tsi-po-300-tys-km-rozsypal-sie-silnik/lsx56y0#slajd-7

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość mariomario

Witajcie Panowie....nooo i się stało Kupiłem od komisu samochód i klapa. :-x Jak okazało się że skrzynia jest ok czyli F17 to teraz po dłuższej jeździe jakieś dziwne odgłosy z silnika dochodzą (szmery) , ale jak wcisnę sprzęgło to ustaje nie wiem co to jest.... być może wysprzęglik.? Może wy coś na ten temat napiszecie ...Dobrze że dokupiłem gwarancje na skrzynię biegów , silnik i coś tam jeszcze.  Ale już mnie szlak trafia...:devil: Ale się długo najeździłem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności