Skocz do zawartości

Po wymianie tylnych klocków hamulcowych ręczny nie trzyma i pedał jest gumowy.


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. 

Wymieniłem dzisiaj tylne klocki hamulcowe w Vauxhall(opel) astra h 1.8

Nie wiedziałem że tłoczek w zacisku się wkręca i na początku próbowałem go wcisnąć, lecz lawet nie drgną.

Gdy już wszystko złożyłem okazało się że hamulec jest gumowy oraz ręczny ledwo trzyma i ogólnie słabo hamuje

Czy jest możliwe, że uszkodziłem tłoczek, jeżeli nie udało mi się go przesunąć nawet o 0.5mm?

Czy może coś innego może być powodem?

I czy wkręcenie tłoczka za głęboko może być przyczyną?

Proszę o pomoc.

 

 

Edytowane przez Jaro654
Błąd w pisowni

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie zapomniałem dodać, iż przejechałem już ok 20 km i próbowałem zrobić hamowanie awaryjne, lecz hamulce są słabe do tego stopnia, że nie dochodzi do zablokowania kół.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze co robisz po włożeniu klocków nowych w zacisk, to pompujesz kilka razy pedał hamulca, tak aby tłoczek dopasował się do klocków i nie było żadnego luzu/latania na prowadnicach. Nawet tak powinieneś zrobić z hamulcem ręcznym tak aby mechanizm się odpowiednio ustawił, zanim założysz klocek to powinno być wszystko oczyszczone tak aby swobodnie pracowały. Coś mi się wydaje, że odkręciłeś odpowietrznik aby wcisnąć tłoczek.. Pamiętaj jeśli wymieniasz na tylnej osi klocki i w tłoczku są dwa walcowate wycięcia to na 99% są wkręcane i mają prawy albo lewy gwint. Mogłeś uszkodzić ten gwint co pracuje na nim tłoczek i może on pływać zamiast sztywno stać w miejscu. 

Chociaż wróć bo sam płyn powinien trzymać tłoczek na miejscu...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowietrznika nie odkręcałem, a tłoczek ma prawy gwint bo sprawdzilem przed dokreceniem, lecz jak już pisałem próbowałem go wcisnąć na samym początku lecz nie drgną nawet.

Jutro dokonam demontażu, sprawdzę czy tłoczki się wysuwają i jeszcze raz wyczyszcze i nasmaruje.

 

Dziękuję Panowie za pomoc. jutro wieczorem dam znać czy coś się zmieniło. 

Pozdrawiam. 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. 

Chyba udało mi się rozwiązać problem, lub hamulce same wróciły do normy... 

Zapomniałem zaszczepić zatrzaskiem, linki od hamulca ręcznego i wisiała swobodnie.

mam pytanie czy mogło to być powodem, czy raczej hamulce same wróciły do normy?

Abs zaczął działać i wszystko jest ok.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności